in , ,

“Trigun Stampede” Animesinin 2. Sezonu Kesinleşti: “Stargaze” Adıyla Geliyor

Trigun Stampede 2. Sezon “Trigun Stargaze” adıyla geliyor. Yenilenen anime dizisi, macerasına 2025’te devam etmeye hazırlanıyor.

Trigun Stampede 2. Sezon "Stargaze" Adıyla Geliyor
- Reklam -
- Reklam -

Trigun Stampede 2. Sezon kesinleşti. Trigun Stargaze adıyla gelecek olan yeni sezon, hayranların uzun süredir beklediği bir haberdi.

Anime dizisinin resmi X hesabından yapılan duyuruyla, popüler anime projesinin yeni sezonu resmen onaylandı. Studio Orange tarafından “final bölümleri” olarak nitelendirilen Trigun Stargaze, 2025 yılında yayınlanması planlanan heyecan verici bir devam projesi olarak öne çıkıyor. 2023 kış sezonunda yayınlanan ilk sezon, 3DCG animasyonuyla izleyicileri kendine çektiği düşünüldüğünde, yeni sezonun da benzer bir etki yaratması bekleniyor.

Trigun Stargaze ilk sezonun finalinden iki yıl sonrasını konu alacak. İlk sezonda olduğu gibi Vash the Stampede karakterinin maceralarına odaklanacak yeni sezon, 1998 yılında yayınlanan ilk animenin ruhunu korurken taze bir bakış açısı sunmayı hedefliyor. 2024 Anime Expo etkinliğinde yapılan açıklamada, yapımcılar yeni sezonun ilk yapımın hissiyatını yeniden yaratırken aynı zamanda yenilikçi bir yaklaşım sergileyeceğini vurguladılar.

- Reklam -

Trigun Stargaze

Yeni sezonun konusu hakkında detaylı bilgiler henüz paylaşılmasa da, ilk sezonun son bölümündeki ipuçları bazı tahminlerde bulunulmasına olanak sağlıyor. Özellikle Project Pieces of Earth’ün İkinci Aşamaya geçmesi ve Özel Harekat Yarbayı Chronica’nın Project SEEDS’ten gelen bir sinyal tespit etmesi, yeni sezonda ele alınacak konular hakkında fikir veriyor.

Stargaze – Trigun Stampede 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Ayrıca Trigun Stargaze’in ana mangadan ve devam serisi Trigun Maximum’dan bazı unsurları içermesi bekleniyor. Vash’in güncellenmiş ödülü, Planet Gunsmoke (Nam’ın Toprakları) ve Chronica karakterinin rolü gibi detayların yeni sezonda önemli yer tutacağı tahmin ediliyor.

Trigun Stampede 2. Sezon

Studio Orange’ın animasyon prodüksiyonunu üstlendiği Stargaze’in çalışmaları devam ediyor. Henüz net bir yayın tarihi açıklanmamış olsa da, 2025 yılında serinin 30. yıldönümü olması nedeniyle yeni sezonun gelecek yıl içerisinde yayınlanması bekleniyor.

- Reklam -

Serinin yaratıcısı Yasuhiro Nightow da yeni sezonun duyurusunu kutlamak için özel bir illüstrasyon çizdi. Bu hamle, ana hikâyenin yaratıcısının projeye desteğini göstermesi açısından önemli.

Trigun Stampede 2. Sezon Yeni Görsel

Trigun Stampede 2. Sezon Stargaze Yeni Görseller

Popüler anime dizisinin devam bölümlerinden beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, anime dünyasından yeni haberler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Noragami Animesi 10. Yılına Özel Projeyle Geri Dönüyor

“Noragami” Animesi 10. Yıldönümüne Özel Projeyle Geri Dönmeye Hazırlanıyor

İnsandan Öte İncelemesi: Theodore Sturgeon'dan Bir Klasik

Theodore Sturgeon’dan Yalnızlık Üzerine Bir Bilimkurgu Romanı: “İnsandan Öte” | İnceleme