in , ,

Yeni “Life is Strange” Oyunu “Double Exposure” Duyuruldu: İşte İlk Fragman

Life is Strange: Double Exposure oyunu geliyor. Popüler video oyun serisinin yeni halkasının ilk fragmanı ve çıkış tarihi paylaşıldı.

Life is Strange: Double Exposure Oyunu Duyuruldu | Fragman
- Reklam -
- Reklam -

Life is Strange’in yeni oyunu Double Exposure ilk fragmanı ile duyuruldu.

Square Enix’in yayıncılığını üstlendiği sevilen oyun serisi, Life is Strange: Before the Storm ve Life is Strange: True Colors oyunlarının geliştiricisi Deck Nine tarafından hayata geçirilecek.

Double Exposure, serideki ilk oyunun başkarakteri Max Caulfield’ın hikâyesini devam ettirecek. Oyuncuların daha olgun bir Max’i izleyeceği oyunda, genç kadının artık iki paralel zaman çizgisini aynı anda deneyimleyebilme yeteneği olacak.

- Reklam -

Paylaşılan ilk fragmanda, Max’in bir zaman çizgisinde yeni arkadaşı Safi’nin cinayetini araştırdığı, diğer çizgide ise olayı engellemek için çabaladığı görülüyor. Ünlü serinin en sevilen özelliklerinden biri olan zaman geri sarma mekanizmasının bu sefer paralel evrenlerde işleyeceği anlaşılıyor.

Life is Strange: Double Exposure Oyunu Duyuruldu | Fragman

Deck Nine’ın başarılı oyun serisine getirdiği bu yenilikçi yaklaşım, hayranları da heyecanlandırmış gözüküyor. Ancak stüdyonun önceki yıl yaşadığı sorunlar da akıllara geliyor. Önceki Life is Strange oyunlarının geliştirilmesi sırasında çok fazla mesai yapıldığı ve baskıcı bir çalışma ortamı olduğu iddiaları gündeme gelmişti.

Ardından Deck Nine’da bir dizi işten çıkarma yaşanmış ve yeni iş ortaklıkları kurulamamıştı. Tüm bu olumsuzluklar, stüdyonun Life is Strange serisinin başarısına mahkûm olduğunu gösteriyordu. Double Exposure’ın başarısı, Deck Nine için hayati önem taşıyor.

İşte Life is Strange: Double Exposure Oyunundan İlk Fragman

YouTube video

(Oyun fragmanını YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

- Reklam -

Hikâyenin odağındaki cinayet gizeminin yanı sıra Max’in yeni süper gücü de merak konusu oldu. Serinin tutkunları, Life is Strange’in sevilen karakterine tekrar kavuşacak olmaktan büyük mutluluk duyuyor.

29 Ekim 2024’te piyasaya çıkacak olan Double Exposure, PC, Xbox Series X ve S konsolu için çıkışını yapacak. Oyunun farklı paketleri arasında erken erişim imkânı da sunulacak.

Yeni "Life is Strange" Oyunu "Double Exposure" Duyuruldu: İşte İlk Fragman

Oyundan daha fazla detay ise 13 Haziran’daki canlı yayında paylaşılacak.

Oyun serisinin yeni halkası için paylaşılan ilk görüntüleri sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Game Rant

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Kristen Stewart "The Challenger" Dizisinde Başrolde Yer Alacak

Kristen Stewart Kariyerinin İlk Dizi Oyunculuğuna Hazırlanıyor: “The Challenger” Hazırlıkları Başladı

Brandon Sanderson - Fırtına Işığı 5. Kitap - Wind and Truth

Brandon Sanderson, Yeni “Fırtınaışığı Arşivi” Kitabı “Wind and Truth”u Tamamladı