in ,

Yeni “House of the Dragon” Bölümü, 2. Sezonun Reyting Rekorunu Kırdı

House of the Dragon 2. sezon 4. bölüm “The Red Dragon and the Gold” hem reytinglerde hem de eleştirmen puanlarında sezonun şimdiye kadarki en iyi bölümü oldu.

House of the Dragon 2. Sezon 4. Bölüm Red Dragon and the Gold Reyting ve Puanlar
- Reklam -
- Reklam -

House of the Dragon 2. sezon 4. bölüm The Red Dragon and the Gold izleyicilere bekledikleri “Ejderhaların Dansı”nı sundu. HBO imzalı yapım, yeni bölümüyle sezonun reyting ve yüksek skor rekorunu da kırdı.

Amerikalı yazar George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı kitaplarından ekrana taşınan Game of Thrones dizisi 2019’da final yaptı. HBO, tahtın yeni varisi olarak House of the Dragon spin-off’unu seçti. Martin’in Ateş ve Kan (Fire & Blood) adını taşıyan kurgu dışı yapıtından uyarlanan yeni dizi, 2. sezonuyla geçen haftalarda yayına başladı.

Dizinin 2. sezon 3. bölümü, 4. bölümde yaşananların büyük oranda ön hazırlığıydı. Yeni bölüm ise hayranların beklentilerini karşılamayı başarıyor.

- Reklam -

House of the Dragon 2. Sezon 4. Bölüm Red Dragon and the Gold Reyting Puanlar

Haberin devamı, yeni bölüme dair sürpriz bozan (spoiler) içeriyor.

House of the Dragon 2. Sezon 4. Bölüm Hem İzlenme Oranında Hem de Puanlarda Sezonun En İyisi

House of the Dragon 2. sezon 4. bölüm Red Dragon and the Gold yalnızca hayranlar tarafından dizinin en yüksek puan alan bölümü olmakla kalmadı. Aynı zamanda bu sezonun şimdiye kadar en çok izlenen bölümü de oldu.

4. bölümün önemli bir kısmı, Rook’s Rest kalesi üzerinde gerçekleşen devasa ejderha savaşına izleyicileri hazırlayarak geçti. Yeşillerden Sunfyre, Vhagar ve Siyahlardan Meleys’in katıldığı dövüş, sezonun en iddialı sahnelerini de beraberinde getirdi.

House of the Dragon 2. Sezon 4. Bölüm Red Dragon and the Gold Reyting

Hayranlar da Ejderhaların Dansı olarak bilinen bu savaştan memnun kalmış görünüyor. IMDb’de Red Dragon and the Gold bölümü şu ana dek 32 bin oyla 9,6/10 puana sahip. Bu puan, ilk sezonda yer alan ve şimdiye kadar dizinin en yüksek skoruna sahip olan The Lord of the Tides’ın 9,3/10’lük puanının aşıldığını da ortaya koyuyor.

- Reklam -

Red Dragon and the Gold ayrıca izlenme oranları açısından da sezonun en iyisi olarak kayıtlara geçti. Variety’nin haberine göre bölümü HBO ve Max üzerinden pazar günü 8,11 milyon kişi izledi ve sezonun en yüksek izlenme oranlarına böylece erişilmiş oldu.

2. sezon prömiyeri A Son for a Son 7,8 milyon kişi tarafından izlenmişti. Birkaç haftanın ardından prömiyerin toplam izleyici sayısı 25 milyona yaklaştı. Yeni sezon izlenme oranları kâğıt üzerinde güçlü dursa da ilk sezonun prömiyerini aşabilmiş değil. House of the Dragon’ın açılış bölümü aynı gece 10 milyon kişi tarafından izlenmişti.

House of the Dragon 2. Sezon 4. Bölüm

House of the Dragon şimdiden 3. sezon için resmi onayı aldı. Ayrıca bir başka Game of Thrones spin-off’u olan A Knight of the Seven Kingdoms için de prodüksiyon aşamasına geçildi.

House of the Dragon 2. sezon 4. bölüm hakkındaki izlenimleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından son gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Winter is Coming

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Severance 2. Sezon ile Geri Dönüyor: İşte İlk Fragman

“Severance” Yaklaşık 3 Yıllık Aranın Ardından 2. Sezonu ile Geri Dönüyor: İşte İlk Fragman

2.600 Yıllık Savaşçı Kalıntısı Kız Çocuğu - Amazon

Kadim Bir Erkek Savaşçıya Ait Olduğu Düşünülüyordu: 2.600 Yıllık Kalıntılar, 12 Yaşındaki Bir Kız Çocuğuna Ait Çıktı