in , ,

Mükemmel Anne – Aimee Molloy | Haftanın Kitabı #327

Haftanın Kitabı köşesinde bu hafta Amerikalı yazar Aimee Molloy’un psikolojik gerilim türündeki romanı “Mükemmel Anne” var.

Mükemmel Anne - Aimee Molloy | Haftanın Kitabı #327
- Reklam -
- Reklam -

Mükemmel Anne | Künye

Yazar: Aimee Molloy
Çeviri: Begüm Kovulmaz
Yayınevi
: Hep Kitap
Orijinal Adı: Perfect Mother
Sayfa Sayısı: 312
Çıkış Tarhi: Haziran 2018

Mükemmel Anne – Aimee Molloy | Arka Kapak Tanıtımı

Mükemmel Anne - Aimee Molloy

- Reklam -

Bir web sitesi vasıtasıyla tanışmış, kendilerine “Mayıs Anneleri” diyen bir grup kadın onlar. Ortak noktaları bebeklerinin mayıs ayında doğması. Haftada iki kere bebeklerini de alıp bir parkta buluşuyor, annelikle ilgili deneyimlerini paylaşıyorlar.

Bebekleri iki aylık olduğunda yorgunluklarını atmak, biraz eğlenmek için bebekleri babalarına bırakıp felekten bir gece çalmaya karar veriyorlar. Aralarında bir de bekâr bir anne var. Bebeği Midas’ı bakıcıya bırakmak zorunda. Eğlencenin doruk noktasında bakıcıdan Bebek Midas’ın kaçırıldığına dair bir telefon geliyor ve kâbus dolu günler başlıyor.

Polis sorgusu sürerken, basının bütün ilgisi Mayıs Annelerine yöneliyor. Geçmişleri didik didik edilen annelerin hayatlarındaki sırlar bir bir ortaya çıkıyor.

Yayımlandığı hafta New York Times çok satanlar listesine giren Mükemmel Anne, Aimee Molloy’un ebeveynliğin zorluklarını, toplumun anneler üzerindeki baskılarını büyük bir beceriyle yansıttığı yüksek tempolu, gerilim yüklü bir roman.

- Reklam -

Aimee Molloy Kimdir? | Hayatı ve Özgeçmişi

Mükemmel Anne - Aimee Molloy

Amerikalı bir yazar ve gazeteci olarak tanınan Aimee Molloy, New York Times çok satanı However Long the Night: Molly Melching’s Journey to Help Millions of African Women and Girls Triumph’ın yazarı. Kocası ve iki kızıyla Brooklyn’de yaşıyor. 2018 yılında yayımlanan ilk romanı Mükemmel Anne yayımlandığı hafta New York Times çok satanlar listesine girdi.

Yazar ayrıca New York Times, The Washington Post ve The Wall Street Journal gibi prestijli yayınlarda da yazılar yazdı. Kitapları 20’den fazla dile çevrildi.

Mükemmel Anne kitabı hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz. Benzer içerikler için bizi Google News üzerinden takip edebilirsiniz.


* Haftanın Kitabı olarak belirlediğimiz tüm eserler için tıklayın.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Dünyanın En Eski Gemi Enkazı Bulundu

Tarih Çağlarına Işık Tutan Çarpıcı Keşif: Dünyanın En Eski Gemi Enkazı Bulundu

Geniş Aile 4 Cevahir & Ulvi Film

“Geniş Aile” Yeni Filmi ile Geri Dönüyor: Yapım, Cevahir ile Ulvi Karakterlerini Merkezine Alacak