in , ,

DreamWorks’ten Yıllar Sonra Gelen Bataklık Bileti: “Shrek 5” Filminde Vizyon Tarihi Belli Oldu

“Shrek 5” filmi için vizyon tarihi belli oldu. DreamWorks Animation, popüler animasyon serisi için yeşil ışığı yaktı.

Shrek 5 Filmi Vizyon Tarihi
- Reklam -
- Reklam -

Shrek 5 filminde vizyon tarihi duyuruldu. DreamWorks Animation, yıllar sonra yeni bir Shrek macerası ile beyaz perdeye geri dönmeye hazırlanıyor.

DreamWorks Animation imzalı Shrek serisi beyaz perde serüvenine 2001 senesinde başladı. Seslendirme kadrosunda Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy ve Antonio Banderas gibi birçok yıldız oyuncunun yer aldığı seri; kendisini kısa süre içerisinde ispatlayarak animasyon türünün önemli markaları arasına girdi. Seride yer alan Çizmeli Kedi karakterine odaklanan iki de spin-off macerası çekildi.

Dördüncü Shrek yapımı 2010’da, Çizmeli Kedi’nin ikinci hikâyesi ise 2022’de izleyicilerle buluştu. Şimdi ise uzun zamandır adı anılan ancak bir türlü resmi açıklamayla duyurulmayan Shrek 5 filminden tarih açıklaması geldi.

- Reklam -

Shrek 5 Filmi Vizyon Tarihi Hakkında İlk Açıklama

DreamWorks Animation, sosyal medya platformu X (eski Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda Shrek 5 filminin 1 Temmuz 2026 tarihinde vizyona gireceğini duyurdu. Açıklamada aynı zamanda Shrek’i seslendiren Mike Myers’ın, Eşek’i seslendiren Eddie Murphy’nin ve Prenses Fiona’yı seslendiren Cameron Diaz’ın rollerine geri döneceği doğrulandı.

Shrek 5 Filmi Vizyon Tarih

Böylelikle son yılların en çok beklenen devam filmlerinden biri olarak anılan Shrek 5 ile izleyiciler bir kez daha Uzak Ülke’ye geri dönebilecek.

Eddie Murphy, yakın tarihli bir söyleşisinde beşinci film için bir süredir kayıtta olduklarını açıklamıştı. Murphy ayrıca tamamen Eşek karakterine odaklanan bir spin-off projesinin geliştirilme aşamasında olduğunu da belirtmişti. Eşek’e eşi Ejderha ve ikilinin melez çocuklarının da eşlik edeceği aktarılırken spin-off için bir tarih verilmemişti.

Serinin ikinci ve üçüncü yapımlarında yazar olarak çalışan Walt Dohrn ise Shrek 5 filminde yönetmen koltuğuna geçecek. Dohrn ayrıca dördüncü yapımda hikâyeden sorumlu isim olarak görev almıştı.

- Reklam -

Shrek 5 ve Eşek Filmi

Shrek serisi dünya çapında yaklaşık 4 milyar dolar hasılat elde etti ve bünyesindeki birçok karakter, popüler kültürün öne çıkan isimleri arasına girdi.

DreamWorks son on yılda The Bad Guys, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin ve Trolls gibi markalara odaklandı. Çizmeli Kedi: Son Dilek sonrasında ise meşhur bataklığın kapılarını bir kez daha aralamaya karar verdi.

Yıllar sonra beyaz perde hazırlığı yapan Shrek 5 filmi için siz nasıl bir beklentiye sahipsiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, sinema dünyasından yeni gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Bazı şeyleri tadında bırakmak lazım. Evet izleniyor hala, ama konu açısından çok sığ kalıyor artık. Milyon tane konu var, yeni bir animasyon çıkarmak çok zor olmasa gerek.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

A Fistful of Dollars Filmi Yeniden Çekiliyor

Clint Eastwood’un Spagetti Western Türünü Başlatan Filmi “A Fistful of Dollars” Yeniden Çekiliyor

Severance 2. Sezon ile Geri Dönüyor: İşte İlk Fragman

“Severance” Yaklaşık 3 Yıllık Aranın Ardından 2. Sezonu ile Geri Dönüyor: İşte İlk Fragman