in , , ,

Netflix’in Yeni Animasyon Filmi “The Monkey King”den İlk Fragman

The Monkey King filminden ilk fragman yayınlandı. Netflix’in yeni animasyonu ile 500 yıllık bir efsane yeni uyarlamasına kavuşuyor.

The Monkey King Fragmanı: Yeni Netflix Animasyon Filmi
- Reklam -
- Reklam -

The Monkey King fragmanı paylaşıldı. Seslendirme kadrosunda Jimmy O. Yang, Stephanie Hsu ve Bowen Yang gibi isimlerin yer aldığı yeni Netflix animasyon filmi, ünlü mitolojik karaktere yeni bir bakış açısı sunuyor.

16. yüzyıldan beri var olan eski bir hikâyeden esinlenen yeni animasyon filmini daha önce Dallas & Robo, The Boxtrolls ve Boog & Elliot’s Midnight Bun Run gibi yapımlarıyla tanınan Anthony Stacchi yönetiyor.Film, Çin klasiği Batı’ya Yolculuk‘tan esinlenerek yapılmış ve ana karakter olarak asi ve muzip kişiliğiyle tanınan Maymun Kral’ı (Jimmy O. Yang) merkezine alıyor. Yönetmen, batı kültürüne uygun bir anlatımın yanı sıra, hikâyenin kültürel özgünlüğünü korumaya özen göstererek, karakterlerin güçlü ve özgün motivasyonlarını ön plana çıkarmayı amaçladığını söylüyor.

Filmde, Maymun Kral’ın yolculuğunda kendisine eşlik eden Lin karakteri (Jolie Hoang-Rappaport) de önemli bir yer tutuyor. Lin, genç bir köylü kızı olarak hayallerini gerçekleştirmek isteyen güçlü bir karakter olarak ön plana çıkıyor. Maymun Kral’ın Lin ile olan ilişkisi filmin duygusal bir boyutunu oluşturuyor.

- Reklam -

The Monkey King Fragmanı: Yeni Netflix Animasyon Filmi

Yönetmen Stacchi, The Monkey King’in manevi yolculuğunun yanı sıra, renkli dövüş sahneleri ve ilginç karakterlerle dolu bir dünyayı izleyicilere sunuyor. Filmde yer alan dövüş sahneleri, Pekin Operası oyuncusu Siwei Zou tarafından koreografi edildi.

Birçok kişinin uzun süredir hayalini kurduğu bir proje olan The Monkey King hakkında yönetmen şunları söylüyor:

“Pek çok kişi uzun zamandır bir Maymun Kral hikâyesini uyarlamayı hayal ediyordu ve pek çok stüdyo bunu denedi ama başarısız oldu. Genellikle bahaneler şunlardı: Hikâye çok karmaşık, dünya bu hikâyeyi bilerek büyümeyenler için kafa karıştırıcı, çok fazla dini imâ var, maymun çok sevimsiz vs. Ancak şimdi, daha çeşitli hikâyelere açık olunduğu, çok daha fazla içeriğe ihtiyaç duyulduğu ve stüdyoların aynı eski hikâyeleri yapmanın artık işe yaramayacağını anladığı bir dönemde gerçekleşebilirdi. Biz tüm bu trendlerden faydalandık. ‘Herkes Maymun’a aşık olur’ derler. Her neslin kendi Maymunu vardır’ Umarım biz de bu büyük mirasa katkıda bulunmuşuzdur.”

- Reklam -

Filmin ilk fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Monkey King Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmana YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

The Monkey King, 18 Ağustos 2023 tarihinde Netflix platformunda izleyiciyle buluşacak.

Yeni animasyon filmi için yayınlanan fragmanı sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni çıkan fragmanları kaçırmamak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Jackie Chan ve Jet Li’nin oynadığı bir filmi de vardı.

 2. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Bu maymun kral ile alakalı ne kadar çok film var yahu.

 3. Avatar for emrealper emrealper dedi ki:

  Batıya Yolculuk ve en çok bilinen karakteri Sun Wukong için en sevdiğim uyarlamalar Stephen Chow’ a ait olanlar.

  A Chinese Odyssey: Part One - Pandora’s Box

  A Chinese Odyssey Part Two: Cinderella

  Journey to the West: Conquering the Demons

  Stephen Chow Filmografisi

  (Komedinin dozunu kaçırmayan, komediyi dalga geçmenin ötesine taşıyarak klasik filimler ve dövüş sanatlarına parodik göndermeleri ile saygı duruşunu herdaim gösterebilen ender bir insan)

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Doctor Who 14. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Ncuti Gatwa’lı “Doctor Who” 14. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Doctor Jekyll Filmi

İlk Trans ‘Jekyll ve Hyde’ Performansına Ev Sahipliği Yapacak “Doctor Jekyll” Filmi Ufukta Gözüktü