in , ,

“Snowpiercer” 4. Sezon ile Sona Eriyor: İşte Final Sezonundan Yeni Fragman

Snowpiercer 4. sezon ile macerasını noktalamaya hazırlanıyor. Final sezonu AMC imzasını taşıyacak yapımdan yeni fragman paylaşıldı.

Snowpiercer 4. Sezon Final - Fragman
- Reklam -
- Reklam -

Snowpiercer 4. sezon ile ekranlara veda ediyor. Grafik roman uyarlaması distopik gerilim dizisi, final sezonu ile hikâyesini tamamlıyor. Prömiyer için gün sayan yapımdan yeni bir fragman paylaşıldı.

1982 yılında Fransa’da yayımlanan Le Transperceneige grafik romanı, 2013 yılında Bong Joon-ho tarafından beyaz perdeye de adapte edilmişti. TNT ise 2020 yılında popüler eseri bu defa TV dünyasına taşıma kararı aldı.

Kıyamet sonrası dönemde geçen Snowpiercer, dünyanın donmuş bir çorak araziye dönüşmesinden yedi yıl sonraya tarihleniyor. İnsanlığın, gezegenin etrafında sürekli hareket eden bir trende yaşadığı hikâye; sınıf savaşı, sosyal adaletsizlik ve hayatta kalma temalarını işliyor.

- Reklam -

Snowpiercer 4. Sezon Final - Fragman TV

4. sezon onayını, henüz 3. sezon yayına girmeden alan yapım artık hikâyesini tamamlamaya hazırlanıyor.

Snowpiercer 4. Sezon ile Kanal Değiştiriyor

İlk 3 sezonu TNT’de yayınlanan Snowpiercer, final sezonunda izleyicilerin karşısına AMC ve AMC+ üzerinden izleyicilerin karşısına çıkacak.

Josh Friedman ve Graeme Manson tarafından geliştirilen dizi, dünya buzla kaplandıktan sonra trenin 1.001 vagonunda hayatta kalan insanlığın siyasal ve toplumsal çatışmalarını ele almıştı.

Yapımın 3. sezonu Melanie (Jennifer Connelly) ve Andre (Daveed Diggs) karakterlerinin Wilford’dan kontrolü ele geçirdiğini gözler önüne sermişti. Ancak büyük final öncesinde hâlâ dış dünyaya dair cevaplanması gereken sorular bulunuyor. Andre ve yolcular, Dünya’nın yeni sıcak noktası olan New Eden’a tehlikeli bir yolculuk yaparak yüzeyde yeni bir yerleşim kurmayı başardılar. Fakat hayatta kalanları hâlâ çeşitli zorluklar bekliyor. Snowpiercer’da kalanlar ise sezon finalinde ateşlenen gizemli füzeyi kimin, nereden ve neden ateşlediğini belirlemek zorunda.

Snowpiercer 4. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

- Reklam -

Final sezonu hakkında yayınlanan yeni fragman, Melanie ve Andre ile Big Alice’e geçen yolcuları neler beklediğine dair bazı detayları açık ediyor.

4. sezon prömiyeri, Snowpiercer ve Big Alice’in yollarını ayırmasından dokuz ay sonrası başlıyor. Ayrıca Melanie ile ekibinin Eternal Engine’ı korumalarına ev sahipliği yapıyor. Bu sırada ise New Eden da belirsizlik içerisinde. Andre ile insanları da karlı topraklardan gelen yeni düşmanlar tarafından rahatsız ediliyor.

Snowpiercer 4. Sezon Final - Fragman AMC

Rowan Blanchard, Alison Wright, Katie McGuinness, Lena Hall, Sam Otto, Chelsea Harris, Mike O’Malley, Roberto Urbina ve Sheila Vand final sezonu için rollerini yineliyorlar. Yapıma yeni katılanlar arasında ise Clark Gregg ve Michael Aronov bulunuyor.

Snowpiercer 4. Sezon bölümleri 21 Temmuz 2024 tarihinde AMC’de yayınlanmaya başlayacak.

Snowpiercer 4. sezon hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından yeni gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Gelu Gelu dedi ki:

    Yazıda biraz bilgi eksikliği ve karmaşası mevcut. 2014 yılında yayımlanan eserin, nasıl 2013 yılında film adaptasyonu çıkıyor?

    Orijinal Fransız grafik roman serisi 1982 yılı çıkışlı, Casterman adlı bir yayınevi tarafından yayımlanıyor. 2014’de Titan Comics tarafından ingilizce versiyonu basılıyor.

  2. Avatar for Eda_Nerede Eda_Nerede dedi ki:

    Uyarı için teşekkürler. Hızlıca düzenlemiştik aslında ama Forum’daki başlık güncellenmemiş. Eksik olmayın :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Electric State Film Bütçesi - Netflix - Russo Kardeşler

Russo Kardeşler’in Bilimkurgu Türündeki Netflix Filmi “The Electric State”in Bütçesi 300 Milyon Doları Aşıyor

Batman: Caped Crusader Dizisinden İlk Görseller Geldi

“Batman: Caped Crusader” Animasyonundan İlk Görseller Geldi: Seslendirme Kadrosu Belli Oldu