in ,

Netflix, “Dark”ın Yapımcılarının Çekimleri Tamamlanan Yeni Dizisi “The Grimm Reality”yi Gösterime Sokmadan İptal Etti

The Grimm Reality dizisi izleyicilerin karşısına çıkamadan iptal edildi. Netflix, “Dark”ın yapımcılarının yeni projesine şans tanımadı.

The Grimm Reality Dizisi İptal
- Reklam -
- Reklam -

The Grimm Reality dizisi erken alınmış bir iptal kararıyla karşı karşıya. Netflix, popüler Alman yapımı gizem, gerilim ve bilimkurgu dizisi Dark’ın yapımcıları tarafından geliştirilen yeni projenin fişini çekti.

The Grimm Reality adını taşıyan ve şehir fantazyası türünde olduğu belirtilen dizi, prodüksiyon süreci tamamlanmış olmasına rağmen rafa kaldırıldı.

Yapımın detayları hakkında bir bilgi paylaşılmasa da ilk etapta projenin “peri masalı ve şehir fantazyasının gerilim dolu bir birleşmesi” olarak tanımlandığı aktarılıyor. Resmi bir açıklama olmasa da hikâyenin 18 ve 19. yüzyıl folklor yazarları Grimm Kardeşler’den ilham almış olabileceği düşünülüyor.

- Reklam -

Derledikleri halk masallarıyla tanınan Jacob ve Wilhelm Grimm, dünya edebiyatına Kırmızı Başlıklı Kız, Hansel ve Gretel, Uyuyan Güzel gibi masalları kazandırmıştı. İkili aynı zamanda Alman dilbilimi ve filolojisi alanında da önemli çalışmalar yapmışlardı.

The Grimm Reality Dizisi

Öte yandan Grimm Kardeşler’in anlatılarına modern bir yorum getiren fantazi dizisi Grimm 2011-2017 yılları arasında NBC’de yayınlanmıştı. İptal edilen projenin Grimm anlatılarını nasıl ele aldığı ise bilinmiyor.

The Grimm Reality Dizisi için Neden İptal Kararı Çıktığı Açıklanmadı

Dizinin neden iptal edildiğine dair bir sebep belirtilmedi. The Grimm Reality, Till Kleinert (Der Samurai) ile yapımcı ve senarist olan Erol Yeşilkaya tarafından yaratıldı. Yapımın oyuncu kadrosunda ise Hyuan Wanner, Patrick Isermeyer, Eidin Jalali ve Dennis Schuermann gibi isimler yer alıyordu.

Dizinin kaderi son aylarda Alman yapımcılar arasında da tartışma konusu oldu. Bir kaynak, dizinin yolculuğunun “karanlık bir mahzende son bulduğunu” belirtti. Yayıncı kuruluş Netflix iptal kararı hakkında yorum yapmayı reddetse de projenin iptal edildiğini doğruladı.

- Reklam -

Öte yandan geçen aylarda Alman yapımı gangster dizisi Crooks, Netflix’te yayına girdi ve kısa sürede 2. sezon onayı aldı. Bu da The Grimm Reality’ye neden şans verilmediğine dair soru işaretlerini beraberinde getirdi.

The Grimm Reality Dizi İptal

Till Kleinert’ın da yapımcıları arasında bulunduğu Dark, platformun başarılı işlerinden biriydi ve Netflix’e Squid Game, Lupin gibi diğer uluslararası ses getiren projelerin önünü açmıştı.

Netflix’in The Grimm Reality dizisi hakkında verdiği kararı siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından son gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Geektyrant, Deadline

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Boncuk - Emirhan Burak Aydın

Emirhan Burak Aydın’ın Esrarengiz Hikâyelerin Peşine Düştüğü Yeni Öykü Kitabı “Boncuk” Raflarda

Noragami Animesi 10. Yılına Özel Projeyle Geri Dönüyor

“Noragami” Animesi 10. Yıldönümüne Özel Projeyle Geri Dönmeye Hazırlanıyor