in ,

“Karayip Korsanları” Beyaz Perdeye Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Karayip Korsanları serisi yeni bir film ile bir kez daha beyaz perdeye konuk olacak. Johnny Depp’in projede olup olmadığını ise zaman gösterecek.

Karayip Korsanları Serisi Geri Dönüyor
- Reklam -
- Reklam -

Karayip Korsanları cephesinde heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Pirates of the Caribbean serisi yeni bir filmle geri dönmeye hazırlanırken yapımcılar Johnny Depp’e de kapıyı tam olarak kapatmış değil.

Disney’in en kârlı markaları arasında bulunan ve Walt Disney’in tema parklarından ilham alan Karayip Korsanları evreni, yakın gelecekte genişlemeye devam edecek.

Serinin ilk filmi Siyah İnci’nin Laneti 2003 yılında izleyicilerle buluşmuş ve 2017’deki Salazar’ın İntikamı’na dek 5 yapımlık bir macera yayınlanmıştı. İzleyiciler o tarihten beri Karayip Korsanları 6 bekleyişine geçmiş olsa da Johnny Depp’in eski eşi Amber Heard ile olan davası; milyar dolarlık serinin duraklatılmasına neden olmuştu.

- Reklam -

Dava devam ederken Disney başrolünde Margot Robbie’nin yer alacağı yeni bir yapım fikri üzerinde çalışmaya başlamış ancak bu proje sonradan rafa kaldırılmıştı. Depp’in davadan aklanarak ayrılması ise ünlü aktörün Kaptan Jack Sparrow rolüne geri dönebileceği şeklinde yorumlanmış ancak bu iddialar da sonradan muhatabı tarafından yalanlanmıştı.

Karayip Korsanları Serisi Disney

Tüm bu gelişmelere rağmen Disney Karayip Korsanları’ndan vazgeçmiş değil. Şirketin yöneticilerinden Sean Bailey serinin devam edeceği bilgisini paylaşırken Johnny Depp konusunda da kapıyı tam olarak kapatmadıklarını işaret ediyor.

Yeni Karayip Korsanları Filmi Eski Yapımları Onurlandıracak

Sean Bailey, The New York Times’a verdiği röportajda serinin geleceği hakkında konuştu:

“Daha önceki filmleri onurlandıran, aynı zamanda yeni şeyler söyleyen, gerçekten iyi ve heyecan verici bir hikâyemiz olduğunu düşünüyoruz. [Depp’in dönüşü konusunda] Şu aşamada kesin bir şey söylemek istemiyoruz.”

- Reklam -

Bugüne dek 6. film için Rhett Reese, Paul Wernick ve Craig Mazin gibi yazarlarla çalışılmış ancak başta dava süreci olmak üzere birçok başka nedenle senaryolar nihayete erememişti. Bununla birlikte seride Elizabeth Swann karakterini canlandıran Keira Knightley de geri dönüş fikrine sıcak bakmayan isimlerdendi.

Yeni Karayip Korsanları Filmi

Seri bugüne dek 5 filmde toplam 4.5 milyar dolarlık gişe hasılatı elde etse de tüm bu süreçte yaklaşık 1.3 milyar dolarlık bir bütçeyle çalışılmıştı. Dolayısıyla Disney’in yeni dönemde nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

Yeni Pirates of the Caribbean yapımını beklerken korsanlara odaklanan film önerileri listemiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Siz yeni Karayip Korsanları filmi için nasıl bir beklentiye sahipsiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazla sinema haberi için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Mark Hamill - Luke Skywalker Rolü - The Mandalorian

Mark Hamill, Luke Skywalker Rolünü Genç Aktörlere Bırakmaya Hazır

Rungholt - Günahkar Ortaçağ Şehri

Efsaneye Göre Günahları Nedeniyle Sular Altında Kaldığına İnanılan Kayıp Ortaçağ Şehri Bulundu