in , ,

Türk Mitolojisinden İlham Alan “The Nightscarred: Forgotten Gods” Oyunu Geliyor: İşte İlk Fragman ve Detaylar

The Nightscarred: Forgotten Gods hakkında ilk fragman yayınlandı. Yerli oyun firması Shadowfall Studios imzasını taşıyan yapım, ilhamını Türk mitolojisinden almasıyla dikkat çekiyor.

The Nightscarred: Forgotten Gods Oyun
- Reklam -
- Reklam -

The Nightscarred: Forgotten Gods oyunu Steam sayfasını yayına alarak ilk fragmanını paylaştı. Yerli oyun geliştiricisi Shadowfall Studios tarafından hazırlanan yapım, Türk mitolojisi temasına yer vermesiyle dikkat çekiyor.

Türk kültürü ve mitolojisi, video oyun dünyasında yeni yapıtlarla temsil edilmeye devam ediyor. 2020 yılında Berzah Games, Dede Korkut hikâyelerinden ilham alan URUZ: Er Kişinin Geri Dönüşü isimli oyununu piyasaya sürmüştü.

Şimdi ise birinci şahıs aksiyon oyunu olacağı belirtilen, Shadowfall Studios imzalı yeni bir Türk mitolojisi yapımı geliştirme aşamasında.

- Reklam -

The Nightscarred: Forgotten Gods

PlayStation’ın resmi partnerleri arasında bulunan İstanbul merkezli Shadowfall Studios, oyunculara Türk ve Altay mitolojilerinde yer alan kötülüğün sembol ismi Erlik Han’ın kızını canlandırma fırsatı sunuyor.

The Nightscarred: Forgotten Gods Konusu

Tek kişi ya da co-op oyun deneyimi imkânına da yer veren The Nightscarred: Forgotten Gods’ın konusu, Steam sayfasında şu sözlerle özetleniyor:

“Bu sürükleyici birinci şahıs aksiyon oyununda, ölüm tanrısı Erlik’in kızı olarak kaderini yaşa. Kendi büyülerini yarat, Nightscarred’in hibrit savaş sistemiyle yaratıcı bir şekilde birleştir ve düşmanlarını alt ederek Türk mitolojisine dayanan bir dünyada dengeyi sağla – yalnız veya arkadaşlarınla.”

Henüz bir çıkış tarihi belirtilmeyen yapım, şu anda Steam üzerinden istek listelerine eklenebilir vaziyette.

The Nightscarred: Forgotten Gods Fragmanı

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

The Nightscarred: Forgotten Gods oyunu PS5, Xbox Series X/S ve PC (Steam) platformları üzerinden oyuncularla buluşturulacak.

- Reklam -

Shadowfall Studios henüz oyunun çıkış tarihini açıklamasa da, yakın gelecekte bir playtest süreci başlatacaklarını da duyurmuş durumda.

The Nightscarred: Forgotten Gods - Türk Mitolojisi

Oyuncular The Nightscarred: Forgotten Gods ile fizik tabanlı bulmacaları çözerek antik sırları keşfedecek, gizli yolların kilidini açacak ve maceralarında kendilerine yardımcı olacak güçleri ve taşları toplayacak. Oyuncular maceraya kötü bir karakter olarak başlayacak ve seçimler yaptıkça ahlaki açıdan daha gri bir karaktere dönüşme fırsatı yakalayacak.

İlginizi çekebilir: Türk Mitolojisi ve İnançları Temalı Test

The Nightscarred: Forgotten Gods - Türk Mitolojisi - Oyun

The Nightscarred: Forgotten Gods hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Steam

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Third person shooter tarzda hack and slash bir oyun olmasını isterdim. God of War gibi. Veya DMC Bayonetta. FPS bana göre değil.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Arcane 2. Sezon Fragmanı Yayında: Dizi Final Yapıyor

“League of Legends”ın Ekran Macerası Final Yapıyor: İşte “Arcane” 2. Sezondan İlk Fragman

Bad Boys 5 Filmi İhtimali Güçlendi

“Bad Boys” Serisi Büyümeye Devam Ediyor: “Ride or Die”ın Başarısının Ardından 5. Film İhtimali Gündemde