in , ,

Disney, Fox ve Warner Bros Discovery, Venu Sports Adı Altında Ortak Spor Yayını Yapacak

Disney, Fox ve Warner Bros Discovery, Venu Sports çatısı altında spor yayın hizmetlerini birleştiren yeni bir uygulamaya imza atıyor.

Venu Sports - Disney, Fox ve Warner Bros Discovery
- Reklam -
- Reklam -

Disney/ESPN, Fox ve Warner Bros. Discovery, spor alanında Venu Sports adlı yeni bir ortak hizmet ile kullanıcıların karşılarına çıkacak.

Medya dünyası, akış hizmetleri konusunda yükselen masraflar ve zorlaşan piyasa koşulları nedeniyle konsolidasyon ve ortaklık arayışlarına devam ediyor. Geçen günlerde Warner Bros. Discovery’nin yayın platformu Max ile The Walt Disney Company’nin dijital kanalı Disney Plus’ın tek bir abonelik paketi altında buluşacağı belirtilmişti.

Şimdi ise global spor yayıncılığının büyük oyuncuları, daha kapsamlı bir ortaklık için anlaşmaya vardı.

- Reklam -

Venu Sports - Disney, Fox ve Warner Bros Discovery - Dijital YAyın

Venu Sports’un CEO’su Pete Distad hafta içi yaptığı açıklamada, Walt Disney Company, Warner Bros Discovery ve Fox Corp. tarafından başlatılacak spor yayın hizmetini duyurdu ve servisin 2024 sonbaharın başlatılacağını açıkladı.

Distad ayrıca şunları kaydetti:

“Platform için hazırlıklarımız hız kazanmaya devam ederken hedef kitlemize birinci sınıf bir ürünü sunmaya odaklandık. Canlı maçlara tek noktadan erişmek isteyen seçici spor hayranlarını cezbetmek ve eğlendirmek için en son teknolojileri kullanarak sıfırdan inşa edilen bir ürün sunmayı hedefliyoruz.”

Venu Sports Gençleri Hedef Alacak

Hakkındaki ilk resmi bilgiler şubat ayında ortaya çıkan yayın hizmeti NFL, NBA ve FIFA Dünya Kupası da dahil olmak üzere şirketlerin geniş profesyonel ve üniversite spor hakları portföyüne dijital ortamdaki genç izleyicileri çekmeye çalışacak.

Venu Sports doğrudan yeni bir uygulama üzerinden sunulacak ve aboneler bu hizmeti Disney+, Hulu ya da Max ile birlikte almayı tercih edebilecek.

- Reklam -

Ortak girişim için henüz yasal bir onay çıkmadı. Şirketler arasında da anlaşmaların kesin bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Ancak şu an için yapılan açıklamalar, programda her şeyin yolunda ilerlediğini işaret ediyor.

Venu Sports - Disney, Fox Warner Bros Discovery

Fox CEO’su Lachlan Murdoch mart ayında yaptığı açıklamada, girişimin ilk beş yılında 5 milyon aboneye sahip olmasının beklendiğini söylemişti.

Girişim için hedef pazarın 50 milyon ila 60 milyon kişi arasında olmasının beklendiğini söyleyen Murdoch, girişimle ilgili yasal engeller konusunda herhangi bir endişesi olmadığını da sözlerine eklemişti.

Bu hamleyle birlikte ABC, ESPN, ESPN2, ESPNU, SECN, ACCN, ESPNews, Fox, FS1, FS2, Big Ten Ağı, TNT, TBS ve truTV kanallarındaki spor yayınları, tek bir dijital platform aboneliği ile izlenebilir olacak. Bu abonelik, aynı zamanda şirketlerin kendi abonelik paketlerinin bir parçası olarak da satışa sunulabilecek.

Siz medya devlerinin ortak yayın ağları kurma işine ağırlık vermeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Reuters, Variety

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bugonia ile Emma Stone ve Yorgos Lanthimos Yeniden Bir Arada

Emma Stone ve Yorgos Lanthimos Bir Kez Daha İşbirliğine Gidiyor: Oscarlı Yıldız “Bugonia”da Rol Alacak

Hajime Isayama - Eren Yeager - Attack on Titan

Hajime Isayama, Eren Yeager’ın Büyük Değişimini En Başından Planlamıştı