in , ,

Junji Ito’nun Ünlü Korku Mangası “Uzumaki”, Adult Swim İmzasıyla Animeye Uyarlanıyor

Uzumaki anime oluyor. Adult Swim, Junji Ito’nun ünlü manga serisini 2024 yılı içerisinde ekrana taşıyacak.

Uzumaki Anime - Adult Swim
- Reklam -
- Reklam -

Uzumaki animesi ufukta gözüktü. Junji Ito tarafından yazılıp çizilen ünlü Japon korku manga serisi animasyona uyarlanıyor.

Shogakukan’ın haftalık seinen manga dergisi Big Comic Spirits’te 1998’den 1999’a kadar tefrika edilen Uzumaki, daha sonra Ağustos 1998’den Eylül 1999’a kadar yayınlanan üç cilt hâlinde derlendi.

Seri, doğaüstü bir lanetle boğuşan kurgusal şehir Kurouzu-cho’nun vatandaşlarının hikâyesini anlatıyor. Mangaka Ito, Uzumaki’nin dehşetinin Japon medyasında olumlu bir şekilde tasvir edilen sembolleri altüst etmesi ve kendilerinden daha güçlü gizemli bir güce karşı mücadele eden kahramanlar teması nedeniyle etkili olduğuna inanıyor. Birçokları tarafından Ito’nun başyapıtı olarak kabul edilen seri, eleştirmenlerin beğenisini kazanmaya da devam ediyor.

- Reklam -

Uzumaki Anime - Junji Ito Uyarlama - Adult Swim

Hayranlar uzun zamandır korku ustası Junji Ito’nun magnum opus’u Uzumaki’nin anime uyarlamasının ne zaman yayınlanacağını merak ediyordu. Bu konu hakkında bazı iyi haberler geldi ve animenin 2024 yılı içerisinde Adult Swim kanalında gösterime gireceği açıklandı.

Uzumaki Animesi Junji Ito’nun Beklentilerini Karşılamış

Japan Times’a konuşan Ito, animenin 2024 yılı içinde yayınlanacağını açıklamakla kalmadı, aynı zamanda 4 bölümden oluşacak mini dizinin ilk bölümünün tamamlandığını ve beklentilerini karşıladığını söyledi.

Adult Swim ve Ghost in the Shell’in yapımcısı Production I.G’nin ortak yapımcılığını üstlendiği anime, uzun zamandır çeşitli ertelemelerle karşı karşıya kalmıştı. 2020’de Toonami platformunda yayınlanması beklenen yapım, Koronavirüs sürecinde birçok erteleme kararıyla karşı karşıya kaldı ve nihayetinde yeni bir mecra ile izleyicilerin karşısına çıkmayı garantiledi.

O dönemde animenin resmi X hesabı, Production I.G’nin Uzumaki’nin “karmaşık tasarımlarının ve ayrıntılı çizgi çalışmalarının kalitesini” yeniden yaratmasını sağlamak için uyarlama üzerinde çalışmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğuna dair bir açıklama yayınladı.

Uzumaki Anime - Junji Ito Uyarlaması

Yapım ekibi yapılan açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu animeyi mümkün olan en kısa sürede halka sunmak istesek de vasat bir ürün yayınlayarak kaliteden ödün vermek istemiyoruz. Bu çalışmanın en yüksek kalibrede tamamlanması konusunda tamamen kararlıyız. Uyarlamanın olabildiğince iyi olduğundan emin olduğumuzda kesin bir prömiyer tarihi ile geri döneceğiz.”

- Reklam -

Uzumaki Konusu Ne Hakkında?

Uzumaki, Kirie Goshima adında liseli bir kızın yaşadığı kasabanın her yerinde aniden ortaya çıkan gizemli bir spiral deseniyle karşılaşmasını konu alıyor. Zamanla spiral, kasaba halkı için bir saplantı kaynağı hâline geliyor ve onları sadece günlük yaşamları boyunca deseni bulmaya değil, aynı zamanda giderek daha korkunç şekillerde ona takıntılı olmaya çağırmaya başlıyor.

Uzumaki

Uzumaki Seslendirme Kadrosu

Geçen günlerde gerçekleştirilen Anime Expo etkinliği, aynı zamanda animenin Japonca ve İngilizce seslendirme sanatçılarının açıklanmasına da ev sahipliği yaptı.

 • Kirie Goshima – Uki Satake / Abby Trott
 • Shuichi Saito – Shin-ichiro Miki / Robbie Daymond
 • Azami Kurotani – Mariya Ise / Cristina Vee
 • Kirie’nin Babası– Toshio Furukawa / Doug Stone
 • Shuichi’nin Babası – Takashi Matsuyama / Aaron LaPlante
 • Shuichi’nin Annesi – Mika Doi / Mona Marshall
 • Katayama – Katsutoshi Matsuzaki / Max Mittleman

Manga 2000 yılında live-action filme de uyarlandı. Öte yandan Ito son olarak Netflix yapımı Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre ile izleyicilerin karşısına çıktı.

Hiroshi Nagahama tarafından yönetilen yeni animenin müzikleri Hereditary’den Colin Stetson imzasını taşıyor.

Tam adı Uzumaki: Spiral Into Horror olan yapım 2024 yılı içerisinde izleyicilerle buluşacak.

Uzumaki – İlk Bakış | İZLE

YouTube video

(Tanıtımı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Anime uyarlaması hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, anime ve manga dünyasından yeni gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: IGN, Bloody-Disgusting

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

  Güzel haber. Netflix de devam ettirir umarım korku antolojisini. Tomie’nin olduğu öyküleri okuyorum şu sıralar ve Ito her öyküde şaşırtmaya devam ediyor.

 2. Avatar for kuklacini kuklacini dedi ki:

  İşte bu tam benlik (20 )

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Platform 2 Konusu Fragman Yayın Tarihi

Netflix İspanya Yapımı “The Platform 2” Filminden İlk Fragman

Shelley Duvall - The Shining - Ölüm Haberi

“The Shining”in Yıldızı Shelley Duvall 75 Yaşında Hayata Veda Etti