in ,

R.A. Salvatore Yeni Fantastik Serisini Duyurdu

Drizzt Do’Urden’in babası R.A. Salvatore yepyeni bir evrende geçen yeni fantastik serisinin müjdesini verdi.

R.A. Salvatore Yeni Fantastik Serisi - Child of a Mad God
- Reklam -
- Reklam -

Drizzt Efsanesi, İblis Savaşları ve Kızıl Gölge Üçlemesi gibi eserleriyle tanıdığımız ünlü yazar R.A. Salvatore, bizleri farklı bir evrende geçen yepyeni bir fantastik seriyle buluşturmaya hazırlanıyor. The Coven (Cadılar Meclisi) adlı bu yeni seride ünlü yazar bu kez bizlere bir cadı kızının maceralarını anlatacak.

Serinin Child of a Mad God (Çılgın Bir Tanrının Çocuğu) adlı ilk kitabında kendisini vahşi bir barbar kabilesinde bulan kahramanımızın hem kendisini hem de dünyayı tanımasına şahit olacağız. Salvatore bu kitabında hem eski okurlarının tanıdık bulacağı tatlar hem de yeni nesil okurların dikkatini cezbedecek unsurlar kullanmaya çalışmış. Kitabın arka kapak yazsının girişi de bir hayli ilgi çekici doğrusu:

Kızıl Ay, Ushgar Dağı’nın ulu zirvesinin tepesine yükseldiğinde bir iblis avlanmaya çıkar. Ama bu o iblisin hikâyesi değil. Child of a Mad God genç bir kadının, bir cadı kızıın öyküsü.

- Reklam -

Roman yurt dışında 6 Şubat 2018’de satışa sunulacak. Serinin kaç kitap olacağıysa henüz belirtilmemiş. Şimdilik elimizdeki tüm bilgiler bunlarla ve haberin en altında görebileceğiniz Larry Rostant imzalı kapak görseliyle sınırlı. Kahramanımızın kıyafeti bana biraz Aloy’u (Horizon Zero Dawn) hatırlattı ama neyse…

- Reklam -

Eh, dileriz bizim yayınevlerimiz de ülkemizde çok sevilen bu yazarın yeni serisine kayıtsız kalmaz ve tez zamanda, düzgün bir çeviriyle kendisine kavuşuruz.

ChildMadGod full

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017 World Fantasy Award Adayları

2017 World Fantasy Award Adayları Açıklandı

arthur c clarke award

2017 Arthur C. Clarke Ödülü Açıklandı