in , ,

“Noragami” Animesi 10. Yıldönümüne Özel Projeyle Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Noragami animesi, 10. yılına özel bir proje ile dönüyor. Uzun süredir sessizliğini koruyan yapım, 2024 Anime Expo’daki duyuru ile hayat buldu.

Noragami Animesi 10. Yılına Özel Projeyle Geri Dönüyor
- Reklam -
- Reklam -

Noragami animesinin 10. yılına özel bir proje üzerinde çalışıldığı açıklandı.

Noragami: Stray God serisi, Adachitoka takma adıyla bilinen manga sanatçısı ikilisi tarafından yazıldı ve resmedildi. Seri, 2010 yılında Kodansha’nın Monthly Shonen Magazine’inde yayımlanmaya başladı ve 2024 yılında sona erdi. İngilizce versiyonu ise Kodansha USA tarafından 2014 yılında lisanslandı.

Manganın popülaritesi, 2014 yılında Studio Bones tarafından animeye uyarlanmasıyla daha da arttı. Toplamda 25 bölümden oluşan animenin ilk sezonu 2014 yılında yayınlandı. Devam sezonu olan Noragami Aragoto ise 2015 yılında ekranlara geldi. Ayrıca anime, mangada yer almayan özel hikâyeleri konu alan dört animasyon DVD’sine (OAD) de sahip. İlk iki OAD, Aragoto sezonunun 19 ve 20. bölümleri arasında, kalan iki OAD ise ikinci sezonun ardından geçiyor.

- Reklam -

2024 Anime Expo panelinde gelen duyuruda, projeye dair detaylar henüz paylaşılmamış olsa da, BONES stüdyosunun kurucularından Toshihiro Kawamoto’nun çizdiği özel bir görselin tanıtımı yapıldı. Kawamoto, Noragami’nin karakter tasarımı ve baş animasyon yönetmenliği görevlerini üstlenmişti.

Noragami Animesi 10. Yılına Özel Projeyle Geri Dönüyor

Noragami Animesi ve Mangasının Büyüleyici Dünyası Ne Anlatıyor?

Anime dizisinin hikâyesi, evsiz bir tanrı olan Yato’nun maceralarını konu alıyor. Kendi tapınağı olmayan ve ibadet edenleri bulunmayan Yato, hırslı hedeflerine ulaşmak için çeşitli hizmetler sunuyor. Yato’nun amacı bir gün rüyalarının tapınağını inşa edecek kadar para biriktirmek. Ancak bu yolda seçici olma lüksü ne yazık ki yok. Kaybolan kedileri bulmaktan, zorbalıkla mücadele eden öğrencilere yardım etmeye kadar her türlü işi kabul ediyor.

Noragami’nin dünyası, sıradan hayatın fantastik bir evrenle karışması ile izleyicilerin ve okuyucuların dikkatini çekmişti. Yato’nun serüvenleri hem komik hem de duygusal anlarla dolu olup izleyicileri etkilemeyi başardı. Hayran kitlesi her geçen yıl genişleyen anime, 10. yılını kutlamak için yeni projelerle geri dönmeye hazırlanıyor.

- Reklam -

Noragami Animesi 10. Yılına Özel Projeyle Geri Dönüyor

Aslında animenin ilk gösterimi Ocak 2014’te yapılmıştı. Haliyle duyuru biraz da olsa gecikmiş oldu. Yılın ilerleyen döneminde projenin uzun süredir beklenen 3. sezon mu yoksa farklı bir şey mi olduğu ortaya çıkacak.

Yeni duyurudan sizlerin beklentileri neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Anime Corner

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Grimm Reality Dizisi İptal

Netflix, “Dark”ın Yapımcılarının Çekimleri Tamamlanan Yeni Dizisi “The Grimm Reality”yi Gösterime Sokmadan İptal Etti

Trigun Stampede 2. Sezon "Stargaze" Adıyla Geliyor

“Trigun Stampede” Animesinin 2. Sezonu Kesinleşti: “Stargaze” Adıyla Geliyor