in ,

2. Sezonu Prömiyere Hazırlanan “House of the Dragon” 3. Sezon için Resmi Onayı Erkenden Aldı

House of the Dragon 3. sezon için yeşil ışık yandı. “Game of Thrones”un öncül dizisi, henüz 2. sezonu yayına başlamadan devam macerasını garantiledi.

House of the Dragon 3. Sezon Onayı
- Reklam -
- Reklam -

House of the Dragon 3. sezon onayını erkenden aldı. HBO’nun yeni Westeros macerası, 2. sezonu yayına başlamadan devam bölümlerini garantilemeyi bildi.

En az 4 sezon sürmesi planlanan House of the Dragon şu günlerde 2. sezon için geri sayıyor. İlk sezonu 2022’de yayınlanan ve IMDb’de 8,4/10; Rotten Tomatoes’ta ise güncel olarak %90 eleştirmen skoru ve %82 izleyici skoru toplayan yapım yoluna devam ediyor.

George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı kitaplarından uyarlanan Taht Oyunları dizisinde geçen olaylardan yaklaşık 200 yıl öncesinde geçen House of the Dragon, yine Martin’in Ateş ve Kan isimli eserinden adapte ediliyor.

- Reklam -

House of the Dragon 3. Sezon Onayı Şaşırtıcı Olmadı

HBO’nun en çok izlenen yapımları arasında yer alan House of the Dragon’ın 3. sezon için erkenden resmi onay alması kimse için şaşırtıcı olmadı. Ancak yine de 2. sezon prömiyerinden üç gün önce bir sonraki sezona onay verilmesi hayranlar için sevindirici bir gelişmeydi. 3. sezon onayı, “Ejderhaların Dansı devam ediyor,” sözleriyle sosyal medya üzerinden duyuruldu.

3. sezon oyuncu kadrosunda hangi oyuncuların yer alacağı kesin olarak bilinmese de Prenses Rhaenyra Targaryen rolünde Emma D’Arcy’nin, Daemon Targaryen rolünde Matt Smith’in ve Alicent Hightower rolünde Olivia Cooke’un en az bir sezon daha izleyicilerin karşısına çıkması bekleniyor.

House of the Dragon 3. Sezon Onay

House of the Dragon, Targaryen Hanedanı’nın taht üzerinde çıkan bir anlaşmazlık sonrası giriştiği savaşı konu alıyor. Dizinin ilk sezonunda izleyiciler, Paddy Considine tarafından canlandırılan Viserys Targaryen’in genç, güçlü bir adamdan ölümün eşiğinde birine dönüşmesini izledi. Yönetimi tek çocuğu Rhaenyra’ya devreden Viserys, eşi Alicent ile yaşadığı küçük bir yanlış anlaşılma nedeniyle ölümünün ardından Westeros’u kaosa sürükleyecek bir dönemin de kapısını aralamış oldu.

Westeros’ta gerçekleşen iç savaşı takip eden ve kitaplarda Ejderhaların Dansı olarak anılan mücadeleyi ekrana taşıyan dizi, 2. sezon için şimdiden birçok olumlu eleştiri almış durumda.

- Reklam -

House of the Dragon 3. Sezon

House of the Dragon 2. sezon 16 Haziran 2024 tarihinde yayına başlayacak. Gelecek yıl ise hayranlar bir başka Westeros macerası olan The Hedge Knight’ı izleme fırsatı bulacak.

House of the Dragon 3. sezon onayı hakkındaki görüşlerinizi ve diziden beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider


Kayıp Rıhtım’ı Google News, Facebook, X ve Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yeni Adventure Time Film ve Dizileri WBD

“Adventure Time” Evreni Yeni Bir Film ve Çizgi Diziler ile Genişliyor

Go-Go Mystery Machine - Yeni Scooby-Doo Çizgi Filmi

Japonya’da Geçecek Yeni “Scooby-Doo” Çizgi Dizisi “Go-Go Mystery Machine” Duyuruldu