in ,

Ünlü Oyun Serisi “Yakuza” Amazon Dizisi Oluyor: “Like a Dragon” için Tarih Verildi

Like a Dragon: Yakuza dizisi duyuruldu. RGG Studio, dünyaca ünlü video oyun serisinin Prime Video ekranlarına konuk olacağını açıkladı.

Like a Dragon: Yakuza Dizisi - Prime Video
- Reklam -
- Reklam -

Like a Dragon: Yakuza dizisi hakkında ilk açıklama yapıldı. Amazon MGM Studios, Prime Video için ünlü video oyun serisini ekrana taşıyor.

Ryū ga Gotoku (Like a Dragon) adıyla bilinen Yakuza oyunu ilk olarak 2005’te SEGA çatısı altında piyasaya sürüldü. PlayStation 2 günlerinden beri konsolların aranan dövüş ve rol yapma oyunları arasında yer alan Yakuza, türünün öncüleri arasında anılıyor. Son olarak geçen ocak ayında Like a Dragon: Infinite Wealth ile oyuncuların karşısına çıkan seri, bugüne dek ardında birçok oyun, kitap, radyo dizisi ve tiyatro oyunu bıraktı.

Geçen nisan ayında yayınladığı Fallout dizi uyarlaması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Prime Video, bir başka live-action oyun adaptasyonu için düğmeye bastı. SEGA’nın Like a Dragon: Yakuza’sı Amazon imzasıyla diziye uyarlanmaya hazırlanıyor.

- Reklam -

Like a Dragon: Yakuza Dizi - Prime Video

Amazon’un “Like a Dragon: Yakuza” Dizisi Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu

6 bölümden oluşacak Like a Dragon: Yakuza dizisinin yönetmenliğini 100 Yen Love ile tanınan Take Masaharu ile Kamen Teacher’ın yönetmeni Takimoto Kengo üstlenecek. Oyun serisinin öne çıkan karakterlerinden Kiryu Kazuma’yı ise Kamen Rider’dan Takeuchi Ryoma canlandıracak.

RGG Studio’nun sürpriz açıklamasıyla birlikte dizinin yayın tarihi de belli oldu. Like a Dragon: Yakuza dizisi 25 Ekim 2024 tarihinde ilk üç bölümüyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Kalan üç bölüm ise 1 Kasım 2024’te izleyicilerle buluşacak. Dizinin altyazılı ve dublajlı versiyonları 30 farklı dilde yayınlanacak.

Like a Dragon Yakuza Dizisi - Amazon Prime Video

Dizinin hikâyesi ise 1995 ve 2005 olmak üzere iki ayrı zaman diliminde geçiyor. Yapım güçlü bir adalet, görev ve insanlık duygusuna sahip, korkusuz bir Yakuza savaşçısının hayatını, çocukluk arkadaşlarını ve kararlarının yansımalarını takip ediyor. Dizinin senaryosu ve hikâyesi Sean Crouch ve Nakamura Yugo’ya ait.

Oyun serisi Like a Dragon: Yakuza, acımasız Shinjuku bölgesinin Kabukichō’sundan modellenen kurgusal bir bölge olan ve oyunun arka planını oluşturan büyük bir eğlence bölgesi olan Kamurochō’da yaşayan vahşi ve tutkulu gangsterlerin hayatlarını takip ediyordu.

Prime Video, dizinin “modern Japonya’yı ve efsanevi Kazuma Kiryu gibi bu yoğun karakterlerin geçmişte oyunların keşfedemediği dramatik hikâyelerini sergileyeceğini” açıkladı.

- Reklam -

Kazuma Kiryu

Dizinin prodüksiyonu ise The Fool tarafından gerçekleştiriliyor. Yürütücü yapımcı koltuğunda da Erik Barmack, Roberto Grande ve Joshua Long yer alıyor.

Take Masaharu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Kalbimi, ruhumu ve 35 yıl boyunca edindiğim deneyimi Like a Dragon: Yakuza’ya akıttım.”

Amazon MGM Studios’tan James Farrell ise şunları kaydediyor:

“Japonya’da ve dünyanın diğer yerlerinde Japon içeriklerine yönelik sonu gelmeyen ilginin katlanarak arttığının farkındayız. Prime Video Japonya farklı türlerde çeşitli içerikler sunmaya devam ederken böylesine derin bir yankı uyandıran ve katmanlı karakterlere sahip uluslararası çapta popüler bir oyun serisini uyarlamak bizler için benzersiz bir deneyim.”

Like a Dragon: Yakuza dizisi hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından son gelişmeler için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Jack Sparks'ın Son Günleri - Jason Arnopp | Haftanın Kitabı

Jack Sparks’ın Son Günleri – Jason Arnopp | Haftanın Kitabı #324

Elle Fanning - Badlands - Yeni Predator Filmi

Elle Fanning, Yeni “Predator” Filmi “Badlands”in Başrolü Olacak