in , , ,

Alan Moore Klasiği “Watchmen” Animasyon Filmi Oluyor: İşte İlk Fragman

Watchmen animasyon filmi için ilk fragman yayınlandı. Alan Moore’un ünlü çizgi romanı, yeni bir formatta izleyicilerle buluşuyor.

Watchmen Animasyon Filmi Fragman
- Reklam -
- Reklam -

Watchmen animasyon filmi için ilk fragman Warner Bros. Animation tarafından paylaşıldı. Alan Moore’un dünyaca ünlü çizgi romanı, iki bölüm hâlinde izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Eisner ödüllü çizgi roman sanatçısı Alan Moore’un 1986 – 1987 yılları arasında yayınlanan ve toplamda 12 sayıdan oluşan Watchmen çizgi romanı, DC Comics’in en ikonik markaları arasında yer alıyor. Süper kahraman hikâyelerine dönemine göre karanlık ve yenilikçi bir bakış getiren Moore, bu eseriyle çizgi roman klasikleri arasına girmeyi başardı.

2009’da Zack Snyder tarafından beyaz perdeye de uyarlanan Watchmen, 2019’da ise HBO’da bir TV dizisine konu oldu. Şimdi ise DC Comics’in ikonik karakterleri, iki bölümden oluşacak bir animasyon filmi macerası için yeniden bir araya geliyor.

- Reklam -

İlk duyurusu Temmuz 2023’te San Diego Comic-Con etkinliğinde yapılan filmin tanıtım fragmanı Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali’nde paylaşıldı.

Watchmen Animasyon Film Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Alan Moore, Dave Gibbons ve John Higgins tarafından yaratılan klasik hikâye, yeni bir görsel stil eşliğinde animasyon formatına konuk olmaya hazırlanıyor.

Watchmen animasyon uyarlamasının ilk bölümü için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı. Ancak filmin  ilk bölümünün 2024’ün ilerleyen zamanlarında gösterime girmesi bekleniyor. Filmin yapımında Warner Bros. Animation’a Paramount Pictures ve DC Studios eşlik ediyor.

Yapımdan yayınlanan fragman, izleyicilere grafik romanın en ikonik panellerinin filmlerde nasıl tasvir edileceğini gösteriyor. Tanıtım aynı zamanda Rorschach, Doctor Manhattan ve The Comedian gibi karakterleri de izleyiciye tanıtıyor.

- Reklam -

Watchmen Animasyon Film Fragman

Doctor Manhattan’ın varlığı sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyanın geri kalanı üzerinde inanılmaz bir güce sahip olduğu bu alternatif gerçeklikte Rorschach, The Comedian’ın ölümünün kostümlü tetikçileri devirmek için tasarlanmış daha büyük bir komplonun parçası olup olmadığını bulmak zorunda kalıyor.

Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali’nde tanıtılan diğer yapımlar arasında Regular Show’un devamı, Adventure Time spin-off’ları ve Japonya’da geçecek bir Scooby-Doo macerası gibi animasyonlar bulunuyor.

Watchmen Animasyon Filmi Fragman 2024

Watchmen animasyon filmi hakkındaki düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    En sevdiğim çizgi roman mutlaka izlerim.

  2. Avatar for Srbs Srbs dedi ki:

    Çizgi romana sadık kalınarak modern güzel bir iş çıkarılmış. Çok beğendim ben.

  3. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

    Sesli çizgiromanında olduğu gibi anlatıcılığını Gerard Butler yapar umarım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Foster’s Funtime for Imaginary Friends - Foster’s Home for Imaginary Friends

“Foster’s Home for Imaginary Friends” Çizgi Dizisinin Yeni Macerası Geliyor

The Imaginary Anime Film Fragman 2024

“Spirited Away” Animatörlerinden Yoshiyuki Momose’nin “The Imaginary” Filminden İlk Fragman