in ,

“One Piece” Evreni Genişliyor: Zoro’nun Gençlik Yıllarına Işık Tutan Yeni Maceradan İlk Tanıtım Geldi

One Piece Zoro macerası ile meşhur kılıç ustası Roronoa Zoro’nun gizemli geçmişi ve nasıl Korsan Avcısı olduğu gün yüzüne çıkıyor.

One Piece Zoro Macerası Geliyor (Video)
- Reklam -
- Reklam -

One Piece evreni yeni bir eklemeyle daha da büyümeye devam ediyor. Serinin yaratıcısı Eiichiro Oda, Roronoa Zoro’nun Monkey D. Luffy ile tanışmadan önceki gençlik yıllarına odaklanan yeni bir light novel çıkacağını duyurdu. ZORO – Josho Sasakaze ismini taşıyacak yeni macera, sevilen kılıç ustasının Hasır Şapka Korsanları’na katılmadan önceki serüvenlerini anlatacak.

İlk olarak geçen nisan ayının sonlarına doğru duyurulan romanın tanıtım videosu yayıncı Shueisha tarafından paylaşıldı. Görüntülerde Zoro’nun dünyaca ünlü bir kılıç ustası olma hayallerinin ilk tohumlarının atıldığı Shimotsuki Köyü’ndeki gençlik dönemi görülüyor. Romanın tanıtımı ise şu cümlelerle yapılıyor:

“Azimli ve kararlı Roronoa Zoro, dünyanın en büyük kılıç ustası olmayı hedeflerken Shimotsuki Köyü’nde iz bırakıyor. Zoro’nun yelken açma kararının sebebi…”

- Reklam -

Eserin yazarı daha önce de duyurulduğu gibi Jun Esaka olacak. Esaka, daha önce Naruto light novel’larının ve bilimkurgu gerilim romanı She is Beautiful’un yazarlığını üstlenmişti. Zoro’nun hikâyesini resmeden çizgi romanı ise Nakamaru kaleme alacak. Nakamaru, One Piece Odyssey light novel uyarlamasında da Esaka ile çalışmıştı.

Serinin yaratıcısı Eiichiro Oda, One Piece Zoro romanının Zoro’nun henüz bilinmeyen geçmişine ışık tutacağını belirterek “Zoro’nun kökenlerini ve karşılaştığı zorlukları anlatan bu roman, Hasır Şapka Korsanları’na katılmadan önceki hayatına bir bakış atacak,” dedi.

- Reklam -

One Piece Zoro Macerası Geliyor (Video)

One Piece Zoro Romanı “ZORO – Josho Sasakaze” Anime Uyarlaması da Alabilir

Bandai Namco Entertainment tarafından açıklanan verilere göre, One Piece manga serisi ve türevleri 100 milyar yen’lik (yaklaşık 21 milyar TL) hasılata ulaştı. Serinin son yayımlanan özel bölümü One Piece Film: Red’in yönetmeni Goro Taniguchi de, Japon yaratıcıların batılı izleyicilerin beğenileri için sansür uygulama endişelerinin yersiz olduğunu vurguladı.

Romanın bir anime uyarlamasının olup olmayacağı henüz netlik kazanmazken, çekirdek hikâyenin son sahneleri çizgi romanda işlenmeye devam ediyor. Shounen Jump dergisinin internet sitesinde sızdırılan bir bilgiye göre, şu anda işlenen Egghead arc’ının ardından serinin bir sonraki serüveni Elbaf’ta geçecek.

"One Piece" Evreni Genişliyor: Zoro'nun Gençlik Yıllarına Işık Tutan Yeni Maceradan İlk Tanıtım Geldi

One Piece Zoro ile genişleyen evren, hayranların ilgisini canlı tutmaya devam ediyor.

One Piece Zoro macerasından beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: CBR

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Ryuuma ile bağlantısı işlenecek sanırım. Zoro’nun Mihawk’ı geçerek kılıç üstadı olma sürecini işleyecek gibi duruyor.

  2. Avatar for Askeladd Askeladd dedi ki:

    Luffy ile tanışmadan öncesi dönemlerini işleyecek.

    Ryuma ile bağlantısı ise Roronoaların Shimotsuki klanından olması.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Al Pacino - Captivated Mafya Patronu Rolü

Al Pacino, “Captivated” Filminde Mafya Babasını Canlandıracak

En Eski İnsan Virüsleri Neandertal Kemiklerinde Bulundu

Bilinen En Eski İnsan Virüsleri 50.000 Yıllık Neandertal Kemiklerinde Tespit Edildi