in ,

Kahve Soğumadan Önce’nin Devam Kitabı “Kafeden Hikâyeler” Türkçede

“Kahve Soğumadan Önce: Kafeden Hikâyeler” Türkçede. Toshikazu Kawaguchi imzalı devam kitabı Epsilon Yayınevi etiketiyle yayımlanıyor.

Kahve Soğumadan Önce: Kafeden Hikâyeler - Toshikazu Kawaguchi
- Reklam -
- Reklam -

Kahve Soğumadan Önce: Kafeden Hikâyeler Türkçe raflarındaki yerini aldı. Toshikazu Kawaguchi imzalı devam kitabı okuru bir kez daha zamanda yolculuğa çıkarıyor.

1971 yılında Japonya’nın Osaka kentinde doğan Toshikazu Kawaguchi, Sonic Snail adlı tiyatro grubu için yapımcılık, yönetmenlik ve yazarlık yaptı. Oyun yazarı olarak en çok temsil edilen eserleri arasında “COUPLE”, “Sunset Song” ve “Family Time” bulunmaktadır. Orijinal adıı Before the coffee gets cold olan ve dilimize Temmuz 2021’de Kahve Soğumadan Önce adıyla tercüme edilen romanı Kawaguchi’nin 1110 Productions tarafından sahnelenen ve 10. Suginami Drama Festivali büyük ödülünü kazanan oyunundan uyarlanmıştır.

Yazarın kaleme aldığı devam kitabı da benzer bir temada ilerleyerek okuru zamanda yolculuk temasını işlemeye devam ediyor ve geçmişin şimdiki zamana nasıl hükmedebileceğini konu ediniyor.

- Reklam -

Kitabın tanıtım yazısına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Kahve Soğumadan Önce: Kafeden Hikâyeler – Toshikazu Kawaguchi | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Kahve Soğumadan Önce: Kafeden Hikâyeler - Toshikazu Kawaguchi

Ne geçmişe ne de bugüne ait olan bir hayalete dönüşmek istemiyorsanız duvardaki antika saatlerin sesine kulak verin: “Tik-tak, tik-tak, kahve birazdan soğuyacak!”

Tokyo’nun ara sokaklarından birine gizlenmiş olan kafe Funiculi Funicula, lezzetli kahvesi ve dost canlısı müdavimleriyle gurur duymaktadır.

- Reklam -

İçeri girip etrafınıza bakındığınızda en hafif tabirle “sıradan” olarak niteleyeceğiniz bu yerin kolaylıkla tahmin edilemeyecek bir hizmeti daha var: Zamanda yolculuk. Ancak bu, o kadar da kolay değil çünkü bu muhteşem fırsatı değerlendirmek isteyenlerin uyması gereken bazı kurallar var… Pişmanlık, özlem ve şansı varken dillendiremediği sözleri söylemek hasretiyle yanıp tutuşanlar doğru sandalyeye oturmalı, onlara ikram edilen kahveyi kabul etmeli ve en önemlisi, kahveleri soğumadan önce şimdiki zamana geri dönmeliler.

Toshikazu Kawaguchi’nin heyecan verici ilk romanı Kahve Soğumadan Önce’nin ardından yayımlanan bu devam kitabında, kızını kendi çocuğu gibi büyüttüğü “en iyi dostunu” arayan bir adam, annesinin cenazesine katılamayan bir oğul, evlenemediği kızı görmek için zamanda yolculuk yapan bir âşık ve üstesinden geldiği onca zorlu vakaya rağmen kendi karısını kurtaramayan yaşlı bir dedektifle tanışıyoruz.

Hoş anlatımıyla içinizi ısıtacak Kafeden Hikâyeler, geçmişin şimdiki zamana nasıl hükmedebileceğini ve sevdiklerimizi (belki de son bir kez) görebilmek için ne kadar ileri gidebileceğimizi konu ediyor.

Çevirisini ilk kitapta olduğu gibi Şebnem Tansu’nun üstlendiği ve editörlüğünü Şebnem Soral Tamer’in yaptığı eser toplam 184 sayfadan oluşuyor. Kafeden Hikâyeler, Nisan 2023 itibarıyla raflardaki ve dijital kitap satış mağazalarındaki yerini almaya başladı.

İlk kitabı okumuş muydunuz? Yeni kitabın konusunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Louis-Ferdinand Céline - Adolf Hitler Hakkında

Belgeler Yıllar Sonra Ortaya Çıktı: Fransız Yazar Céline’e Göre Hitler’in En Büyük Hatası ‘İngiltere’yi Yok Etmemek’ti

Kayip Kenan Dili Amorice

4.000 Yıllık Kil Tabletlerdeki Gizemli Kenan Dilinin Şifresi Çözüldü