in , ,

Portal – Abdurrahman Aydınlı | Haftanın Kitabı #325

Haftanın Kitabı köşesinde bu hafta Abdurrahman Aydınlı’nın yok olmanın eşiğindeki bir dünyada geçen distopik kurgu romanı “Portal” var.

Portal - Abdurrahman Aydınlı | Haftanın Kitabı #325
- Reklam -
- Reklam -

Portal | Künye

Yazar: Abdurrahman Aydınlı
Yayınevi: Otantik Kitap
Editör: Zeynep Karadeniz
Sayfa Sayısı: 208
Çıkış Tarhi: Aralık 2023

Portal – Abdurrahman Aydınlı | Arka Kapak Tanıtımı

Portal - Abdurrahman Aydınlı

- Reklam -

“Sizler şu dünyadaki kumlar gibisiniz. Güç sizdeyken fırtına gibi esiyorsunuz, zehirliyorsunuz, boğuyorsunuz, yok ediyorsunuz ama alacağınızı aldıktan sonra kumlara gömülüp yaptıklarınızı unutarak ölü gibi sessizce uyuyorsunuz.”

Çölleşmiş, batık halde bir dünya… Depremler, afetler ve kıtlık dünyadaki neredeyse tüm şehirleri yok etmişti. Sık sık oluşan kum fırtınaları, güneşten gelen zararlı ışınlar ve havadaki zararlı gazlar, kalan nüfusu da günden güne azaltıyordu. Yaşam süresi düşmüştü. Dünya yok olmanın eşiğindeydi. Portal dünya için tek şanstı.

Abdurrahman Aydınlı başka bir dünyanın çığlıklarını sayfalara taşıyor. Bu distopyada hayatta kalmak anlamsızdı. Ancak bir baba için hâlâ umut vardı.

- Reklam -

Abdurrahman Aydınlı Kimdir? | Hayatı ve Özgeçmişi

10 Kasım 1994 tarihinde Şanlıurfa’da doğdu. İlköğretim ve liseyi doğduğu şehirde, lisans eğitimini ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi bölümünü bitirerek tamamladı. Şanlıurfa gibi geçmişi efsane hikâyelerle dolu şehirde büyümek ona farklı bakış açıları kattı. Birçok şehirde, farklı alanlardaki işlerde çalışsa da daima aklında olan roman yazma hayali için harekete geçip ilk kitabı olan Portal’ı yazdı.

Portal kitabı hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz. Benzer içerikler için bizi Google News üzerinden takip edebilirsiniz.


* Haftanın Kitabı olarak belirlediğimiz tüm eserler için tıklayın.

* Bu içerik kitap reklamı barındırmaktadır.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

DOOM: The Dark Ages Oyun - Fragman

Yeni “DOOM” Oyunu “DOOM: The Dark Ages” Duyuruldu: İşte İlk Fragman

Spy x Family 3. Sezon Onayı Aldı: İşte İlk Poster

“Spy x Family”nin 3. Sezonu Resmi Olarak Onaylandı: İlk Poster Paylaşıldı