in ,

Keanu Reeves “John Wick 5” ile İkonik Role Geri Dönüyor: Yeni Film Ön Geliştirme Aşamasında

John Wick 5 erken geliştirme aşamasına adım attı. Lionsgate yöneticilerinden Joe Drake serinin hayranlarını mutlu eden haberi verdi.

John Wick 5 Filmi Lionsgate
- Reklam -
- Reklam -

John Wick 5 ön geliştirme aşamasına resmi olarak alındı. Lionsgate COO’su Joe Drake yaptığı duyuruda serinin beşinci macera ile devam edeceğini doğruladı.

Başrolünde Keanu Reeves’in yer aldığı John Wick serisi hikâyesine 2014 yılındaki ses getiren filmiyle başlamıştı. 2017, 2019 ve 2023’te devam filmleri izleyicilerle buluşan yapım; toplam gişe hasılatında 1 milyar doları geçmeyi de başarmıştı.

Şimdilerde Ana de Armas’ın başrolünde yer aldığı spin-off filmi Ballerina ve The Continental dizisi ile John Wick evreni genişlemeyi sürdürüyor.

- Reklam -

Öte yandan serinin amiral gemisi filmlerde ise yeşil ışığın yakılıp yakılmayacağı bir süre belirsiz kalmıştı. Geçen şubat ayında Reeves, devam filminin henüz kesinleşmediğini doğrulamış ve 4. filmin geri dönüşlerini bekleyeceklerini söylemişti. Neticede serinin dördüncü filmi 100 milyon dolar bütçesiyle dünya genelinde 428 milyon dolar kazandırmayı başarınca devam macerası da onayı kolayca aldı.

John Wick 5 Filmi - Keanu Reeves

John Wick 5 Hakkında Bilinenler Sınırlı “Wick” Markası Genişlemeyi Sürdürecek

Lionsgate’in 2023’ün 4. çeyrek toplantısı sırasında sinema grubunun başkanı olan Joe Drake; beşinci bir John Wick filminin erken geliştirme aşamasında olduğunu doğruladı. Drake ayrıca Wick fikri mülkiyetine ait yan ürünleri, daha fazla TV dizisini ve video oyunları da duyurdu.

Drake yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Sadece AAA video oyun alanında değil, aynı zamanda spin-off’ların, televizyonun düzenli akışına bakarak evreni gerçekten büyütüyoruz. Böylece izleyicinin açık bir ilgisi olduğu bir seri akışı oluşuyor. Resmi olan şu ki, bildiğiniz gibi Ballerina, önümüzdeki yıl çıkacak olan ilk spin-off. Üzerinde çalıştığımız üç başka proje daha var. Bunlar arasında John Wick 5 ve televizyon dizisi de bulunuyor. The Continental yakında yayınlanacak. Bu şekilde dünyayı genişletiyoruz ve beşinci film çıktığında, hikâyeleri nasıl anlatmaya başladığımızdan organik bir şekilde ortaya çıkacak. Ancak John Wick’in her zamanki ritmine güvenebilirsiniz.”

- Reklam -

John Wick 5 Filmi

Serinin John Wick 5 filminin konusu, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu gibi detaylar ise henüz belirsizliğini koruyor. Yönetmen Chad Stahelski daha önce yaptığı bir açıklamada 5. film için Michelle Yeoh’dan Colin Farrell’a birçok yıldız ismin hayalini kurduğunu açıklamıştı.

John Wick evrenindeki sonraki proje, bu eylül ayında Peacock’ta yayınlanacak The Continental dizisi. Ballerina filmi ise 7 Haziran 2024’te vizyona girecek.

John Wick 5 için şimdiden bekleyişe geçenlerden misiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, sinema dünyasından yeni gelişmeler için bizleri Google Haberler’den takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Blade Runner 2099 Dizisi Erteleme Kararı

Amazon’un “Blade Runner” Dizisi Senarist Grevi Nedeniyle Ertelendi

Old Guy - Christoph Waltz

Oscarlı Aktör Christoph Waltz’ın Kiralık Katil Rolünde Yer Aldığı “Old Guy” Filmine İlk Bakış