in ,

Hint Sinemasının Efsanelerinden Tabu, “Dune: Prophecy” Dizisinin Kadrosuna Katıldı

Tabu, Denis Villeneuve’ün bilimkurgu uyarlamasının spin-off dizisi “Dune: Prophecy”nin oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Tabu - Dune: Prophecy Dizisi Oyuncu Kadrosu
- Reklam -
- Reklam -

Tabu adıyla bilinen Hintli aktris Tabassum Fatima Hashmi, Dune: Prophecy dizisinin oyuncu kadrosuna katıldı.

İlk etapta Dune: The Sisterhood olarak adlandırılan ancak sonradan Prophecy olarak değiştirilen yeni Dune dizisi, uzun bir ön hazırlık döneminden geçti. Yapım için seçilen başrol oyuncusu Shirley Henderson ile yönetmen Johan Renck projeden ayrılmış, ardından da dizi belirsiz bir tarihe ertelenmişti.

Frank Herbert’ın 1965 tarihli ünlü bilimkurgu romanı Dune’dan 10.000 yıl öncesinde geçen dizi, Bene Gesserit tarikatının kökenini ve bu topluluğu kuran iki Harkonnenli kız kardeşi merkezine alıyor.

- Reklam -

Tabu - Dune: Prophecy Dizisi Oyuncu

Dizi, babasının ölümünün ardından Dune evrenini genişleten Brian Herbert’ın Sisterhood of Dune kitabından uyarlanıyor.

Tabu, “Dune: Prophecy” Dizisinde Rahibe Francesca’yı Canlandıracak

Dune: Part Two şu ana dek 2024’ün en çok hasılat yapan filmi konumunda. Yeni TV dizisi ise filmin evrenini geçmişe doğru genişletmeye hazırlanıyor.

Variety’nin haberine göre Hint sinemasının efsane oyuncularından Tabu, Dune: Prophecy adlı Max dizisinin kadrosuna katıldı.

Ünlü aktris, Batı’da çoğunlukla Irrfan Khan ve Suraf Sharma ile birlikte oynadığı ve Gita Patel’i canlandırdığı Life of Pi filmindeki performansıyla tanınıyor.

Asıl adı Tabassum Fatima Hashmi olan Tabu, 20 yılı aşkın süredir Bollywood’da yer alıyor. Ünlü oyuncu bu süreçte 40’tan fazla ödül ve 80’den fazla adaylık elde etti.

Tabu - Dune: Prophecy Dizisi Oyuncu Kadro

Tabu dizide Camilla Beeput (Hijack, The Suspect), Sarah Lam (Shanghai Surprise, Lucky Man), Emily Watson (Breaking the Waves, Punch-Drunk Love) ve Olivia Williams (The Ghost, The Sixth Sense) gibi oyunculara eşlik edecek.

- Reklam -

Tabu’nun canlandıracağı karakter ise kitaplarda güçlü, zeki ve çekici olarak tanımlanan Rahibe Francesca olacak.

Dune 2 Yorum

Dizinin yönetmen koltuğunda ise Anna Foerster (The Day After Tomorrow, Underworld: Blood Wars), John Cameron (Legion, Fargo) ve Richard J. Lewis (Westworld, A Million Little Things) üçlüsü yer alacak.

Bene Gesserit tarikatı karanlık bir perdenin arkasından gücün iplerini elinde tutan, başkalarını kendi istekleri doğrultusunda etkilemek için Ses’i kullanma yeteneğine sahip, güçlü kadınlardan oluşan tekinsiz bir topluluk olarak tasvir ediliyor.

Dune: Prophecy dizisi 2024 yılı içerisinde izleyicilerle buluşacak.

Dune: Prophecy dizisi ve Tabu’nun yeni Max yapımındaki rolü hakkında görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider


Bizleri Google News, Facebook, X ve Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Megalopolis Fragmanı Yayında: Coppola'dan Bir Rüya Projesi

Francis Ford Coppola İmzalı “Megalopolis” Filminden İlk Fragman: Yönetmenin Rüya Projesi Beyaz Perdeye Geliyor

Mr. and Mrs. Smith 2. Sezon Onayı Aldı

Prime Video’nun “Mr. and Mrs. Smith” Dizisi 2. Sezon Onayını Aldı