in ,

Eleştirmenlerden Tam Not Almıştı: Bilimkurgu Animasyonu “Scavengers Reign” İlk Sezonun Ardından İptal Edildi

Scavengers Reign 2. sezon iptal edildi. Max’in vazgeçtiği yapım, Netflix’te gösterime girecek.

Scavengers Reign 2. Sezon İptal
- Reklam -
- Reklam -

Scavengers Reign 2. sezon için yeşil ışık yakılmadı. Max imzalı bilimkurgu animasyonu, ilk sezonun ardından iptal edildi. Warner Bros. Discovery, yapımın bazı ülkelerdeki yayın haklarını Netflix’e verirken yeni sezon için olası bir onay şimdilik ufukta gözükmüyor.

Joe Bennet ve Charles Huettner imzasıyla yaratılan animasyon dizisi Scavengers Reign prömiyerini Ekim 2023’te Max’te yaptı. Toplamda 12 bölümden oluşan bilimkurgu macerası IMDb’de 8,7/10 puana, Rotten Tomatoes’taysa %100 eleştirmen skoruna ve %94 izleyici skoruna sahip.

Ancak yüksek puanlar ve olumlu eleştirilere rağmen Scavengers Reign, Max’te yayına girdikten 7 ay sonra iptal edildi.

- Reklam -

Deadline, dizinin ilk sezonunun Max’te kalacağını ancak devam etmeyeceğini bildirdi. Yapım 31 Mayıs’tan itibaren ise ABD, İngiltere ve Yeni Zelanda’da Netflix üzerinden yayına girecek.

Scavengers Reign 2. Sezon

Animatör, yazar ve yönetmen Joseph Bennett ve Charles Huettner’ın Max için birlikte yarattıkları ve yürütücü yapımcılığını üstlendikleri dizi, 2016 yapımı kısa filmleri Scavengers’a dayanıyor.

Scavengers Reign 2. Sezon Şimdilik Planlanmıyor

Max diziyi Haziran 2022’de duyurmuş, yapımın yayınlaması ise Ekim 2023’ü bulmuştu. Scavengers Reign, Demeter 227 adlı hasarlı bir uzay gemisinden kurtulanların tehlikeli ama büyüleyici bir gezegen olan Vesta’da mahsur kalmalarını konu alıyor. Yabancı gezegende hayatta kalma mücadelesi veren kazazedelerin hikâyesi, eleştirmenler ve hayranlardan yüksek notlar almıştı.

Bilimkurgu yapımının seslendirme kadrosunda Ursula rolünde Sunita Mani, Azi rolünde Wunmi Mosaku, Levi rolünde Alia Shawkat, Sam rolünde Bob Stephenson ve Kamen rolünde Ted Travelstead yer alırken Alia Shawkat (Kamen’in eşi Fiona rolünde), Sepideh Moafi ve Skyler Gisondo gibi diğer isimler de konuk oyuncu olarak yer alıyor.

- Reklam -

Scavengers Reign 2. Sezon İptal Max

Dizinin yönetmenliğini Benjy Brooke üstlenirken Chris Prynoski, Antonio Canobbio, Shannon Prynoski ve Ben Kalina projede yürütücü yapımcı olarak görev yapıyor. Ayrıca dizinin ortak yürütücü yapımcılığını Green Street Pictures adına Sean Buckelew ve James Merrill üstleniyor.

Scavengers Reign insan ırkını uzaylı bir dünyadaki istilacılar olarak ele alması açısından benzerlerinden ayrışıyordu.

Max, Scavengers Reign’i 2. sezon için yenilemese de Netflix bazı ülkelerde diziyi ay sonunda yayınlamaya başlayacak. Yapımın Türkiye yayın programı hakkında ise şu an için bir bilgi bulunmuyor. Dizi eğer Netflix’te iyi bir performans gösterebilirse, yeni sezon için bir umut doğabileceği düşünülüyor.

Sizler Scavengers Reign 2. sezon için umutlu olanlardan mısınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for limon_supernova limon_supernova dedi ki:

  Tam bir kepazelik yahu.

 2. Avatar for Vordue Vordue dedi ki:

  Umutlar Netflix e kaldı :roll_eyes: Bir yandan Max in iptaline çok şaşırmadım; ilk yayınlandığında ismini duyuramadı ve sonra kulaktan kulağa izlendi gibi oldu. Diğer yandan animasyonu da kaliteli olduğu için bütçesi de yüksektir diye tahmin ediyorum. Bende yayınlandıktan çok sonra, bir arkadaşımdan duyarak başlamıştım.

  Netflix’in bazen ölüyü dirilten etkisi oluyor, bakalım bunu da kurtarabilecek mi :confused: . Şurada biraz övmüştüm ben de;

 3. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

  Evet ismini o kadar duyuramamış ki benim bile bu haberle haberim oldu haha.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yeni Godzilla x Kong Filmi

Yeni Bir “Godzilla x Kong” Filmi Geliyor

Bir Kara Deliğin İçinde Yaşıyor Olabiliriz: İşte Nedeni

Bazı Fizikçiler Bir Kara Deliğin İçinde Yaşadığımızı Düşünüyor: İşte Nedeni