in , ,

“Naruto” Animesi 17 Yıl Sonra Yeni Bölümler ile Geri Dönüyor

“Naruto” animesinin 20. yılı için hazırlanan dört özel bölüm için yayın tarihi belli oldu. Popüler shonen uyarlaması geri dönüyor.

Naruto Animesi Yeni Bölümler - 20. Yıl
- Reklam -
- Reklam -

Naruto’nun 20. yılı için hazırlanan ancak daha sonra süresiz olarak ertelenen dört bölümlük devam hikâyesi ufukta gözüktü.

Masashi Kishimoto’nun yarattığı ve ilk olarak 1999’da Weekly Shonen Jump dergisinde yayımlanmaya başlayan Naruto; zaman içerisinde türünün en popüler eserlerinden birisi oldu. One Piece ve Bleach ile birlikte modern anime ve manganın öncüleri arasında yer alan Naruto; 2002’de animeye de uyarlandı. 2007’de noktalanan ilk hikâye, 2007’den 2017’ye dek ise Shippuden ile devam etti. Daha sonra ise sonraki nesilleri ele alan Boruto ile serinin kurgu evreni genişlemeyi sürdürdü.

Şimdi ise ilk Naruto anime dizisinin bitişinden 17 yıl sonra, Shippuden başlamadan önceki sürece odaklanan 4 bölümlük yıl dönümü bölümleri izleyicilerin karşısına çıkacak.

- Reklam -

Naruto Animesi Yeni Bölümler - 20. Yıl Özel

Çizgi dizi gelecek mali yıl içinde bir noktada geri dönmeye hazırlanıyor. Bu bilgi, TV Tokyo Holdings Başkanı ve Temsilci Direktörü Ichiro Ishikawa ile yapılan bir TV Tokyo Mali Sonuçlar Soru-Cevap oturumunda açıklandı.

Naruto Yeni Bölümleri ile Geç Kalmış Bir Kutlamaya Hazırlanıyor

Temmuz 2023 başlarında Naruto’nun resmi X (eski adıyla Twitter) hesabı, ilk anime dizisinin dört yeni bölümünün aynı yıl 3 Eylül’de yayınlanmaya başlayacağını duyurdu. Bu bölümler, Naruto’nun Ekim 2002’de ekranlara ilk çıkışını kutlamak için serinin 20. yıl dönümünü kutlamak amacıyla hazırlanmıştı. Ancak 29 Ağustos 2023’te dört bölümün prodüksiyon kalitesindeki sorunlar nedeniyle  devam hikâyesinin süresiz olarak ertelendiği açıklandı.

Yeni bölümlerin son durumu hakkında o zamandan beri herhangi bir haber gelmemişti.

TV Tokyo’nun aktardığına göre Ishikawa seri hakkında şunları söyledi:

“Yeni Boruto animesi şu anda ara vermiş durumda. Ancak 20. yıl dönümünü anmak için yeni bir Naruto TV animesi bu mali yıl içinde yayınlanacak. Dağıtım konusunda dünya çapında genişliyoruz ve Latin Amerika ve Orta Doğu’da da çalışmalar yapıyoruz. Doğu Avrupa ise sırada. İlgili işleri yönetecek iyi bir ortak bulmak için son aşamalardayız.”

Naruto Animesi Yeni Bölümler - 20. Yıldönümü

- Reklam -

Bu programdan yola çıkıldığında Naruto animesinin yeni bölümleri mevcut mali yılın sonuna kadar (31 Mart 2025) izleyicilerin karşısına çıkabileceği anlaşılıyor.

Naruto’nun dört özel yıl dönümü bölümü, resmi internet sitesinde şu sözlerle tanıtılmıştı:

“Pre-Shippuden Team 7 üyeleri —Naruto, Sasuke, Sakura ve Kakashi— dönüyor! Bu tamamen yeni NARUTO animasyonunda ne tür bir hikâye anlatılacak?! Takipte kalın!”

Boruto animesi Mart 2023’ten beri ara verdiği ve 2027’ye dek geri dönmeyeceği için izleyiciler bir süredir yeni içeriklerden mahrum kaldı.

Öte yandan live-action bir Naruto uyarlaması için de çalışmaların devam ettiği biliniyor.

Sizin yeni bölümler hakkındaki beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, anime dünyasından son gelişmeler için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Bence tadında kalması iyi…

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Arıların Tarihi - Maja Lunde | Haftanın Kitabı #323

Arıların Tarihi – Maja Lunde | Haftanın Kitabı #323

Joker The World Turkiye Cizgi Roman

Türkiye’de Geçen Bir Joker Macerası Yolda: DC Comics’ten “Joker: The World” Antolojisi Geliyor