in , ,

Yeni “Yüzüklerin Efendisi” Filmi “The War of the Rohirrim”den İlk Görseller ve Detaylar

“The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim” filminden ilk kareler ve hikâye detayları paylaşıldı. Yeni “Yüzüklerin Efendisi” filmi 2024 sonunda vizyona giriyor.

The War of the Rohirrim Filminden İlk Görseller ve Detaylar
- Reklam -
- Reklam -

Yeni The Lord of the Rings filmi The War of the Rohirrim için ilk görüntüler yayınlandı. Görsellerin yanı sıra Peter Jackson ve Fran Walsh’un projenin yürütücü yapımcıları olduğu da açıklandı. Ayrıca filmin süresi ve hikâye kurgusu dahil birçok detay ortaya çıktı.

The Lord of the Rings evreninde geçen ve Orta Dünya’nın büyülü topraklarındaki önemli bir savaşı anlatan The War of the Rohirrim filminin yönetmenliğini Kenji Kamiyama üstleniyor. Yeni macera, efsanevi Miğfer Dibi’nin kurucusu Miğfer Tokmakel (Helm Hammerhand) ve kızı Hèra’nın hikâyesini anlatırken hayranlara yeni karakterler de tanıtıyor. Film aynı zamanda J.R.R. Tolkien’in eserlerinden uyarlanarak anime formatında hazırlanmış ilk büyük yapım olma özelliğini taşıyor.

Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi “The War of the Rohirrim” Ne Anlatacak?

Yüzüklerin Efendisi serisinden yaklaşık 183 yıl öncesine, yani Bilbo Baggins’in Tek Yüzük’ü bulmasından iki asır öncesine dayanan film, Rohan Krallığı’nın tarihine yeni bir bakış sunmayı hedefliyor.

- Reklam -

İlk olarak Annecy Animasyon Festivali’nde izleyicilere sunulan 20 dakikalık görüntüler, hikâyenin derinliklerine dair önemli ipuçları veriyor. Yapım, Miranda Otto’nun seslendirdiği Éowyn karakterinin anlatımıyla açılıyor. Éowyn, bu filmde aktif bir rolde olmasa da, izleyiciyi olayların içine çeken bir hikâye anlatıcısı olarak sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

The War of the Rohirrim Filminden İlk Görseller Hèra

Gise Wise’ın Canlandırdığı Hèra Filmin Başkarakterlerinden Biri

Ana karakterlerden biri olan Hèra, Tokmakel’in cesur kızı olarak öne çıkıyor. Gaia Wise (A Walk in the Woods) tarafından seslendirilen Hèra, düşman Dunlandlılara karşı Rohan’ı savunmaya çalışırken kendisini büyük bir savaşın ortasında buluyor. Hikâye, Hèra’nın Wulf’un evlilik teklifini reddetmesi üzerine patlak veren çatışmalar etrafında dönüyor. Bu seçim krallık için büyük bir savaşın fitilini ateşliyor. Ayrıca Hèra’nın Orta Dünya’nın gizemli varlıkları Büyük Kartallar ile iletişim kurabilme yeteneği olduğu da ortaya çıkıyor.

Hèra’yı seslendiren Wise, hayat verdiği karakterin Arwen ve Eowyn gibi Yüzüklerin Efendisi dünyasının klasik kahramanlarından çok Rüzgârlı Vadi gibi Hayao Miyazaki filmlerindeki kahramanlara benzediğini kaydediyor.

Wise, “Halkı uğruna hayatını feda ederdi” diyor ve ekliyor:

“Onu Arwen ve Eowyn ile karşılaştırdığımızda onlar zaten tamamen olgunlaşmış kadınlar. Benim Hèra’da sevdiğim şey ise vahşi, karmaşık ve asi olması.”

Peter Jackson, “The War of the Rohirrim” Animesinde Yapımcı Koltuğunda Yer Alıyor

The War of the Rohirrim Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi

- Reklam -

The Lord of the Rings üçlemesinin yapımcılığını üstlenen Peter Jackson ve Fran Walsh, bu yeni projede de yürütücü yapımcı olarak görev alıyorlar. Ayrıca Jackson’ın önceki filmlerinde de senarist olarak görev yapan Philippa Boyens, bu anime projesinin hikâye gelişiminde önemli bir rol üstlenmiş durumda. Boyens hikâyeyi anime formatında anlatmanın, Japon anlatım tarzının karakter odaklı yapısıyla mükemmel bir uyum sağladığını belirtiyor.

Yönetmen Kamiyama ise Peter Jackson’ın Orta Dünya’sına büyük bir hayranlık duyduğunu ve bu projede yer almanın kendisi için büyük bir onur olduğunu ifade ediyor.

The War of the Rohirrim klasik Peter Jackson filmleriyle anime dünyasını birleştirme hedefiyle yola çıkmış bir proje. Yapımcılar, bu iki farklı sinematik dünyayı bir araya getirmenin zorluklarına rağmen böyle bir birleşimin izleyicilere yeni ve heyecan verici bir deneyim sunacağına inanıyorlar.

Warner Bros. Animation’dan Joseph Chou, başlangıçta 90 dakikalık bir film olarak planlanan projenin nihayetinde 2 buçuk saatlik epik bir yapıya dönüştüğünü belirtiyor. Söz konusu süre, filmin derinlikli karakter gelişimi ve geniş çaplı savaş sahneleri için gerekli olan zamanı da sağlıyor.

The War of the Rohirrim Filmi İlk Kare

The War of the Rohirrim Ne Zaman Yayınlanacak?

The War of the Rohirrim filminin 13 Aralık 2024 tarihinde’te vizyona girmesi planlanıyor. Ancak  şu an için yapımdan resmi bir fragman yayınlanmış değil.

Son gelen bilgiler ve ilk görseller ışığında yeni Yüzüklerin Efendisi filminden beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: The Hollywood Reporter, The Wrap, EW

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

    Görseller ve karakterler süper görünüyor.Hikayeside sağlam ise epik bir orta dünya filmi geliyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Animesiyle Ses Getiren Sahirin Gelini 3. Cildi Türkçede

Animesiyle Ses Getiren “Sahirin Gelini” Mangasının 3. Cildi Türkçede

Nicole Kidman ve Sandra Bullock Aşkın Büyüsü 2'de Buluşuyor

Oscar Ödüllü Nicole Kidman ve Sandra Bullock Yıllar Sonra Devam Filminde Buluşuyor: “Aşkın Büyüsü 2” Çalışmaları Başladı