in ,

Robert Zemeckis Yeni Filmi “Here” ile Küçük Bir “Forrest Gump” Buluşmasına İmza Atıyor

Robert Zemeckis’in yeni filmi “Here”, senarist Eric Roth ve oyuncular Tom Hanks ve Robin Wright’ı yıllar sonra yeniden bir araya getiriyor.

Robert Zemeckis - Yeni Film - Here - Forrest Gump
- Reklam -
- Reklam -

Robert Zemeckis’in gelecek projesi Here küçük bir Forrest Gump buluşması tadında olacak. İkonik filmin yönetmeni Zemeckis; yeni filminde senarist Eric Roth’u ve eski oyuncuları Tom Hanks ile Robin Wright’ı tekrar aynı çatı altında topluyor.

Robert Zemeckis’in 1994 yılında vizyona giren ve toplamda 6 Oscar heykelciği ile ödüllendirilen Forrest Gump filmi, sinema tarihinin klasikleri arasında yer alıyor. O filmde Forrest’ı canlandıran Tom Hanks, Jenny Curran’a hayat veren Robin Wright ve yapımın Akademi Ödüllü senaristi Eric Roth 30 yıl sonra yeni bir Zemeckis projesinde bir araya geliyor.

Here Film Uyarlama

- Reklam -

Richard McGuire’ın aynı adlı grafik romanından uyarlanan Here, bazı aileler ve onların yaşadığı özel bir yer hakkında bir hikâye anlatıyor. Zemeckis, filmin yönetmenliğini üstleniyrken senaryoyu da Roth ile birlikte kaleme alıyor. Ayrıca, Hanks ve Wright bu aşk, kayıp, kahkaha ve yaşam hakkındaki anlatıda sırasıyla Paul Bettany, Kelly Reilly ve Michelle Dockery ile birlikte rol alıyor.

Here Filmi Tom Hanks ve Robin Wright’ın Dijital Olarak Gençleştirilmiş Versiyonlarını Ağırlayacak

Yönetmen ve senaryo yazarlığının yanı sıra Zemeckis Here filminde Jack Rapke, Derek Hogue ve Bill Block ile birlikte filmin yapımcısı olarak da görev alıyor. Yürütücü yapımcılar arasında Jeremy Johns, Andrew Golov ve Thom Zadra bulunuyor.

Miramax filmin uluslararası haklarını elinde bulundururken Sony Pictures/TriStar Pictures filmi bu kasım ayında ABD sinemalarında gösterime sokmaya hazırlanıyor.

Here filmi, Tom Hanks ve Robin Wright’ın dijital olarak gençleştirilmiş versiyonlarını içerecek. Bu hamlenin ardında ise Metaphysic adlı bir yapay zekâ şirketi yer alacak.

Robert Zemeckis - Yeni Film - Here - Forrest Gump Buluşması

- Reklam -

Zemeckis, daha önce verdiği bir demeçte başrol oyuncularının dönüşümünün filmin başarısı için gerekli olduğunu vurgulamış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Her zaman bana hikâye anlatmamda yardımcı olan teknolojilere ilgi duydum. Here’da oyuncularımızın genç versiyonlarına dönüşme ihtimali olmasaydı olmazdı. Metaphysic’in YZ araçları tam olarak bunu yapıyor. Bugün mevcut olan her tür yüz değiştirme ve gençleştirme teknolojisini test ettikten sonra Metaphysic’in açıkça uzun metraj kalitesinde YZ içerik üretiminde dünya lideri olduğu ve bu inanılmaz derecede zorlu, duygusal film için mükemmel bir tercih olduğu görülüyor.”

Here filmi 15 Kasım 2024 tarihinde sinema salonlarında gösterime girecek.

Robert Zemeckis’in yeni filmi Here hakkındaki düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni sinema haberleri için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

David DeLuise - Yeni Wizards of Waverly Place Dizisi Wizards Beyond Waverly Place Kadro

David DeLuise, Yeni “Wizards of Waverly Place” Dizisinde Jerry Russo Rolünü Yeniden Canlandıracak

Farmagia: Fairy Tail Yaratıcısı Oyunu Anime Oluyor

“Fairy Tail” Yaratıcısının Yeni Canavar Çiftliği Oyunu “Farmagia” Animeye Uyarlanıyor