in ,

“Westworld”ün Yaratıcıları Tarafından Geliştirilen Bilimkurgu Dizisi “The Peripheral” İptal Edildi

The Peripheral 2. Sezon iptal edildi. Prime Video, daha önce yeni sezona yeşil ışık yaktığı bilimkurgu dizisinin fişini çekme kararı aldı.

The Peripheral 2. Sezon Iptal Edildi
- Reklam -
- Reklam -

The Peripheral 2. Sezon için geçen şubat ayında yeşil ışık yakan Amazon, aradan geçen 6 ayın ardından diziyi iptal etme kararı aldı. Westworld’ün yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy imzasını taşıyan dizi, William Gibson’ın bilimkurgu romanından uyarlanıyordu.

Dizi uyarlaması ilk sezonuyla övgü toplamış ve alternatif bir gerçeklikle bağlantısını keşfeden bir oyuncunun hikâyesini konu almıştı.

The Peripheral henüz yayın tarihi belli olmayan bir Fallout dizisi üzerinde de çalışan Jonathan Nolan ve Lisa Joy’ın Prime Video’daki ilk projeleriydi.

- Reklam -

The Peripheral 2. Sezon İptalinde Hollywood Grevinin Etkisi Var

Variety’nin haberine göre 2. sezon için iptal kararının alınmasında Hollywood’daki yazar ve oyuncu grevlerinin büyük bir etkisi var.

The Peripheral 2. sezon için çekimler şu an başlasa bile sezonun 2025’ten önce yayınlanması beklenmiyor. Takvimin bu şekilde sarkması ise Amazon’un projeye devam etme iştahını elinden alan ana unsur olarak öne çıkıyor.

The Peripheral 2. sezon onayı aldı

William Gibson’ın aynı adlı romanından uyarlanan dizi, Ekim 2022’de Amazon’un dijital yayın platformu Prime Video’da yayına başladı.

Başyazarlığı Scott B. Smith (A Simple Plan) tarafından üstlenilen dizi, teknolojinin toplumu ele geçirdiği uzak bir gelecekte geçiyor. Ailesini geçindirmek için önemsiz işlerde çalışan Flynne Fisher (Chloe Grace Moretz) adlı oyuncunun hayatına odaklanan yapımda Fisher’ın hayatı, kardeşinin yardım çağrısıyla değişiyor. Fisher kendisini alternatif bir gerçeklikle ve kendi geleceğiyle gizli bağlantılar kurabildiği tehlikeli bir macearnın ortasında buluyor.

- Reklam -

The Peripheral’ın ilk sezonu izleyicilerle buluştuğunda yapım temaları, vizyonu ve prodüksiyon tasarımıyla hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından çokça sevilmişti.

The Peripheral poster

Dizinin oyuncu kadrosunda Wilf Netherton rolünde Gary Carr, Burton Fisher rolünde Jack Reynor, Lev Zubov rolünde JJ Feild, Cherise Nuland rolünde T’Nia Miller, Corbell Pickett rolünde Louis Herthum, Ash rolünde Katie Leung, Ella Fisher rolünde Melinda Page Hamilton, Jasper Baker rolünde Chris Coy, Tommy Constantine rolünde Alex Hernandez, Ossian rolünde Julian Moore, Billy Ann Baker rolünde Adelind Horan, Leon rolünde Austin Rising, Conner Penske rolünde Eli Goree, Aelita West rolünde Charlotte Riley ve Müfettiş Ainsley rolünde Alexandra Billings yer alıyor.

Romanın yazarı William Gibson, dizide Jonathan Nolan ve Lisa Joy ile birlikte yürütücü yapımcı olarak da görev yapmıştı.

The Peripheral 2. Sezon hakkında alınan iptal kararını siz nasıl yorumluyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından en yeni gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

  Hayıııııııır. Ne güzel diziydi niye iptal edildi ki şimdi durduk yere? Neyi sevdiysem başına bir şey geldi. Sevmiyorum artık.

  Haberi okuduyup sebebini öğrendikten sonraki yorumum. Yine hayıııııır.

 2. Avatar for Vordue Vordue dedi ki:

  Beğenmiştim ilk sezonu, ama biterken bile onay alıp alamayacağı şüpheliydi. Bölüm başı maliyetin epey yüksek olduğu konuşuluyordu. Dönüp dolaşıp yine maliyetten iptal olmuştur diye düşünüyorum, diğer nedenleri bahane yapmışlar :smile: .

 3. Avatar for Kutay Kutay dedi ki:

  Peki iptal olmasına rağmen izlenir mi? Çok ucu açık soru bırakıyor mu dizi?

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Percy Jackson and the Olympias Dizisi Cikis Tarihi Fragman

“Percy Jackson and the Olympians” Dizisinde Çıkış Tarihi Belli Oldu: İşte Melez Kampı’ndan Yeni Fragman

The Flash Gişe Hasılatı Zarar

Ezra Miller’ın Olaylı “The Flash” Filmi Gişe Macerasını Yaklaşık 100 Milyon Dolar Zararla Noktaladı