in ,

Yeni Açlık Oyunları Filmi Duyuruldu: “Sunrise on the Reaping” 2026’da Vizyona Girecek

“The Hunger Games: Sunrise on the Reaping” filmi geliyor. Suzanne Collins’in yeni Açlık Oyunları macerası hız kesmeden beyaz perdeye uyarlanacak.

The Hunger Games Sunrise on the Reaping Film - Açlık Oyunları
- Reklam -
- Reklam -

The Hunger Games: Sunrise on the Reaping filmi için resmi açıklama geldi. Suzanne Collins’in Açlık Oyunları evreni genişlemeye devam ediyor. Yeni macera, okurları ve izleyicileri 50. Açlık Oyunları’nın düzenlendiği tarihe götürecek.

Amerikalı yayıncı Scholastic dün yeni Açlık Oyunları kitabı Sunrise on the Reaping’i duyurduğunda gözler hızlı bir şekilde film uyarlamasına çevrilmişti. Lionsgate de çok geçmeden yeni film uyarlamasının yolda olduğunu duyurdu ve izleyicileri The Ballad of Songbirds and Snakes macerasından 40 yıl sonra geçecek Sunrise on the Reaping uyarlaması için tarih verdi.

Amerikalı yazar Suzanne Collins’in genç yetişkin distopik roman serisi Açlık Oyunları ilk olarak üçleme olarak 2008-2010 yılları arasında yayımlandı. 2020’de The Ballad of Songbirds and Snakes okurla buluştu. Bugüne dek serinin dört filmi de beyaz perdeye konuk olmuştu. Sunrise on the Reaping’in 18 Mart 2025’te okurla buluşacağının açıklanmasının ardından sinema adaptasyonu da kaçınılmaz görülüyordu.

- Reklam -

The Hunger Games Sunrise on the Reaping Film - Yeni Açlık Oyunları

The Hunger Games: Sunrise on the Reaping Filmi 50. Açlık Oyunları Döneminde Geçecek

Okurlar ve izleyiciler, beşinci defa Panem’in ölümcül dünyasına geri dönmeye hazırlanıyor. Scholastic’in duyurusunun ardından Lionsgate de serinin bir sonraki film uyarlaması Sunrise on the Reaping’in geliştirilme aşamasına alındığını açıkladı.

Suzanne Collins’in epik destanının yayınlanan son bölümü The Ballad of Songbirds and Snakes, Katniss Everdeen’in hikâyesinden 24 yıl öncesini ele alıyordu. Sunrise on the Reaping ise The Ballad of Songbirds and Snakes’ten 40 yıl sonrasını anlatacak.

Filmlerde Woody Harrelson tarafından canlandırılan Haymitch Abernathy’nin kazandığı 50. Açlık Oyunları dönemini ele alacak yeni yapımın duyurusunu Lionsgate Motion Picture Group’un başkanı Adam Fogelson yaptı.

The Hunger Games Sunrise on the Reaping - Açlık Oyunları Yeni Film

Daha önceki dört Açlık Oyunları filmini yöneten Francis Lawrence’ın beşinci yapım için geri dönmesi için de görüşmeler başladı.

Dünya çapında 100 milyondan fazla okura ulaşan ve 54 farklı dile tercüme edilen Açlık Oyunları kitapları, beş film uyarlamasında gişede toplam 3,3 milyar dolar hasılat elde etmişti.

Serinin önceki yapımlarının oyuncu kadrosunda Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Lenny Kravitz, Stanley Tucci, Donald Sutherland, Rachel Zegler, Tom Blyth, Viola Davis, Jason Schwartzman ve Peter Dinklage isimler yer almıştı.

50. Açlık Oyunları Serinin Geçtiği Evrende Kilit Rol Oynuyor

Lionsgate’ten Adam Fogelson yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

- Reklam -

“Suzanne Collins usta bir hikâye anlatıcısı. O bizim yaratıcı kuzey yıldızımız. Yeteneği ve hayal gücü daima parlak olan bir ortak tarafından yönlendirilmek ve böyle birisinin güvenine sahip olmak bizler için büyük şans. Suzanne’ın bu bir sonraki olağanüstü hikâyeye odaklandığı noktanın, dünya çapındaki Açlık Oyunları hayranlarını büyüleyeceğini biliyoruz. İkinci Çeyrek Çılgınlığı efsanevidir ve oyunların tarihi üzerinde, Katniss Everdeen’in zamanına kadar büyük bir etki yaratmıştır. Dünyanın dört bir yanındaki hayranlar gibi, biz de Panem’e bu heyecan verici dönüşü sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Sunrise on the Reaping Suzanne Collins Yeni Açlık Oyunları Romanı

Suzanne Collins de heyecanını şu sözlerle dile getirdi:

“Başlangıçtan beri Lionsgate Açlık Oyunları serisi için harika bir ev ve ortak oldu. Bir sonraki hikâyeyi 2026’da beyaz perdeye taşıyacağımız için Adam ve ekiple işbirliği yapmaktan çok heyecanlıyım.”

Collins yeni Açık Oyunları kitabı için ilhamını İskoç Aydınlanması filozofu David Hume’dan aldığını ve “çokların azlar tarafından kolayca yönetilmesi” fikrini Sunrise on the Reaping’in merkezine yerleştirdiğini belirtmişti.

Açlık Oyunları Sunrise on the Reaping Suzanne Collins

The Hunger Games: Sunrise on the Reaping filmi 20 Kasım 2026 tarihinde sinema salonlarında gösterime girecek.

The Hunger Games: Sunrise on the Reaping filmi hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    İlk filmi izledim beni pek sarmadı. Labirent tarzı gibi geldi. Gerçi o filmde pek sarmamıştı. Distopik bir film olarak çok yavan kalıyor gibi geldi bana. Beğenenlere saygım sonsuz. Ben beğenmedim. Mad Max, Alita ve Matrix bu türün en iyileri bana göre.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Simülakron-3 - Daniel F. Galouye

“Matrix”in İlham Kaynakları Arasında Yer Alan Daniel F. Galouye İmzalı “Simülakron-3” Romanı Türkçede

Hunter Schafer - Blade Runner 2099 Başrol

Hunter Schafer, Michelle Yeoh ile Birlikte “Blade Runner 2099” Dizisinin Başrollerinden Biri Olacak