in ,

Dostları “Oğuz Can Acar’a Vefa” Programında Bir Araya Geliyor

Geçen yıl bir cinayet sonucu hayatını kaybeden Oğuz Can Acar için yeni bir platform kuruldu. İlk toplantı için tarih ve yer belirlendi.

Oğuz Can Acar'a Vefa Programı Düzenleniyor
- Reklam -
- Reklam -

Yazar, editör, çevirmen, şair ve siyaset bilimci kimlikleriyle tanınan Oğuz Can Acar için yeni bir platform kuruldu. 2023’te bir cinayet sonucu hayatını kaybeden Acar’ın 29. yaş günü, düzenlenen ilk etkinliği ile sevenlerini bir araya getiriyor.

Aynı zamanda Kayıp Rıhtım yazarlarından biri de olan Oğuz Can Acar, annesi ve kız kardeşiyle birlikte Ekim 2023’te elim bir cinayetin kurbanı oldu. Üretmekten hiçbir zaman yılmayan ve kişiliğiyle her zaman takdir gören arkadaşımız, 28 yaşında aramızdan ayrılmış oldu.

Gerçeklerin zincirlerini hayalleriyle kırabilenlere ithaf etmişti Oğuz Can ilk eserini. Şimdi de gerçeklerin zincirlerini hayalleriyle kıranlar ise Oğuz Can Acar Platformu adı altında ilk etkinliğini kendisi için düzenliyor.

- Reklam -

Yazarın 29. yaş günü anısına “Oğuz Can Acar’a Vefa” programı düzenleniyor. 29 Haziran 2024’te İstanbul Türk Ocağı Konferans Salonu’nda saat 17.00’de gerçekleşecek etkinliğe herkes davetli.

Oğuz Can Acar’a Vefa

Konuyla ilgili detayları açılmış olan Instagram ve X sayfalarından inceleyebilir, ileride gerçekleşecek buluşmalardan haberdar olmak için takibe alabilirsiniz.

Oğuz Can Acar Kimdir?

26 Haziran 1995’te doğan Acar, genç yaşlardan itibaren fantastik edebiyata duyduğu özel ilgiyi, zamanla yaratıcı yazarlık serüvenine dönüştürdü.

2019 yılında siyaset bilimi alanında lisans derecesini tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimine başlayan Acar, aynı yıl içerisinde ilk romanı Tamu Kapısı Anıları’nı okuyucularla buluşturdu. İlk eseri, Orta Asya mitolojisi ve modern yaşamı harmanlayan temasıyla dikkat çekti.

- Reklam -

Acar’ın eserleri sadece romanlarla sınırlı kalmadı; çeşitli dergilerde yayımlanan şiirleri, makaleleri ve denemeleri edebi yeteneğini geniş kitlelere ulaştırdı. 2020 yılında kurduğu Fantas(an)tik dergisiyle fantastik edebiyat tutkusunu bir adım daha ileri taşıdı ve bu türdeki edebi çalışmaları teşvik etti.

Oğuz Can Acar sadece yazmakla kalmayıp aynı zamanda İngilizce edebi eserleri Türkçeye kazandıran başarılı bir çevirmen olarak da öne çıktı. 2022 yılında başladığı doktora eğitimi ile akademik kariyerine devam eden Acar, siyaset bilimi alanında birçok akademik yayına da imza attı.

Şubat Döngüsü - Oğuz Can Acar

23 Ekim 2023’te annesi ve kardeşiyle birlikte hayatını kaybeden Oğuz Can Acar’ın son romanı Şubat Döngüsü, Mavi Gök Yayınları tarafından yayıma hazırlanmıştı. Vefatından kısa bir süre önce tamamladığı bu eser, 29 Haziran’da yapılacak bir programla tanıtılacak ve okuyucularıyla buluşacak.

Sevgili dostumuzu bir kez daha saygıyla, minnetle ve özlemle anıyoruz.


Daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Shrek 5 ve Esek Film

“Shrek” Hayranları Mutlu: “Shrek 5” Geliyor, “Eşek” Karakterine Odaklanan Yeni Bir Film de Yolda

Nobody 2 Vizyon Tarihi Belli Oldu

Bob Odenkirk’ün John Wick’e Dönüştüğü “Nobody 2” Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu