in ,

“The Haunting” Serisinin Yönetmeni Mike Flanagan, Yeni “The Exorcist” Filminin Başına Geçti

Mike Flanagan imzalı The Exorcist filmi geliyor. Yeni yapım, David Gordon Green’in “Believer”ı ile başlaması planlanan yeni seriyi rafa kaldıracak.

Mike Flanagan - The Exorcist Filmi
- Reklam -
- Reklam -

Mike Flanagan, ünlü korku serisi The Exorcist’in yeni filmini yönetecek. Universal Pictures’ın Şeytan markası için gelecek planları belli oldu.

Stephen King’in Gerald’s Game ve Doctor Sleep kitaplarını filme uyarlayan, ayrıca The Dark Tower ve The Life of Chuck gibi King eserleri üzerinde çalışan Mike Flanagan; son dönemlerin korku janrında öne çıkan bir yönetmen. Netflix’te The Fall of the House of Usher, Midnight Mass, The Haunting of Bly Manor ve The Haunting of Hill House gibi yapımlarla adından çokça söz Flanagan’ın sıradaki durağı bir başka kült yapım olan The Exorcist oldu.

Flanagan’ın yeni filmi, Believer’ın devamı niteliğinde olmayacak ve mevcut Exorcist evrenine yeni bir bakış açısı kazandıracak. Universal, David Gordon Green’in yönettiği Believer’ın başarısızlığının ardından üçleme planlarını iptal etme kararı aldı.

- Reklam -

The Exorcist Film

Geçen yıl vizyona giren ve hayal kırıklığı yaratan Believer’ın ardından seri büyük bir değişime hazırlanıyor. Flanagan’ın seriye “radikal derecede yeni bir yaklaşım” getireceği belirtilirken sanatçının yazar, yönetmen ve yapımcı olarak projeye dahil olacağı da aktarılıyor.

Mike Flanagan’ın The Exorcist Filmi Believer’ın Devamı Olmayacak

Yaklaşık üç yıl önce Universal, David Gordon Green’in yöneteceği bir Exorcist üçlemesi için 400 milyon dolar harcadı. Ancak Green’in Believer filmi sınıfta kalınca bu planlar iptal edildi. Yapım gişede 137 milyon dolar toplamasına rağmen eleştirilerde yerden yere vuruldu. Hâl böyle olunca da yeni çıkış yolu, korkunun parlak isimlerinden Mike Flanagan’da bulundu.

Flanagan daha önce Blumhouse ile Oculus (2013), Hush (2016) ve Ouija: Origin of Evil (2016) yapımlarını hayata geçirmişti.

Flanagan, filmde yönetmen rolünü üstlenmekten heyecan duyduğunu şu sözlerle aktardı:

The Exorcist yönetmen olmamın sebeplerinden biri. Bu evren içinde taze, cesur ve korkutucu bir şey deneme şansına sahip olmak büyük bir onur. Blumhouse’taki arkadaşlarımla, en sevdiğim işlerden bazılarını yaptığım insanlarla yeniden bir araya gelmek bu durumu daha da heyecan verici hâle getiriyor.”

- Reklam -

Mike Flanagan - The Exorcist Film

Blumhouse’un kurucusu ve CEO’su Jason Blum ise şunları ekledi:

“Mike’ın sesi ve vizyonu korku severler için vazgeçilmez. Onu Blumhouse’a yeniden davet etmekten heyecan duyuyoruz. Mike’ın Exorcist dünyasına getirdiği yeni yaklaşıma kayıtsız kalamazdım. İzleyicilerin bunu deneyimlemesini sabırsızlıkla bekliyorum.”

Mike Flanagan imzalı The Exorcist filmi için şu an için bir vizyon tarihi belirlenmedi.

İlginizi çekebilir: “The Exorcist” Filmi Hakkında 20 Şaşırtıcı Gerçek

Siz Mike Flanagan imzasıyla bir Exorcist filmi izleme düşüncesine nasıl yaklaşıyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google Haberler’den takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Srbs Srbs dedi ki:

    Exorcist filmini çok seven biri olarak bu habere sevindim.

  2. Avatar for RolandDeschain RolandDeschain dedi ki:

    Mike Kara Kule nerde Mike ?! Getirme beni oraya. Işınlar kırılıyor Mikee.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bill Skarsgård - Pennywise Rolü - Welcome to Derry

Bill Skarsgård, “Welcome to Derry” Dizisiyle Pennywise Rolüne Geri Dönüyor

İmhotep - Yeni Mumya Filmi

İmhotep’e Odaklanan Yeni Bir “Mumya” Filmi Yolda Olabilir