in ,

“The Batman”in Arkham Asylum’a Odaklanan Spin-off Dizisi İptal Edildi

The Batman evreninde geçen ve önce Gotham Polis Departmanı’na sonrasında Arkham Asylum’a odaklanması planlanan spin-off dizisi rafa kalktı.

The Batman Spin-Off Dizisi Arkham Asylum İptal Edildi
- Reklam -
- Reklam -

The Batman spin-off dizisi, dört yıllık zorlu bir geliştirme sürecinin ardından Max tarafından iptal edildi. Matt Reeves’in yönettiği The Batman filmi evreninde geçmesi planlanan dizi, başlangıçta Gotham Şehri Polis Departmanı’na odaklanacaktı. Ancak zaman içinde projenin odak noktası değişerek Arkham Asylum’a kaydı.

Dizi The Batman filminin 2022’deki başarısının ardından planlanan çoklu projelerden biriydi. The Batman – Part II ve Max’in The Penguin dizisinin yanı sıra, bu spin-off da büyük bir heyecanla bekleniyordu. Reeves dizinin korku türüne yakın bir yaklaşımla ele alınacağını ve Scarecrow, Clayface ve Professor Pyg gibi ikonik kötü karakterlerin de dizide yer alacağını açıklamıştı.

Projenin geliştirme süreci oldukça çalkantılı geçti. İlk olarak The Sopranos dizisinden tanınan Terence Winter’ın yazarlık ve yapımcılık görevlerini üstlenmesi planlanmıştı. Ancak yaratıcı anlaşmazlıklar nedeniyle Winter projeden ayrıldı. Ardından Joe Barton projeye dahil oldu, fakat HBO benzer nedenlerle yeni isimle de çalışmayı bıraktı. Son olarak Antonio Campos’un yazarlık ve yapımcılık görevlerini üstlenmesi planlanıyordu.

- Reklam -

The Batman Spin-Off Dizisi Arkham Asylum İptal Edildi

James Gunn ve Peter Safran’ın DC Studios’un başına geçmesi ve yeni bir film ve televizyon evreni başlatma planları projenin geleceğini belirsiz hale getirdi. Gunn, Aralık 2023’te yaptığı açıklamada dizinin hâlâ geliştirilme aşamasında olduğunu ve yeni DC Sinematik Evreni’nde geçeceğini belirtmişti. Ancak son gelen haberler Campos’un versiyonunun ilerlemeyeceğini doğruluyor.

Arkham Asylum Odaklı “The Batman” Spin-off Dizisi Gelecekte Farklı İsimlerle Geri Dönebilir mi?

Son gelişme Reeves’in The Batman evreni için tümüyle kötü haber değil. Colin Farrell’ın başrolünde olduğu The Penguin spin-off dizisi, 2023’teki grevler nedeniyle yaşanan gecikmelere rağmen Eylül 2024’te Max’te yayınlanmaya hazırlanıyor. Bu dizi Reeves’in film serisinin ilk ve ikinci filmleri arasında bir köprü görevi görecek. Ayrıca The Batman – Part II’nun çekimlerinin Nisan 2025’te başlaması planlanıyor.

- Reklam -

Reeves’in Batman üçlemesi oluşturma isteği ve Gunn’ın DCU’yu inşa ederken alternatif hikâyelere açık olması, Arkham Asylum dizisinin iptalinin sadece küçük bir engel olduğunu gösteriyor. Gelecekte Arkham Asylum’a odaklanan yeni bir projenin geliştirilmesi hâlâ mümkün. Fakat şimdilik evren farklı karakterlere odaklanacak gibi gözüküyor.

"The Batman"in Arkham Asylum’a Odaklanan ve Merakla Beklenen Spin-Off Dizisi İptal Edildi

Matt Reeves’in yönettiği evrende geçmesi planlanan dizinin iptali konusunda sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Bugüne kadar hangi Spin-off dizisi tuttu ? Ne bu saçma sapan projelerde ısrar anlamış değilim.

 2. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Gen V, Frasier, House of Dragon, Daredevil, Young Sheldon, Better Call Saul yada Star Trek Next Generation gibi diziler varken talihsiz bir aciklama olmus.

 3. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Daredevil spin-off değil, adamın solo çizgi romanları var, filmi var, artı ben Dc ve Marvel için konuştum. :slight_smile:

 4. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Hayatta başarılar o halde.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

DanMachi 5. Sezondan Yeni Fragman Paylaşıldı

Uzun Soluklu Anime Dizisi “DanMachi” 5. Sezon ile Devam Ediyor: İşte Yeni Fragman

Popüler Anime İzleme Platformu Animeflix Kapandı

Popüler Anime İzleme Platformu Kapandı: Animeflix Faaliyetlerini Durdurduğunu Açıkladı