in ,

Hajime Isayama, Eren Yeager’ın Büyük Değişimini En Başından Planlamıştı

Hajime Isayama, “Attack on Titan”ın finalinde Eren Yeager’ın nihai planını henüz ilk bölümdeyken tasarlamış.

Hajime Isayama - Eren Yeager - Attack on Titan
- Reklam -
- Reklam -

Attack on Titan mangasının yaratıcısı Hajime Isayama, uzun yıllar boyunca peşinde geniş bir hayran kitlesini macerasına sürüklemeyi başardı. Ünlü mangakanın henüz ilk bölümdeyken Eren Yeager’ın finalde üstleneceği rolü tasarladığı ortaya çıktı.

Çağdaş anime ve manga dünyasının en popüler markaları arasında olan Attack on Titan, 2021’de hikâyesini tamamlamış olsa da gündemde yer bulmayı sürdürüyor.

Toplam 34 ciltlik hikâye, geçen nisan ayında Levi Ackerman’ın yeni bir macerasını anlatan özel bir bölümle 35 cilde ulaşmıştı.

- Reklam -

Attack on Titan Art Book: FLY adlı özel bir sanat kitabıyla beraber yayınlanan Levi Ackerman hikâyesi, Bad Boy başlığını taşıyordu ve karakterin geçmişine ışık tutuyordu.

Hajime Isayama - Attack on Titan - Levi

Şimdi ise geçen haftalarda sosyal medyada yer bulan bir paylaşımda mangaka Isayama’nın Eren Yeager planları hakkında bir detay tekrar gündem oldu.

Haberin devamı, anime ve manganın sonuna dair sürpriz bozan (spoiler) içermekte.

Hajime Isayama, Eren Yeager Hakkındaki ’Kararı’ İlk Bölümde Vermişti

Kısa süre önce gündeme taşınan önemli bir not, Hajime Isayama’nın ilk bölümden itibaren Eren Yeager’ın “büyük kötü” olacağı üzerinde düşündüğünü gösteriyor.

Attack on Titan hayranlarının da şahit olduğu gibi Eren macera boyunca Paradis duvarları arasında yaşayan çelişkili bir gençten dünyayı değiştirmek isteyen bir grubun liderine dönüşmüştü. Arkadaşlarının güvende olmasının tek yolunun dünya nüfusunun büyük bir bölümünü ortadan kaldırmak olduğuna inanan Eren’in animenin son bölümlerinde birçok kanlı karar verdiği de biliniyor.

Hajime Isayama - Eren Yeager - Attack on Titan - İzdiham

- Reklam -

Eren’in Keşif Birliği’ndeki dostları İzdiham sırasında Eren’in soykırım planlarını durdurmayı başarmış ve Eren’i öldürmek gibi zor bir karar vermek zorunda kalmışlardı.

Isayama ise Eren Jaeger’ı en başından beri serinin “büyük kötüsü” hâline getirmeyi düşünüyordu.

“Serinin başından beri Eren’i bölüm sonu canavarı yapmayı düşünüyordum. Bu yüzden 33. cildin kapak çiziminin kompozisyonuna karar verirken, ‘Bunu 1. cilt ile aynı yapalım,’ diye düşündüm.”

Attack on Titan İlk ve Son Manga Kapak

Attack on Titan’ın finali titanların döngüsünün gelecekte de devam edeceğine işaret etse de şimdilik devam macerasına dair herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor. Isayama ayrıca Titana Saldırı’da olanlardan 100 yıl öncesini ele alan bir öncül hikâye kaleme almak istemiş, ardından bu fikirden vazgeçerek Levi Ackerman’a özel bir cilt yazmıştı.

Siz Eren Yeager’ın Attack on Titan macerası boyunca gösterdiği gelişimi nasıl yorumluyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Comic Book

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Askeladd Askeladd dedi ki:

    Marley öncesi, yani gizli odayı bulmadan öncesine kadar 10/10’du bence seri. Marley’in ilk kısımları da sürükleyicilik olarak çok iyiydi ama seri başka bir ton ve yere evrildi. Saldırı Devine her türlü özelliği verip allah yaptıktan sonra da iyice çekilmez oldu. Yine sürükleyiciydi ama eski kalitesi yoktu.

    Ha, Nika ve Culling Game gibi bu değişim de benim sevmeyip casual kitlenin bayıldığı bir olaydı. Yeni Eren daha popüler yaptı seriyi.

    Wit’in çıkardığı bölümler en iyisi benim için. Favorim 2 ve 3. sezonlar. Ama final sezonunun openingi de çok güzel.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Venu Sports - Disney, Fox ve Warner Bros Discovery

Disney, Fox ve Warner Bros Discovery, Venu Sports Adı Altında Ortak Spor Yayını Yapacak

Europa'da Buzun Altında Bir Şeyler Hareket Ediyor

Europa’nın Buzlu Kabuğunun Altındaki Hareketlilik Bilim İnsanlarını Heyecanlandırdı