in ,

Ian McKellen Sahneden Düştü: “Yüzüklerin Efendisi”nde Gandalf’a Hayat Veren Oyuncu Hastaneye Kaldırıldı

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinde Gandalf’ı canlandıran Sir Ian McKellen, tiyatro oyunu sırasında sahneden düştü ve hastaneye kaldırıldı.

Ian McKellen Sahneden Düştü ve Hastaneye Kaldırıldı
- Reklam -
- Reklam -

Ian McKellen, Londra’daki Noël Coward Tiyatrosu’nda sergilenen Player Kings adlı oyunun bir performansı sırasında sahneden düşerek ciddi bir kaza geçirdi. 85 yaşındaki usta aktör, bir dövüş sahnesi esnasında dengesini kaybedip sahnenin ön kısmından düştü. Seyirciler arasında büyük bir endişeye yol açan olay sonrası hastaneye kaldırıldı.

Player Kings, William Shakespeare’in IV. Henry Bölüm 1 ve 2 oyununu konu alan ve nisan ayında 12 haftalık bir sezonla başlayan bir prodüksiyon. McKellen oyunda John Falstaff karakterini canlandırırken, Galler Prensi ile Henry Percy arasında geçen bir savaş sahnesinde yer alıyordu. Tam bu sırada sahnenin ön kısmından düştü ve tiyatronun ışıkları açıldı. Yardım isteyen McKellen’a hızla sahne ekibi ve izleyiciler arasında bulunan doktorlar müdahale etti.

BBC’ye konuşan izleyicilerden Sandro Trapani, olayın çok şok edici olduğunu belirtti ve “Umarım iyi olur,” dedi. Olay sırasında McKellen’in bilincinin yerinde olduğunu ve yardım talep ettiğini söyledi.

- Reklam -

Ian McKellen Sahneden Düştü ve Hastaneye Kaldırıldı

Londra Noël Coward Tiyatrosu yetkilileri, daha sonra yaptıkları açıklamada Ian McKellen’ın hastaneye kaldırıldığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirttiler. “NHS ekibi, Ian’ın hızla ve tamamen iyileşeceğini ve moralinin yerinde olduğunu garanti etti,” şeklinde konuşan tiyatro yöneticileri, 18 Haziran Salı günü için planlanan gösterinin iptal edildiğini ve izleyicilere bilet iadeleri konusunda bilgi verileceğini duyurdu. Ayrıca olay anında aktöre yardım eden doktorlara ve tüm tiyatro personeline teşekkür ettiler.

Hayati Tehlikesi Yok: Ian Mckellen’ın Sağlık Durumunun İyi Olduğu Belirtiliyor

Ian McKellen’ın kariyeri, altmış yılı aşkın bir süredir devam eden bir başarı hikâyesi olarak dikkat çekiyor. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinde Gandalf, X-Men serisinde Magneto gibi unutulmaz karakterlere hayat veren McKellen, tiyatro sahnelerinde de güçlü performanslar sergilemiş bir aktör. Shakespeare’in Richard II, Coriolanus, Iago, Richard III, King Lear ve Macbeth gibi klasik rollerinde yer almış olan McKellen, aynı zamanda yeni bir Hamlet film uyarlamasında başrol oynamaya hazırlanıyor.

Ian McKellen Sahneden Düştü: "Yüzüklerin Efendisi"nde Gandalf'a Hayat Veren Oyuncu Hastaneye Kaldırıldı

- Reklam -

Sir Ian McKellen, 1991 yılında Kraliçe II. Elizabeth tarafından şövalye ilan edilmiş ve kültürel katkılarından dolayı büyük onur kazanmıştı. Kariyeri boyunca Tony Ödülü, altı Olivier Ödülü, bir Altın Küre, beş BAFTA ve iki Oscar adaylığı gibi pek çok prestijli ödüle layık görüldü. Daha önce de benzer bir sağlık sorunu yaşamış olan McKellen, beş yıl önce King Lear oyunundaki bir performansını bacağındaki sakatlık nedeniyle iptal etmek zorunda kalmıştı, ancak o gün sahnede kalarak seyircilerle sohbet etmiş ve onları memnun etmişti.

Çok kısa bir süre önce “Eğer ölmezsem Gandalf’ı tekrar oynamak isterim,” diyen oyuncunun hemen ardından böyle bir kaza yaşaması sosyal medyadaki hayranlarını oldukça tedirgin etmiş durumda. Ancak yetkililerin açıklamaları, oyuncunun kısa sürede yeniden sahnelere döneceği yönünde.

Player Kings Ian McKellen Tiyatro Oyunu

Sizler de Ian McKellen’la ilgili duygularınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

    Allah acil şifalar versin. Daha geçen ölmezsem Gollum filminde oynamak isterim diyordu umarım içine doğmamıştır.

  2. Avatar for SJack SJack dedi ki:

    Bizi korkutma arkadaş. Her doğum gününde paylaşım yapıldığında korkar olduk.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Demon Slayer 4. Sezon Final Bölüm Süresi Belli Oldu

“Demon Slayer” 4. Sezon Finale Hazırlanıyor: Kalan Bölümlerin Süresi Belli Oldu

Smile 2 Filminden İlk Fragman Yayında - Türkçe Altyazılı

Gülümseyen Suratlar Geri Dönüyor: Korku Filmi “Smile 2″dan İlk Fragman