in , , ,

Yeni “Solo Leveling” Animesi “Omniscient Reader’s Viewpoint” Kesinleşti (Video)

Omniscient Reader’s Viewpoint animesinin geleceği kesinleşti. 2024 Anime Expo etkinliklerinde Solo Leveling ekibinin bir diğer işi video ile duyuruldu.

Omniscient Reader's Viewpoint Animesi Kesinleşti (Video)
- Reklam -
- Reklam -

Omniscient Reader’s Viewpoint animesi geliyor. Hayranlarun uzun süredir beklediği haber gerçek oldu. 2024 Anime Expo’da yapılan duyuruyla, WEBTOON platformunun en popüler serisinin anime adaptasyonu resmi onayı aldı.

Crunchyroll ve Aniplex’in güçlerini birleştirdiği proje, Solo Leveling’in ardından Kore kaynaklı bir başka büyük yapımı ekranlara taşıyacak. Aniplex’in yabancı yapımlara olan ilgisinin artmasıyla birlikte bu işbirliği anime dünyasında yeni bir dönemin habercisi olacağı konuşuluyor. Böylece ocak ayında ortaya atılan iddiaların gerçek olduğu da ortaya çıktı.

Omniscient Reader’s Viewpoint, singNsong takma adlı yazar ikilisinin kaleminden çıkan bir web romanı olarak başladı. 2018-2020 yılları arasında yayınlanan ve toplamda 551 bölüme ulaşan seri, daha sonra Korece olarak Munpia tarafından basıldı. 2020 yılında ise WEBTOON uyarlaması başladı ve kısa sürede platformun en çok okunan serilerinden biri haline geldi.

- Reklam -

Omniscient Reader's Viewpoint Animesi Kesinleşti (Video)

Omniscient Reader’s Viewpoint Animesi Ne Anlatacak?

Serinin konusu, sıradan bir ofis çalışanı olan Dokja Kim’in hayatının, okuduğu bir çevrimiçi romanın gerçeğe dönüşmesiyle alt üst olmasını anlatıyor. Dünya çapında insanlar korkunç canavarlar tarafından katledilirken ya da romanın sadist senaryolarında birbirlerine karşı savaşmak zorunda kalırken, Dokja olayların gidişatını bilen tek kişi olarak öne çıkıyor.

Anime uyarlamasının duyurusu hayranları heyecanlandırırken, yapımın arkasındaki ekip de büyük merak konusu. Sleepy-C’nin baş sanatçısı Anime NYC 2023’te yaptığı açıklamada, “Adaptasyonu yapacak kişinin roman veya webtoon’a gerçekten hakim olması, karakterleri ve hikâyeleri iyi bilmesi bizim için çok önemli,” diyerek beklentilerini dile getirmişti.

Omniscient Reader's Viewpoint Anime Oluyor

Omniscient Reader’s Viewpoint anime uyarlaması, Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Okyanusya, Orta Doğu, BDT ülkeleri ve Hindistan alt kıtasında yayınlanacak. Henüz kesin bir yayın tarihi açıklanmasa da, yapımın 2025 yılında izleyiciyle buluşması bekleniyor.

- Reklam -

İşte Omniscient Reader’s Viewpoint Anime Uyarlama Tanıtım Videosu | İZLE

YouTube video

(Videoyu YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Bununla birlikte serinin canlı aksiyon film uyarlaması da yolda. 2025’te vizyona girmesi planlanan filmde, Güney Kore’nin en çok satan sanatçılarından ve BLACKPINK üyesi Jisoo’nun Lee Ji-hye karakterini canlandıracağı doğrulandı.

Omniscient Reader’s Viewpoint’in anime uyarlanacak olması, Solo Leveling’in büyük başarısının ardından Kore işlerinin anime dünyasındaki yükselişinin devam ettiğini gösteriyor.

Ünlü webtoon serisinin animeye uyarlanacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, anime dünyasından daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Çürük Yumurta Gibi Kokan Gezegen Keşfedildi

Astronomlar 64 Işık Yılı Uzaklıkta ‘Çürük Yumurta’ Gibi Kokan Bir Gezegen Keşfetti

A Fistful of Dollars Filmi Yeniden Çekiliyor

Clint Eastwood’un Spagetti Western Türünü Başlatan Filmi “A Fistful of Dollars” Yeniden Çekiliyor