in , , ,

“Oshi no Ko” Animesinin Live-Action Uyarlamasından İlk Fragman: Yayın Tarihleri Belli Oldu

Oshi no Ko live-action dizisinden ilk fragman yayınlandı. Prime Video’da yayınlanacak uyarlamanın çıkış tarihi de belli oldu.

Oshi no Ko Live-Action Uyarlamasından İlk Fragman
- Reklam -
- Reklam -

Oshi no Ko hayranları için bekleyiş sona eriyor. Popüler manga ve anime serisinin uzun süredir beklenen live-action uyarlamasından ilk fragman yayınlandı. Amazon Prime Video ve Toei’nin işbirliğiyle hazırlanan projede, hem bir dizi hem de bir sinema filmi yer alacak.

Oshi no Ko, Aka Akasaka’nın yazıp Mengo Yokoyari’nin çizdiği, Shueisha’nın Weekly Young Jump dergisinde 23 Nisan 2020’den bu yana yayımlanan popüler bir manga. Animeye uyarlanacağı 2022’de duyurulmuş, animasyon işini Doga Kobo üstlenmişti. Ardından 2. Sezon onayını almayı da başarmıştı.

Hikâye, Goro Amamiya ve Sarina Tendouji’nin olağanüstü şartlar altında idol Ai Hoshino’nun ikiz çocukları Aqua ve Ruby olarak reenkarne olmaları etrafında şekilleniyor. Ruby anne gibi ışıltılı bir idol olmayı hayal ederken, Aqua ise annesinin ani ölümünün arkasındaki gerçeği bulmaya çalışır.

- Reklam -

Oshi no Ko Live-Action Fragman

Sevilen mangasının live-action uyarlamasının geleceği bu yılın başlarında kesinleşmişti. Toei ve Amazon işbirliğiyle hayata geçirilen yapımdan ilk fragman ve detaylar paylaşıldı. Dizinin Prime Video’da dünya prömiyeri 28 Kasım 2024’te gerçekleşecek. Toplam 8 bölümden oluşacak Oshi no Ko dizisinin ardından, 20 Aralık 2024’te Japonya’da vizyona girecek bir sinema filmi de var.

Toei’den yapımcı Ryusuke Imoto, projenin iki yıllık bir hazırlık sürecinden geçtiğini belirtti:

“Uyarlamayı üretmenin heyecanına ek olarak, bir türlü atamayacağım korkunç bir baskı altında olduğumu da hissediyorum. Orijinal eseri ilk okuduğum gün gibi, bazen Oshi no Ko’nun büyük bir hayranı olmaya geri dönebilmeyi hayal ediyorum.”

Oshi no Ko Live-Action Uyarlamasından İlk Fragman

- Reklam -

Dizinin kadrosunda Kaito Sakurai (Aqua Hoshino), Asuka Saito (Ai Hoshino), Nagisa Saito (Ruby Hoshino), Nanoka Hara (Kana Arima), Mizuki Kayashima (Akane Kurokawa) ve Shimizu Ayano (Mem-cho) yer alıyor. Fragmandan da görüldüğü üzere, uyarlama mangadaki ana konuları ve gizemleri işleyecek.

Oshi no Ko Live-Action Uyarlaması Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Daha önce Oshi no Ko animesinin ikinci sezonunun HIDIVE üzerinden yayınlanacağı duyurulmuştu. Yeni sezonda Aqua ve Ruby’nin sahne gerisindeki karanlık dünyanın derinliklerine inecekleri anlatılacak.

Manga uyarlamalarının live-action kalitesi One Piece’e kadar genellikle olumsuz görülse de, Akasaka’nın sevilen Kaguya-sama serisinden sonra gelen bu yapıtının da aynı başarıyı yakalayabileceği düşünülüyor. Özellikle yapımcıların projeye ayırdıkları zaman ve çaba göz önüne alındığında, Oshi no Ko live-action’ın hem hayranları hem de yeni izleyicileri cezbedebileceği tahmin ediliyor.

Live-action uyarlaması için paylaşılan fragmanı sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for agg1401 agg1401 dedi ki:

    Ben sevemedim ya şu Live Action saçmalığını. Umarım animenin içinden geçmezler.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yapay Zekâ İnternetteki Yazılı Bilgiyi 2026'da Tüketecek

Yapay Zekâ İnternetin Yazılı Bilgisini 2026’ya Kadar Tüketip Özel Veri Kaynaklarına Yönelebilir

Jared Padalecki - The Boys 5. Sezon Dizi

“The Boys” Evreninde “Supernatural” Buluşması: Jared Padalecki Gelecek Sezon Diziye Katılabilir