in ,

Netflix Türkiye Abonelik Ücretleri 2024’te İkinci Defa Zamlandı

Netflix Türkiye abonelik ücretleri yeniden zamlandı. Dijital yayın platformu, bu yıl paket tarifelerini ikinci defa artırıyor.

Netflix Türkiye Abonelik Ücretleri Yeni Zam
- Reklam -
- Reklam -

Netflix Türkiye abonelik ücretleri bir kez daha zamlandı. Popüler akış servisi, yeni tarifelerinde %30’luk bir fiyat artışı gerçekleştirdi.

Dünya çapında yaklaşık 270 milyon ücretli aboneye sahip olan Netflix, Türkiye’de de milyonlarca kullanıcıya hizmet ediyor. Hem yerli hem yabancı dizi, film, belgesel ve yarışma programlarıyla yayın platformları arasında zirvede yer alan platform; Türkiye’deki abonelik ücretlerini bir kez daha güncelledi.

Ocak 2024’teki zammın ardından platform Temmuz 2024’te bir zam daha yaparak bu yıl ikinci defa fiyat artışına gitmiş oldu.

- Reklam -

Temel Plan, Standart Plan ve Özel Plan olarak belirlenen teklifler, artık yeni abonelik ücretleri ile kullanıcıların ilgisine sunulacak.

İşte Netflix Türkiye’nin Yeni Abonelik Ücretleri (Güncel)

Netflix Türkiye’nin abonelik ücretlerine uyguladığı yeni zamlarla birlikte güncel paket tarifeleri aşağıdaki gibi şekillendi:

 • Temel Plan: 149,99 TL
 • Standart Plan: 229,99 TL
 • Özel Plan: 299,99 TL

Böylelikle Temel Plan 119,99 TL’den 149,99 TL’ye, Standart Plan 176,99’den 229,99 TL’ye, özel plan ise 229,99 TL’den 299,99 TL’ye yükseltilmiş oldu.

Netflix Türkiye Abonelik Ücretleri Yeni Zam - Güncel Fiyatlar

Kullanıcılar Temel Paket’te HD çözünürlüğe ve tek cihazda erişim hakkına sahip oluyor. Standart Plan’da Full HD çözünürlük elde edilirken platform iki farklı cihaz üzerinden erişime açılıyor. Özel Paket ise 4K çözünürlüğe ve dört farklı cihazda kullanım imkânına izin veriyor.

- Reklam -

Bu hamleyle beraber Netflix Türkiye son iki yılda mevcut abonelik ücretlerini yaklaşık %300 oranında artırmış oluyor.

Güncel abonelik ücretleri, platforma yeni abone olacak kullanıcılar için şu andan itibaren geçerli olacak. Mevcut aboneler ise 30 gün içerisinde güncelleme hakkında bilgilendirilecek ve gelecek fatura kesim tarihinde yeni paketler bütün kullanıcılar için geçerli hâle getirilecek.

Netflix Türkiye Abonelik Ücretleri Yeni Zam Fiyatlar

Netflix ile birlikte Türkiye’de yayın yapan dijital yayın platformları arasında Disney Plus, Prime Video, MUBI, BluTV, GAİN, Exxen ve TOD TV gibi mecralar yer alıyor.

Netflix Türkiye’nin yeni abonelik ücretleri hakkında sizin görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Yılda 2 az olmuş. 10 kez zam yapın.

 2. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Amazon ve Disney’e doğru yelken açalım o vakit.

 3. Avatar for Askeladd Askeladd dedi ki:

  Netflix’i 2 seneye yakın abone olarak kullandım. İçerik havuzu kısıtlı olmasına rağmen muadillerine göre en çok içeriği de o sunuyordu. Ancak hepsinden fazla ücret talep ediyor.

  Dahası, birkaç yapım hariç sevdiğim orijinal yapımı da yok.

  Şu an mevcut üyeliklerim; Youtube Premium, Tod TV(Galatasaray paketi) ve Amazon Prime. Prime’ı ise normalde kullanmıyordum, 2023 Kasım’da 6 ay beleş kampanyası vardı ona katıldım. Sonra bir iki ay daha 7 TL çekmiş karttan. Şu an 35 TL çekiyor ancak bir gofret parası olduğundan dokunmuyorum.

  Netflix’e ise tekrardan abone olmayı planlamıyorum. 300 tl elbette fazla ama günümüz koşullarında ise bir döner menü fiyatı falan. Yine de verilmez diye düşünüyorum.

 4. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Şahsen Netflix’i resmi altyazili softsub Asya dizisi izlemek icin aldim. Fakat ben bile bu zamdan sonra HD paketten Temel pakete gecmek zorunda kaldim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Antik Mezopotamya'da Egemenliğin Tanrısal Kökleri - Vahyettin Aygün | Haftanın Kitabı #329

Antik Mezopotamya’da Egemenliğin Tanrısal Kökleri – Vahyettin Aygün | Haftanın Kitabı #329

Doğan Burda Dergi Grubu Satılıyor - Aydın Doğan

Aydın Doğan’ın Medyadan Çekilme Hamleleri Devam Ediyor: Doğan Burda Dergi Grubu, 10 Milyon Dolara Satıldı