in ,

Peter Jackson’dan Yeni “Yüzüklerin Efendisi” Filmi Hakkında İlk Açıklama: “Gollum Beni Her Zaman Büyülemişti”

Peter Jackson, yeni Yüzüklerin Efendisi filmi “The Hunt for Gollum” hakkında sessizliğini bozdu. Ünlü yapımcı, Orta Dünya’ya geri dönmeye hazırlanıyor.

Peter Jackson - Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi The Hunt for Gollum
- Reklam -
- Reklam -

Peter Jackson, Yüzüklerin Efendisi serisinin yeni filmi The Hunt for Gollum hakkında konuştu. Jackson, Gollum’un geçmişini anlatmak için heyecanlı olduklarını dile getirdi.

J.R.R. Tolkien’in ünlü kurmaca evreni Orta Dünya’dan hikâyeler sinema ve TV dünyasının gündeminde yer almaya devam ediyor. Hayranlar, bu yaz yayınlanacak Prime Video imzalı Güç Yüzükleri’nin 2. sezonunu beklerken New Line Cinema ve Warner Bros. Pictures ortaklığında yeni bir Yüzüklerin Efendisi filmi geliyor.

WBD’nin uzun zamandır planları arasında olan yeni LotR filmleri konseptine dair ilk detaylar geçen hafta açıklanmıştı. The Hunt for Gollum adını taşıyacak filmin Yüzük Kardeşliği’nden önce geçeceği ve yönetmenliğini Gollum’u canlandıran Andy Serkis’in üstleneceği açıklanmıştı. 2026 yılında vizyona girecek filmin yapımcı koltuğunda ise Peter Jackson oturacak.

- Reklam -

Peter Jackson, Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi “The Hunt for Gollum” Hakkında Konuştu

Deadline’a konuşan Peter Jackson Gollum’u yeni film serisini başlatmak için doğru seçim yapan şeyin ne olduğunu ve Andy Serkis ile yeniden çalışacağı için ne kadar heyecanlı olduğunu anlattı. Serkis hem ilk Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde hem de Hobbit serisinde Gollum rolünü üstlenmişti. Serkis şimdi ise The Hunt for Gollum’u yönetecek ve başrolünde oynayacak.

Jackson, yeni yapıma dair ilham kaynağını şu sözlerle aktardı:

“Gollum/Sméagol karakteri beni her zaman büyülemiştir. Gollum insan doğasının en kötü yanını yansıtırken Sméagol ise tartışmasız oldukça sempatiktir. Bence hem okurlarla hem de izleyicileriyle bağ kuruyor. Çünkü hepimizin içinde her ikisinden de biraz var. Onun arka planını gerçek anlamda keşfetmek ve yolculuğunun önceki filmlerde ele almaya zaman bulamadığımız kısımlarını derinlemesine incelemek istiyoruz. Yolunun kimlerle kesişeceğini bilmek için henüz çok erken ama ilhamımızı Profesör Tolkien’den alacağımızı söylemek yeterli.”

Peter Jackson - Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi The Hunt for Gollum 2026

Star Wars’ta Yüce Lider Snoke, Maymunlar Cehennemi’nde ise Caesar’a hayat veren Andy Serkis; sıradaki projesinde Orta Dünya’ya geri dönecek.

“Gollum’un Hikâyesini Andy’den Daha İyi Kimse Anlatamaz”

Peter Jackson, Serkis ile yeniden çalışacak olmak hakkında şunları kaydetti:

- Reklam -

“Andy ile Hobbit’te İkinci Birim’i yönetirken çalışmak çok keyifliydi. Orta Dünya’ya geri dönmek için gereken enerjiye, hayal gücüne, en önemlisi de dünyaya ve hikâyeye dair doğal bir anlayışa sahip. Sekiz filmde birlikte çalıştık ve her seferinde harika bir deneyim oldu. Bu dünyada Gollum’un hikâyesini Andy’den daha iyi ele alabilecek kimse yok.”

Andy Serkis - Gollum

Jackson’ın ilk üçlemedeki yazar ortakları Fran Walsh ve Philippa Boyens, yeni Yüzüklerin Efendisi filminin senaryosunu yazmak üzere görevlendirildi.

Jackson’ın ise senarist koltuğuna geri dönmeyeceği, ancak yapımcılığa devam edeceği ve “projenin her adımında yer alacağı” bildirildi.

Siz Peter Jackson’ın açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ella Purnell - The Scurry - Oyuncu Kadrosu

“Fallout”un Yıldızı Ella Purnell, Korku Komedisi “The Scurry” Filminde ‘Katil Sincaplara’ Karşı Mücadele Edecek

Never Let Go: Halle Berry'li Korku Filminden İlk Fragman

Halle Berry Başrollü Korku Filmi “Never Let Go” Geliyor: İşte İlk Fragman