in , ,

“Delicious in Dungeon”ın Stüdyosundan Yeni Komedi Animesi Geliyor

Studio Trigger’ın yeni anime dizisi hakkında ilk detaylar belli oldu. Stüdyonun kurucu ortağı Hiroyuki Imaishi, gelecek projelerine dair konuştu.

Studio Trigger'dan Yeni Komedi Animesi
- Reklam -
- Reklam -

Studio Trigger’ın yeni animesi komedi türünde olacak. Ünlü anime stüdyosu son dönemlerde Delicious in Dungeon ile adından çokça söz ettirmişti. Şirket aynı zamanda Kill la Kill ve Promare ile de tanınıyor.

Ünlü anime stüdyosu Studio Trigger, son dönemlerin başarılı animesi Delicious in Dungeon ile adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Ancak stüdyonun bir sonraki projesi, izleyicileri tamamen farklı bir türde ağırlayacak gibi görünüyor. Studio Trigger’ın kurucu ortaklarından Hiroyuki Imaishi, yeni bir komedi animesi üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Kill la Kill, Little Witch Academia ve Promare gibi popüler animelerle tanınan Studio Trigger, 2011 yılında kurulmuştu. Stüdyonun başarılı işlere imza atan ekibi, her projede sınırları zorlamayı seviyor. Bu nedenle Imaishi’nin son açıklaması da sosyal medyadaki hayranları heyecanlandırmış gözüküyor.

- Reklam -

Studio Trigger Hiroyuki Imaishi

Imaishi, The River’a verdiği röportajda, “Uzun bir aradan sonra ilk defa bir komedi animesi üzerinde çalışıyorum. Henüz resmi adını açıklayamıyorum ama yurtdışında da izlenebilecek,” dedi. Detaylar sınırlı olsa da stüdyonun komedi türüne el atacak olması merakları stüdyo üzerine çekmeye yetiyor.

Studio Trigger’ın son büyük çıkışı olan Delicious in Dungeon (Danjon meshi), Netflix’te haftalık bölümlerle yayınlandı ve olumlu eleştiriler aldı. IMDb’de 78, My Anime List’te ise 8.21’lik bir puana sahip olan animenin şimdiye kadar 22 bölümü yayınlandı. 23 ise yolda ve sezon toplamda 24 bölümden oluşuyor. Haliyle sezonun sonuna doğru yaklaşılırken hayranlar da stüdyonun ortaya çıkaracağı yeni projeler için sabırsızlanıyor.

Studio Trigger İmzalı Yeni Anime Komedi Türünde Olacak

2023’te duyurulan Panty & Stocking with Garterbelt’in yeniden çevrilme haberi de heyecan yarattı. Ancak Imaishi’nin bahsettiği proje bundan farklı olmalı. Üstelik stüdyonun yalnızca kendi yapımlarıyla sınırlı kalmayacağı anlaşılıyor.

Kurucu ortak Imaishi, çalışmalarında “geri durmak istemediğini” söyledi ve ekledi:

- Reklam -

“Bu yüzden her şeyi çizeceğim. Bir dahaki sefere teklif alıp almayacağımı bilmiyorum, bu yüzden hepsini yapacağım.”

"Delicious in Dungeon"ın Stüdyosundan Yeni Komedi Animesi Geliyor

Geçmişte bir başka Japon animasyon stüdyosu olan Gainax’ta da yönetmenlik yapan Imaishi ve ekibi, Studio Trigger’da farklı türlere de açık olduklarını gösteriyor. Komedi animesi ile izleyicilere neşeli bir soluk getirecekleri kesin. Ancak Trigger’ın bilinen üslubu göz önüne alındığında, bu komedi dizisinin de bir o kadar cesur ve sınır tanımaz olması bekleniyor.

Studio Trigger’ın animeleri hakkında sizin görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Otaku Kart

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Buz Gezegeni Barbarları - Ruby Dixon

Ruby Dixon’ın Romantik Bilimkurgu Romanı “Buz Gezegeni Barbarları” Raflarda

Antik Mısır’da Kanser Tedavi Edilmeye Çalışıldı

Antik Mısır’da 4.000 Yıl Öncesine Dayanan Kanser Tedavisi: Tıbbi Devrim mi, Umutsuz Çaba mı?