in , ,

“The Batman” Filmiyle Aynı Evreni Paylaşan “The Penguin” Dizisinden Yeni Fragman

“The Penguin” dizisi için yeni bir fragman yayınlandı. Max platformunda yayınlanacak yapımın başrolünde Colin Farrell yer alıyor.

The Penguin Dizisi - Gotham - Fragman
- Reklam -
- Reklam -

The Penguin dizisi fragmanı ile DC Comics hayranlarını bir kez daha Gotham’ın karanlık sokaklarına götürüyor. Matt Reeves’in The Batman filmiyle aynı evreni taşıyan spin-off, Oswald Cobblepot’ın (nam-ı diğer Penguen) hikâyesini takip ediyor.

Hakkındaki ilk tanıtım materyali geçen sene nisan ayında paylaşılan The Penguin, Warner Bros. Discovery çatısı altında yayın yapan Max’in beklenen dizileri arasında. Başrolünde Robert Pattinson’ın yer aldığı 2022 tarihli The Batman filminde Penguen’e hayat veren Colin Farrell, yeni yapımda bir kez daha ikonik karakteri canlandırmaya hazırlanıyor.

Prodüksiyon aşaması, geçen yaz Hollywood’da gerçekleşen senarist ve oyuncu grevleri nedeniyle sekteye uğrayan yapım, Max’in House of the Dragon ile birlikte 2024’teki en iddialı projeleri arasında bulunuyor.

- Reklam -

The Penguin Dizisi - Gotham - Fragman - 2024

“The Penguin” Dizisi “The Batman” Filminden Sonrasını Konu Alıyor

Max’in yeni dizisi, Penguen’in Kara Şövalye’ye duyduğu nefretin perde arkasını ele alıyor ve The Batman filmindeki olaylardan sonrasını takip ediyor.

Oswald Cobblepot’ın karakter gelişimine geniş yer ayıran dizi, Penguen’in Carmine Falcone’un (John Turturro) ölümü sonrası Gotham’ın yeraltı dünyasında hakimiyet kurma çabasını işliyor. Dizide Penguen, Carmine Falcone’un ölümü üzerine yas tutan ve intikam arzulayan Sofia Falcone (Cristin Milioti) ile ailesini kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Penguen, parçalara ayrılmakta olan bu aileden kendisi için uygun bir fırsat yaratmaya çabalıyor.

Yeni “The Penguin” Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Yapımdan yayınlanan yeni fragman, The Penguin macerasının aynı zamanda bir “Sofia Falcone dizisi” olacağına da işaret ediyor. Sofia yapımda aile işini bir arada tutmak, ailesine ve iş ortaklarına akıl sağlığının yerinde olduğunu kanıtlamak ve yerini almaya çalışan Penguen gibi kişilere karşı mücadele etmek zorunda kalacak.

- Reklam -

Matt Reeves’in yürütücü yapımcı olarak dahil oldu proje, The Batman filminin tonundan çok da fazla uzaklaşmayacak. Ayrıca hayranlar The Batman: Part II öncesi, Gotham’da yaşananlara dair daha fazla bilgiye sahip olabilecekler.

The Penguin Dizisi - Gotham - Fragman - Max

Farrell ve Milioti dışında dizinin oyuncu kadrosunda Clancy Brown (Gen V), Carmen Ejogo (Your Honor), Berto Colon (Power Book II: Ghost), Ava Grey (Atlanta), Myles Humphus (The Blacklist), Alex Anagnostidis (The Irishman), Emily Meade (The Deuce) ve Michael Zegen (The Marvelous Mrs. Maisel) gibi isimler yer alıyor.

The Penguin dizisi Eylül 2024 tarihinde Max platformu üzerinden yayınlanmaya başlayacak.

The Penguin dizisi hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından son gelişmeler için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evrenin Kozmik Şafağına Ait Tarihi Keşif

Evrenin Kozmik Şafağına Pencere: İlk Birleşen Süper Parlak Kuasar Çifti Gözlemlendi

Donald Sutherland - Açlık Oyunları - Ölüm Haberi

“Açlık Oyunları” Serisinin Başkan Snow’u Donald Sutherland 88 Yaşında Hayata Veda Etti