in , ,

Francis Ford Coppola’nın “Megalopolis” Filmi Çizgi Romana Uyarlanıyor

Megalopolis çizgi romanı geliyor. Francis Ford Coppola’nın henüz vizyona girmeden çokça konuşulan distopyası, yeni bir formata taşınıyor.

Megalopolis Çizgi Roman
- Reklam -
- Reklam -

Megalopolis çizgi roman uyarlamasında çalışmalar sona yaklaşıyor. Jacob Phillips ve Chris Ryall ikilisi, Francis Ford Coppolla’nın yeni filmini çizgilerin dünyasına taşımaya hazırlanıyor.

Chris Ryall’ın kaleme aldığı hikâyenin çizimleri Jacob Phillips’e ait. Ünlü çizer Sean Phillips’in oğlu olarak bilinen Jacob Phillips, bir buçuk yıldır üzerinde çalıştığı 148 sayfalık çizgi romanın tamamlandığını duyurdu.

Phillips paylaştığı gönderide haberi şu sözlerle duyurdu:

- Reklam -

“Francis Ford Coppola’nın yakında vizyona girecek filmi Megalopolis’in grafik roman uyarlamasının son sayfasını çizmeyi yeni bitirdim. Bu kitabı Aralık 2022’den beri (aralıklı olarak) çiziyorum. Bu yüzden son noktayı koymak gerçekten iyi hissettiriyor. Bir bira içmem gerek.”

Megalopolis Çizgi Roman Tamam

Megalopolis Çizgi Romanı Merkezine Filmin Senaryosunu Alıyor

Phillips, çalışması sırasında Megalapolis filminden hiçbir sahneyi izlemediğini; yalnızca senaryoyu bildiğini ve bazı konsept tasarımlar ile set fotoğraflarından hareket ettiğini kaydetti. Çizer aynı zamanda çalışmaya başladığında oyuncu kadrosundan da bihaber olduğunu belirtti.

Megalapolis çizgi romanını kaleme alan Chris Ryall ise IDW Publishing’in eski Başkanı, Yayıncısı ve Baş Kreatif Direktörü olarak tanınıyor. Ryall aynı zamanda Zombies vs. Robots’un ortak yaratıcısı. Kitap, Image Comics ve Ryall’ın Syzygy markası ortaklığında yayımlanacak.

Megalopolis Grafik Roman

Ryall, Coppola hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Film ve kitap tamamen ona ait. Atlanta’da birkaç saat geçirdik… sadece bu çizgi roman hakkında değil, sevdiği çocukluk çizgi romanları hakkında da konuştuk. Başından sonuna kadar kitabın tamamen kendine ait bir şey olması için bize izin verdi ve bizi cesaretlendirdi. Dolayısıyla böyle bir konuda onun gibi önemli biriyle doğrudan çalışabilmek çok çarpıcı bir anlaşma oldu.”

- Reklam -

Oyuncu kadrosunda Adam Driver, Giancarlo Esposito, Nathalie Emmanuel, Aubrey Plaza, Shia LaBeouf, Jon Voight, Laurence Fishburne, Talia Shire, Jason Schwartzman, Kathryn Hunter, Grace VanderWaal, Chloe Fineman, James Remar, D. B. Sweeney ve Dustin Hoffman’ın yer aldığı distopik bilimkurgu filmi Megalopolis, dünya prömiyerini 77. Cannes Film Festivali’nde yaptı.

Hayali modern bir Amerika’da geçen film, M.Ö. 63’te Roma’da gerçekleşen Catilina Komplosu’nu, Roma’nın düşüşü ile ABD’nin durumu arasındaki paralellikler kurarak perdeye taşıyor.

Megalopolis Çizgi Roman Uyarlama

1977’de Coppola tarafından tasarlanan film, uzun yıllar geliştirme aşamasında kaldı. 2001 yılında 11 Eylül saldırıları nedeniyle projeden vazgeçildi. Ünlü yönetmen 2019’da Megalopolis için kolları yeniden sıvadı ve 120 milyon dolarlık şaraphanesini filmi finanse etmek için sattı.

Megalopolis filmi 27 Eylül 2024’te vizyona girecek. Çizgi roman uyarlaması için ise henüz bir tarih verilmedi.

Megalopolis çizgi romanı fikrine siz nasıl yaklaşıyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni haberler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Bleeding Cool

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Tam tersi olması gerekmiyor mu ya :smiley:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2.600 Yıllık Savaşçı Kalıntısı Kız Çocuğu - Amazon

Kadim Bir Erkek Savaşçıya Ait Olduğu Düşünülüyordu: 2.600 Yıllık Kalıntılar, 12 Yaşındaki Bir Kız Çocuğuna Ait Çıktı

House of the Dragon Rhaenys ve Meleys Kesilen Sahne

“House of the Dragon” Dizisinde ‘Nükleer Savaş’: Rhaenys ve Meleys’in Savaş Sonrası Sahnelerinin Kesildiği Açıklandı