in , ,

“Marvel’s Spider-Man 2” Oyunu Geliyor: İlk Oynanış Videosu Paylaşıldı

Marvel’s Spider-Man 2 oyunu resmi olarak tanıtıldı. PlayStation Showcase etkinliği, merakla beklenen Örümcek-Adam 2 oyununu müjdeledi.

Marvel's Spider-Man 2 Oynanış Videosu
- Reklam -
- Reklam -

Marvel’s Spider-Man 2 ufukta gözüktü. Insomniac Games, dün gece gerçekleştirilen PlayStation Showcase etkinliğinde yeni Örümcek-Adam yapımından bir oynanış fragmanı paylaştı. Tanıtımda en çok dikkat çeken detay ise siyah simbiyot kıyafetindeki Peter Parker oldu.

Marvel çizgi romanlarının video oyun dünyasındaki yolculuğu köklü olsa da Örümcek-Adam’ın PlayStation macerası son dönemlerde bir adım öne geçmiş durumda.

2018 yılında yayınlanan Insomniac imzalı Marvel’s Spider-Man oyunu, PlayStation 4’ün en popüler yapımlarından olmuş ve 30 milyondan fazla oyuncuya ulaşmıştı. Ardından 2020’de Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyuncularla buluşmuş ve yılın en çok konuşulan oyunlarından birisi olarak öne çıkmıştı. Serinin hayranlarının asıl beklediği oyun ise ana oyunun devamı niteliğindeki Marvel’s Spider-Man 2 olmuştu.

- Reklam -

Marvel's Spider-Man 2

PlayStation’ın uzun süre sonra hazırladığı ilk büyük sunum etkinliği olan Showcase, Örümcek-Adam 2 dahil birçok yeni oyuna dair yeni bilgileri ortaya çıkardı. Yeni Örümcek-Adam oyunundan oynanış fragmanı da bunlardan birisi oldu. Toplamda 12 dakikalık oynanış videosu, yapıma dair merak edilen birçok soruya cevap veriyor.

Marvel’s Spider-Man 2 Oynanış Fragmanı

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Yeni fragman 2020’deki oyunun ardından hem Peter Parker’ı hem Miles Morales’i ilk defa yeniden bir arada gösteriyor. Fragman, Kraven Marvel Comics’in kurgusal çizgi roman karakteri ve Örümcek-Adam’ın meşhur düşmanlarından Kraven the Hunter’ı da oyunculara tanıtıyor. Ardından özel güçlere sahip olan siyah simbiyot kostümlü Spider-Man ile girilen bazı aksiyon sahneleri ekrana yansıyor. Sonrasında ise bir başka görev için karakter kontrolünün Miles’a geçtiği görülüyor.

- Reklam -

Kraven ve Venom’un ana kötü olarak oyuncuların karşısına çıkacağı oyunda ayrıca serinin bir başka kötüsü olan Lizard’ın yer alacağı da biliniyor.

Marvel's Spider-Man 2 - Örümcek-Adam

Resmi çıkış tarihi henüz belli olmasa da yapımın 2023 yılının sonbahar aylarında oyuncularla buluşacağı Sony tarafından belirtiliyor. Kesin çıkış tarihinin ise önümüzdeki yaz mevsiminin ilerleyen günlerinde açıklanması bekleniyor. 2021’den beri geliştirildiği bilinen oyun, PlayStation 5’in en merak edilen yapımları arasında bulunuyor.

Sizin Marvel’s Spider-Man 2 oyunu için beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, oyun dünyasından daha fazla haber için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Games Radar

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Tina Turner 83 Yaşında Hayatını Kaybetti

Dünyaca Ünlü Müzisyen Tina Turner, 83 Yaşında Aramızdan Ayrıldı

Assassin's Creed Mirage - Yeni Fragman

Binbir Gece Masalları Esintili “Assassin’s Creed Mirage” Oyunundan Yeni Fragman Yayınlandı