in , ,

“Quidditch” Temalı “Harry Potter” Oyunu Geliyor: İşte “Quidditch Champions”tan İlk Fragman

“Harry Potter: Quidditch Champions” oyunu için ilk fragman Summer Game Fest. etkinliğinde paylaşıldı. Oyunun çıkış tarihi ve yeni detayları da belli oldu.

Harry Potter: Quidditch Champions Fragman Çıkış Tarih
- Reklam -
- Reklam -

Harry Potter: Quidditch Champions oyunundan resmi fragman yayınlandı. Summer Game Fest. etkinliğinde, Hogwarts Legacy sonrası yeni Büyücülük Dünyası macerası tanıtıldı.

Dün gece gerçekleştirilen Summer Game Fest. birçok dikkat çekici oyunun tanıtımına ev sahipliği yaptı. Bunlardan birisi de ilk olarak Nisan 2023’te duyurulan Harry Potter: Quidditch Champions oldu.

Açık dünya rol yapma oyunu Hogwarts Legacy, Quidditch müsabakaları olmadığı için bazı hayranlardan eleştiri almıştı. Warner Bros.‘un bu eleştirilere cevabı ise merkezine Quidditch’i yerleştiren yeni bir macera yönünde gelişti.

- Reklam -

Harry Potter dünyası bugüne dek hem filmlerin hikâyelerini konu alan oyunlar hem mobil maceralar açısından zengin bir külliyat sunsa da, Quidditch hayranları yalnızca 2003 tarihli Quidditch World Cup ile yetinmek zorundaydı.

Harry Potter: Quidditch Champions Fragman Çıkış Tarihi

Suicide Squad: Kill the Justice League’in yapımcısı Unbroken Studios tarafından geliştirilen Harry Potter: Quidditch Champions bu beklentileri karşılamaya hazırlanıyor.

Harry Potter: Quidditch Champions Fragmanı

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Quidditch Champions, oyunculara Büyücülük Dünyası’nda birbirlerine karşı mücadele etmelerine izin verecek. Oyuncular hem solo hem de çevrimiçi olarak çok oyunculu modlarla Quidditch deneyimini yaşayabilecekler.

Oyun her ne kadar solo bir deneyim de vadetse de asıl odak noktası çok oyunculu tabanı olacak ve oynamak için internet bağlantısı gerektirecek. Oyuncular, çevrimiçi modunda takımlar oluşturabilecek ve birbirlerine karşı maç yapabilecek.

- Reklam -

Yapım, bağımsız bir Harry Potter oyunu olmasına rağmen Hogwarts Legacy‘deki Slytherin öğrencisi Sebastian Sallow’a atıfta bulunan öğeler de içerecek. Legacy Pack’i seçen kullanıcılar, her iki oyunu da WB Games hesaplarına bağladıklarında bazı özelleştirilmiş asa, süpürge ve antik büyü amblemi öğelere sahip olabilecekler.

Harry Potter: Quidditch Champions Oyun Fragman Çıkış Tarihi

Harry Potter: Quidditch Champions Çıkış Tarihi

Harry Potter: Quidditch Champions oyunu 3 Eylül 2024‘te tam sürüm olarak oyuncuların beğenisine sunulacak. Yapım 21-22 Nisan 2023’te bir deneme sürümüyle yayınlanmış ve geri bildirimler toplanmıştı.

Oyunun final versiyonu PlayStation, Xbox, Nintendo Switch ve PC’de Epic Games Store ve Steam üzerinden yayında olacak. Ayrıca ilk günden PlayStation Plus abonelerinin de erişimine açılacak.

Harry Potter: Quidditch Champions oyunu hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum‘da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News‘ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Güç Yüzükleri 2. Sezon Yeni Bir Karakteri Daha Tanıtıyor

Tolkien Adını Hiç Anmamıştı: “Güç Yüzükleri” 2. Sezon Isildur’un Eşine Yer Verebilir

Among Us Animasyon Dizisi Fragman

Elijah Wood’lu “Among Us” Animasyon Dizisinden İlk Fragman