in ,

Henry Cavill’ın Başrolünü Üstleneceği Yeni “Highlander” Filminde Çekimler 2025’te Başlayacak

Highlander filmi için çekim takvimi netleşti. Henry Cavill’ın başrolünde yer alacağı yeniden çevrimde prodüksiyon süreci 2025’te İskoçya’da başlayacak.

Highlander Film Çekimleri - Henry Cavill
- Reklam -
- Reklam -

Highlander filmi 2025 yılının ocak ayı içerisinde İskoçya’da sete çıkacak. Yapımın yönetmenliğini John Wick serisiyle tanınan Chad Stahelski üstlenecek.

Uzun süren bir bekleyişin ardından ön yapım aşamasına geçen Highlander, Christopher Lambert ile Sean Connery’nin başrollerini paylaştığı ve Russell Mulcahy’nin yönetmenliğini 1986 yapımı aynı adlı filmin yeniden çevrimi olacak.

1986 tarihli film, gişede başarısız olsa da zaman içerisinde kült statüsü kazandı ve üç devam filmi ve iki live-action TV dizisi ile evrenini genişletti. Serinin geri döneceği 2008’de duyurulsa da geliştirme aşaması uzun süre askıda kaldı. 2023’te ise Lionsgate projeyi tekrar hayata geçireceğini doğruladı.

- Reklam -

Highlander Film Çekim Tarihi

Türkiye’de İskoçyalı adıyla bilinen aksiyon ve fantastik türlerindeki Highlander, ebedi düşmanıyla savaşmak için maceraya atılan ölümsüz İskoç kılıç ustası Connor MacLeod’un hikâyesini takip ediyordu.

Henry Cavill Başrolde: Highlander Çekimleri 2025’in İlk Ayında Başlıyor

Yeni filmde The Witcher ve Superman’in yıldızı Henry Cavill, Highlander olarak bilinen ölümsüz Connor MacLeod rolünde yer alacak. MacLeod, diğer ölümsüzlerle Gathering etkinliğinde karşı karşıya gelecek.

Film, John Wick’in yönetmeni Chad Stahelski tarafından yönetilecek. Stahelski, çekimlerinin ocak ayında İskoçya’da başlayacağını ve ön yapım aşamasının şu anda devam ettiğini aktardı. Ünlü yönetmen mekân keşfi için İskoçya’ya doğru yola çıkacağını belirtti.

Highlander Film Çekimleri

Highlander serisi gişedeki sönük performansına rağmen yapımı evlerinde izleyen seyirciler sayesinde güçlü bir izleyici kitlesi edinmişti. 2007 yapımı The Source’un eleştirel ve finansal başarısızlığı, başka bir devam filmi şansını durdurmuştu.

- Reklam -

Şimdi ise Chad Stahelski ve Henry Cavill ile beraber bu kült fantastik marka beyaz perdeye geri dönüyor.

Birçoklarına göre John Wick filmlerinin gişe başarısının ve Stahelski’nin Highlander kaynak materyaline olan sevgisinin, yönetmenin filme kişisel damgasını vuracağını düşündürüyor. Yönetmen ayrıca kılıç dövüşlerini aksiyon sahneleriyle dengeleme konusunda istekli olduğunu ve ölümsüzlükle ilgili hikâyeler üzerinde çalışmaktan heyecan duyduğunu dile getiriyor.

Öte yandan Cavill’ın başrol için eğitiminin yoğun şekilde geçtiği ve aksiyon sahnelerinde bu nedenle beklentilerin yükseldiği belirtiliyor.

Yeni reboot için ise şu an için bir vizyon tarihi açıklanmış değil.

Film hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Ben esas Ramirez’i kimin oynayacağını merak ettim.

  Bu arada, yazıda birkaç yerde anlatım bozukluğu var.

 2. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  İskoçyalı sevdiğim bir filmdi ama sinemada izlenecek derecede epik bir film değil, yenisi de olmaz gibi geliyor. Üstelik rebuut!

 3. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  En mantıklı seçim olmuş, orijinali çok sevmiştim buna da mutlaka giderim.

 4. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Umarim Dune’daki gibi filmi PG 13 yapmak yada bir olayi iki filme bastan bölüp devamini sonradan cekmeye calismak gibi bir gaflete düşmezler.

  Bu arada bu filmin asil dayanagi Ramirez casting’i olacaktir. Umarim bu agirligin altindan cikabilecek tecrubeli bir isim bulurlar. Donnie Yen yada Hiroyuki Sanada gibi isimler icin yeni karakterler eklenmesini de cok isterim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Dilek Bekçileri- Rachel Chivers Khoo

Rachel Chivers Khoo İmzalı “Dilek Bekçileri” Türkçe Raflarında

Dümeni Yaratıcılığa Kırmak Alıntıları - Ursula K. Le Guin

Ursula K. Le Guin’den Yaratıcı Yazarlık Önerileri: İşte “Dümeni Yaratıcılığa Kırmak”tan Başucu Tavsiyeleri