in , , ,

“Tomb Raider: The Legend of Lara Croft” Animesi Geliyor: Yeni Fragman ve Yayın Tarihi Paylaşıldı

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft animesi ile video oyun dünyasının en popüler karakterlerinden birisi, serüvenlerine bir yenisini ekliyor. Netflix imzalı yapımdan yeni fragman paylaşıldı.

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft Animesi - Yayın Tarihi - Fragman
- Reklam -
- Reklam -

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft animesi ufukta gözüktü. Netflix, Lara Croft’u kadim gizemlerin peşinde yeni bir maceraya konuk ediyor.

Eidos Interactive imzasıyla geliştirilen ve oyun dünyasına 1994’te adım atan Tomb Raider ekranlara geri dönüyor. Yeni macera, bu defa bir sinema yapımı olarak değil anime dizisi olarak ele alınıyor.

Bir tarafta Amazon Prime Video için live-action Lara Croft macerası geliştirmeye devam ederken Netflix de hikâyeyi anime formatıyla genişletmeyi sürdürüyor.

- Reklam -

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft Animesi - Yayın Tarihi

Netflix, anime yapımını ilk olarak geçen yıl yayınlanan Skull Island ile birlikte 2021’de duyurmuştu. Lara Croft’u daha önce Marvel Sinematik Evreni Peggy Carter’a da hayat vermiş olan Hayley Atwell seslendirildiği anime yapımı; Legendary Television ile Powerhouse Animation imzalarıyla ekrana taşınıyor.

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft Animesi ile Özlem Sona Eriyor

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft animesi Croft Malikânesi’nden önemli bir Çin eserinin çalınmasının ardından eve dönmek zorunda kalana kadar Lara’nın solo maceralarını konu alıyor. Lara Croft bir kez daha kendisini antik gizemlere cevap ararken unutulmuş tapınaklara doğru sürüklenen bir maceranın ortasında buluyor. Bu büyüleyici yolculuk, aynı zamanda karakterin nasıl bir kahraman olmak istediğine karar vereceği ve gerçek benliğiyle yüzleşeceği bir “kendini keşif” yolculuğuna dönüşüyor.

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft Anime - Yayın Tarihi - Fragman

Lara Croft, bir süredir televizyon ve sinema ekranlarında görünmüyordu. Karakter son olarak 2018’de Alicia Vikander tarafından beyaz perdede canlandırılmıştı. Croft’un perdedeki ilk tasviri ise Angelina Jolie tarafından gerçekleştirilmişti.

- Reklam -

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft Yeni Fragman | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.)

Legendary Television anime yapımını The Witcher: Blood Origin’de de görev almış olan Tasha Huo’nun yürütücü yapımcılığı ve yazarlığı ile kurguluyor.

Prime Video’da ise Fleabag’in yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge imzalı bir live-action dizi uyarlaması geliştirme aşamasında.

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft animesi 10 Ekim 2024 tarihinde Netflix’te yayına başlıyor.

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft animesi hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, bizleri Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Outlander 7. Sezon 2. Kisim Cikis Tarihi Fragman

“Outlander” 7. Sezon 2. Kısım ile Geri Dönüyor: İşte Yayın Tarihi ve İlk Fragman

Buz Gezegeni Barbarları - Ruby Dixon

Ruby Dixon’ın Romantik Bilimkurgu Romanı “Buz Gezegeni Barbarları” Raflarda