in , ,

Westeros’ta ‘Ejderhaların Dansı’ Başlıyor: “House of the Dragon” 2. Sezondan Yeni Fragman

House of the Dragon 2. sezon geri sayımı sona eriyor. Max, Game of Thrones dizisinden yeni bir fragman paylaştı.

House of the Dragon 2. Sezon - Ejderhaların Dansı - Fragman
- Reklam -
- Reklam -

House of the Dragon 2. sezon için yeni fragman yayınlandı. George R.R. Martin’in dünyaca ünlü epik fantazi destanı, Max ekranlarındaki serüvenine devam ediyor.

George R.R. Martin imzalı Buz ve Ateşin Şarkısı uyarlaması Game of Thrones 2019’da final yapmış, HBO da tahtın yeni varisi için aynı evrende geçen yeni yapımlar için düğmeye basmıştı. İzleyicilerle buluşma aşamasına erişen ilk spin-off ise Taht Oyunları’nda yaşananlardan 200 yıl öncesini anlatan House of the Dragon olmuştu.

İlk sezonu 2022’de yayınlanan dizi IMDb’de 8,4/10 puan ortalamasına Rotten Tomatoes’taysa %93 eleştirmen skoruna ve %82 izleyici skoruna sahip.

- Reklam -

House of the Dragon 2. Sezon Dizi Fragmanı

Targaryen Hanedanlığı’nın Westeros’taki egemenliğini korumak için verdiği savaşı anlatan dizi, yeni sezonuyla gelecek yaz izleyicilerin karşısına çıkmayı bekliyor. Yapımdan ilk fragman geçen aralık ayında paylaşılmış; ardından da Yeşiller ve Siyahlar’a dikkat çeken yeni tanıtımlar hayranların beğenisine sunulmuştu.

Bugün ise Westeros’taki iç savaşı konu alan ve Ejderhaların Dansı olarak anılan mücadeleden kesitlere de yer veren yeni bir fragman yayınlandı.

Ejderhaların Dansı Başlıyor: İşte “House of the Dragon” 2. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

George R.R. Martin’in kurgu dışı kitabı Ateş ve Kan (Fire and Blood) eserinden uyarlanan dizinin yeni sezonundan yayınlanan fragman, Westeros’un geniş coğrafyasını ve gökyüzünde süzülen görkemli ejderhaları sergileyen epik sahneleri barındırıyor.

Tanıtımda hayranlar sırasıyla Emma D’Arcy ve Matt Smith tarafından canlandırılan Targaryen ikilisi Rhaenyra ve Daemon da dahil olmak üzere favori karakterlerine yeniden göz atıyorlar.

Siyasi entrikalar ve güç mücadeleleri krallığı parçalamakla tehdit ederken gerilim tırmanıyor. Değişen ittifaklar ve her köşede gizlenen ihanetlerle, Targaryen Hanedanlığı için riskler hiç bu kadar yüksek olmamıştı.

House of the Dragon 2. Sezon - Ejderhaların Dansı - Fragman - Max

- Reklam -

Yeni fragman diğerlerine kıyasla görselliğiyle ön plana çıkıyor. Ejderhaların ateşli nefesinden geniş çaplı savaş sahnelerine kadar, tanıtım odağını dizinin görsel yanı üzerinde kurguluyor.

House of the Dragon 2. Sezon Kadrosu

Dizide Prenses Rhaenyra Targaryen rolünde Emma D’Arcy, Prens Daemon Targaryen rolünde Matt Smith, Kraliçe Alicent Hightower rolünde Olivia Cooke, Otto Hightower rolünde Rhys Ifans, Prenses Rhaenys Targaryen rolünde Eve Best, Prens Aemond Targaryen rolünde Ewan Mitchell karakterlerini canlandırmak üzere yapıma geri dönüyorlar.

Ayrıca Lord Corlys Velaryon rolünde Steve Toussaint, Sör Criston Cole rolünde Fabien Frankel, Mysaria rolünde Sonoya Mizuno, Sör Harrold Westerling rolünde Graham McTavish, Larys Strong rolünde Matthew Needham ve Laenor Velaryon rolünde John MacMillan da kadrodaki diğer isimler arasında.

House of the Dragon 2. Sezon - Ejderhaların Dansı

Oyuncu kadrosuna yeni katılanlar arasında Hull’lu Addam rolüyle Clinton Liberty, Sör Alfred Broome rolüyle Jamie Kenna, Hugh rolüyle Kieran Bew, Ulf rolüyle Tom Bennett, Lord Cregan Stark rolüyle Tom Taylor, Sör Rickard Thorne rolüyle Vincent Regan, Hull’lu Alyn rolüyle Abubakar Salim, Alys Rivers rolüyle Gayle Rankin, Sör Gwayne Hightower rolüyle Freddie Fox ve heniz açıklanmayan bir rolle Simon Russell Beale yer alıyor.

House of the Dragon 2. Sezon bölümleri 16 Haziran 2024 tarihinde yayına başlayacak. Yeni sezon toplam 8 bölümden oluşacak ve 4 Ağustos 2024’te noktalanacak.

House of the Dragon 2. sezon için sizin beklentileriniz ne yönde? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Nicolas Cage, Spider-Man: Noir Dizisi Başrolünde Yer Alacak

Nicolas Cage’in Live-Action “Spider-Man: Noir” Dizisinde Başrolde Yer Alacağı Kesinleşti

Ayten Gökçer 84 Yaşında Hayatını Kaybetti

Ayten Gökçer Hayatını Kaybetti: Tiyatro ve Sinemanın Usta Oyuncusuna Veda