in ,

İmhotep’e Odaklanan Yeni Bir “Mumya” Filmi Yolda Olabilir

İmhotep’i merkezine alan yeni bir “Mumya” filmi hakkında çalışmalar başladı. Universal Pictures, 1999 tarihli klasiğin öncesini konu alan yeni bir yapımla ilgileniyor.

İmhotep - Yeni Mumya Filmi
- Reklam -
- Reklam -

İmhotep karakterine odaklanan ve 1999 tarihli Mumya (The Mummy) filminin öncesini ele alan yeni bir korku filmi yolda olabilir. Universal Pictures’ın sıradaki Monsters yapımı için bazı iddialar ortaya atıldı.

Brenden Fraser’ın başrolünde yer aldığı 1999 tarihli Mumya filmi, Universal için yıllar sonra gelen bir başarıya dönüşmüş ve klasik canavar serisini yeniden canlandırma girişimini hızlandırmıştı. Ancak uzun zamandır Mumya serisinin akıbeti bir belirsizlik içerisindeydi.

Şimdi ise ortaya atılan yeni bir söylentiyle beraber Mumya filminde yaşananlardan öncesini anlatan bir prequel üzerinde çalışıldığı öne sürülüyor.

- Reklam -

1999 yapımı filmin ardından 2001’de The Mummy Returns, 2008’deyse The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor izleyicilerin karşısına çıktı. 2008 tarihli yapımı yeterince başarılı bulmayan yapımcılar dördüncü film için adım atmamayı seçti.

İmhotep - Yeni Mumya Film

Öte yandan aynı evreni paylaşan 2002 yapımı The Scorpion King, The Mummy Returns’te de yer alan Dwayne Johnson’ın canlandırdığı karakterin geçmişini ele aldı. The Scorpion King’in devamı niteliğinde de çeşitli yapımlar çekildi. Şimdi ise yeni bir spin-off gündeme geliyor.

İmhotep’i Anlatan Yeni Mumya Filmi Yolda Olabilir

Hollywood dünyasından yaptığı güvenilir haberlerle tanınan Daniel Richtman’ın aktardığına göre Universal’dan İmhotep’i anlatan bir prequel geliyor. Bu olası proje hakkında bilinen detaylar kısıtlı olsa da filmin senaryosunun Midway ve Colony ile tanınan Wes Tooke’un kaleme alacağı aktarılıyor.

Son dönemlerde yeniden yükselişe geçen Brendan Fraser, geçen sene olası bir Mumya filminde Rick O’Connel rolünü yinelemeye hazır olduğunu dile getirmişti. Ancak yeni projenin bir öncül yapım olması, Fraser’ın bu isteğini zora sokabilecek bir tercih olarak yorumlanıyor.

- Reklam -

İmhotep - Mumya Filmi

Mumya filminin ana kötüsü olan İmhotep; daha önce Boris Karloff ve Arnold Vosloo tarafından canlandırılmıştı. Olası projede İmhotep rolü için kimin seçileceği ise şu an için belirsiz.

MÖ 27. yüzyılda Firavun Zoser döneminde yaşayan İmhotep; mimar, yazar, hekim, mucit, mühendis, heykeltıraş ve astronom kimlikleriyle tanınıyordu.

İmhotep’e odaklanan bir Mumya filmi izleme fikrine dair sizin görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Screen Geek

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Filmde komedi unsurunun biraz geri plana atıldığı ve gerilimin ön plana çıktığı bir senaryo tadından yenmez. Brenden Fraser olmadan nasıl olur orası da muamma.

 2. Avatar for Askeladd Askeladd dedi ki:

  Çocukluğumun film serisidir. Show TV’de çıkardı her sene bir defa hem korkar hem çom severdim. Hele o antik Mısır’a dair film başındaki sahnelere bayılırdım. Mısır mitolojisi büyüleyici gelirdi o zamanlar.

  Üçüncü film pek sarmamıştı açıkçası ama İmhotep olunca nostalji dalgasına bakılır. Gözlerim doldu bu haberi görünce. Kaç seçimleriydi hatırlamıyorum, yine Show TV’de bu filmin reklamını yapıp sonra seçim var diye vermemişlerdi. Tüm gece film çıkacak diye bekleyip bönbön sıkıcı seçim gündemini izlemiştim.

 3. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Sadece ilk iki film güzeldi. Üçüncüsü dahi gereksizken bir de ona buna odaklanan dizisinin çekilmesi iki kere gereksiz. :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Mike Flanagan - The Exorcist Filmi

“The Haunting” Serisinin Yönetmeni Mike Flanagan, Yeni “The Exorcist” Filminin Başına Geçti

Vulcan Gezegeni Gercek Degil Mr. Spock

Adını Mr. Spock’ın Gezegeninden Almıştı: Bilim İnsanları Vulcan’ın Var Olmadığını Doğruladı