in ,

Kristen Stewart Kariyerinin İlk Dizi Oyunculuğuna Hazırlanıyor: “The Challenger” Hazırlıkları Başladı

Kristen Stewart, uzaya çıkan ilk Amerikalı kadın astronot ve fizikçi Sally Ride’ı canlandıracağı “The Challenger”da ilk defa bir dizide rol alacak.

Kristen Stewart "The Challenger" Dizisinde Başrolde Yer Alacak
- Reklam -
- Reklam -

Kristen Stewart, kariyerinin ilk dizi başrolünü üstleneceği The Challenger projesiyle izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ünlü oyuncu, uzaya çıkan ilk Amerikalı kadın astronot ve fizikçi Sally Ride’ı canlandıracak.

Twilight serisindeki Bella Swan rolüyle dünya çapında üne kavuşan Kristen Stewart, Spencer filmi ile Oscar adaylığı kazanmıştı. Son yıllarda ise oynadığı sanat filmleriyle adından söz ettirmeyi başardı. Ancak şimdiye kadar hiçbir dizide başrolde yer almamıştı. The Challenger projesi, ünlü oyuncunun bu alandaki ilk deneyimi olacak.

Dizi, Sally Ride’ın NASA’daki hikâyesine odaklanacak. Ride, 1983 yılında uzaya çıkan ilk Amerikalı kadın olarak tarihe geçmişti. Ancak gurur duyduğu bu başarısının üzerinden sadece 3 yıl geçtikten sonra, Challenger uzay mekiği faciası meydana geldi. Yapım, Ride’ın mürettebatta olduğu Challenger’ın patlamasına da değinecek.

- Reklam -

Kyra Sedgwick’in Big Swing Productions şirketinin geliştirdiği proje, Steven Spielberg’ün Amblin Partners yapımcılığında hayat bulacak. Kristen Stewart da Nevermind prodüksiyon şirketiyle dizinin yapımcılığını üstlenecek.

The Challenger Sally Ride

Dizi, Meredith E. Bagby’nin The New Guys adlı kitabına dayanıyor. Kitap, NASA’nın 1978’de ilk çeşitlilik programını başlattığı astronot sınıfının hikâyesini anlatıyor. Bu sınıfta ilk kadın, ilk siyahi, ilk Asyalı ve ilk eşli çift astronotlar yer alıyordu.

Kristen Stewart’ın İlk Dizi Deneyimi: Uzayın Öncü Kadını Sally Ride Olarak “The Challenger”da Başrolde

The Challenger, bu çeşitli ekibin hazırlık sürecine, aralarındaki rekabete ve nihayetinde yaşadıkları trajik felakete odaklanacak. Hikayenin merkezinde ise Sally Ride ve onun gibi öncü bir isim olarak LGBTI+ camiasına da cesaret veren yaşam öyküsü bulunuyor.

- Reklam -

Dizinin senaristi ve yapımcısı ise Narcos: New Mexico ve The Staircase dizilerinin yazarı Maggie Cohn olacak. Amazon ile anlaşma aşamasında olan proje, Challenger faciasının yıldönümüne denk getirilmeye çalışılıyor.

Kristen Stewart İlk Dizisi The Challenger

Kristen Stewart’ın oyunculuk kariyerinde yeni bir sayfa açarak televizyon dünyasına adım atacağı projenin nasıl bir tepki alacağını ise zaman gösterecek.

Ünlü oyucunun 24 yıllık kariyerinde bir ilk olacak dizi projesinin konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, dizi dünyasından daha fazla haber için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yeni Zelanda'daki "Yürüyen Ağaç" Entlere Benzetildi

“Yüzüklerin Efendisi”nin ‘Entler’i Yeni Zelanda’da Hayat Buldu: ‘Yürüyen Ağaç’ Bölge Halkının İlgisini Topluyor

Life is Strange: Double Exposure Oyunu Duyuruldu | Fragman

Yeni “Life is Strange” Oyunu “Double Exposure” Duyuruldu: İşte İlk Fragman