in ,

Kesinleşti: “Fleabag”in Yaratıcısından “Tomb Raider” Dizisi Geliyor

Tomb Raider dizisi için anlaşma sağlandı. Phoebe Waller-Bridge’in başına geçeceği yapım, Prime Video’da yayınlanacak.

Tomb Raider Dizi - Prime Video
- Reklam -
- Reklam -

Tomb Raider dizisine Prime Video’dan yeşil ışık yandı. Bir süredir gündemde olan proje Amazon’dan resmi siparişi aldı. Yapımın başına ise Fleabag ile adından çokça söz ettiren Phoebe Waller-Bridge geçiyor.

Lara Croft: Tomb Raider adlı oyun serisi macerasına 1996 yılında başladı ve o tarihten beri oyun dünyasının önde gelen markaları arasında yer aldı. 2001 yılında beyaz perdeye de konuk olan karaktere sinemada Angelina Jolie hayat verdi. Jolie 2003’te rolünü The Cradle of Life filmiyle yinelerken 2018’de ise ikonik karakteri Alicia Vikander canlandırdı.

O tarihten beri de Vikander’lı yeni bir film uyarlaması için bekleyiş başladı. Ancak hak sahibi MGM’in el değiştirmesi ve oyun serisinin de haklarının farklı bir firmaya satılmasıyla popüler marka bir süre gözden uzak kaldı.

- Reklam -

Tomb Raider Dizisi - Amazon Prime Video

Netflix bu süreçte live-action bir dizi için çalışmalara başladı. Dijital yayın devi daha sonra macerayı anime formatında ele aldı. The Legend of Lara Croft adlı yapımın 2024 yılı içerisinde izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Sonrasında live-action dizi çalışması için Amazon ile anlaşıldı. Fleabag’in yaratıcısı ve başrolü Phoebe Waller-Bridge projeye dahil edildi. Ancak resmi duyurunun yapılması 2024’ün mayıs ayını buldu.

Tomb Raider Dizisi Hakkında Bilinenler Sınırlı

Phoebe Waller-Bridge tarafından yazılıp geliştirilecek Tomb Raider dizisi Prime Video tarafından onaylandı. Platform Nicolas Cage’li Noir ve The Rings of Power’ın 2. sezon fragmanıyla birlikte yeni Lara Croft macerasını da aynı gün duyurdu.

Son olarak Indiana Jones 5 filminde senarist ve oyuncu olarak yer alan Waller-Bridge dizinin, yeni Prime Video projesinin başına geçecek. Ünlü sanatçı bu defa projenin sadece yaratıcı kısmında görev alacak ve dizide herhangi bir karakteri canlandırmayacak.

- Reklam -

Waller-Bridge yaptığı açıklamada heyecanını şu sözlerle dile getirdi:

“Ergenlik dönemimdeki halime bunun olacağını söyleseydim sanırım infilak ederdi. Tomb Raider hayatımın büyük bir parçası oldu ve onu böylesine tutkulu işbirlikçilerle televizyona taşıdığım için kendimi inanılmaz ayrıcalıklı hissediyorum. Lara Croft pek çok kişi için olduğu gibi benim için de çok şey ifade ediyor. Bu maceraya atılmak için sabırsızlanıyorum.”

Tomb Raider Dizisi - Prime Video

Phoebe Waller-Bridge’in yanı sıra yeni dizinin yapımcılığını oyunların arkasındaki Crystal Dynamics üstlenecek. Crystal Dynamics ve Amazon ayrıca yeni diziyle birlikte henüz adı açıklanmamış başka bir Tomb Raider oyunu yaratmak için ortaklık kurdukları da duyurmuşlardı.

Siz Prime Video ekranları için geliştirilecek bir Tomb Raider dizisi fikrine nasıl yaklaşıyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Hana-Kimi Anime Uyarlaması Alıyor

Popüler Manga Serisi “Hana-Kimi” Animeye Uyarlanıyor

Constellation 2. Sezon Iptal

Apple’ın Bilimkurgu Dizisi “Constellation” İlk Sezonun Ardından İptal Edildi