in ,

George R.R. Martin İmzalı “Westeros’un ve Taht Oyunları’nın Bilinmeyen Hikâyesi” Yeni Baskısıyla Raflarda

Westeros’un ve Taht Oyunları’nın Bilinmeyen Hikâyesi yeni baskısıyla raflarda. George R.R. Martin imzalı Buz ve Ateşin Dünyası kitabı Epsilon Yayınevi etiketini taşıyor. | Ön Okuma

Buz ve Ateşin Dünyası - Westeros'un ve Taht Oyunları'nın Bilinmeyen Hikâyesi Çıktı
- Reklam -
- Reklam -

Buz ve Ateşin Dünyası: Westeros’un ve Taht Oyunları’nın Bilinmeyen Hikâyesi bir kez daha Türkçe raflarındaki yerini alıyor. George R.R. Martin, Elio M. García Jr. ve Linda Antonsson imzalı eser, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin de haklarına sahip olan Epsilon Yayınevi etiketiyle yayımlanıyor.

Game of Thrones dizisi 2009 yılında HBO ekranlarına ilk gelmeye başladığında, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin hatırı sayılır bir kitlesi vardı. Ancak elbette diziyle birlikte tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine ulaştı.

Hayran kitlesinin çoğalması ile kitapların okuyucu sayısı da gözle görülür şekilde arttı. Pek tabii bu popülerlik ek kitapları beraberinde getirdi. Westeros’un ve Taht Oyunları’nın Bilinmeyen Hikâyesi de bunlardan biriydi.

- Reklam -

Kitabın Türkçedeki ilk baskısı Akılçelen Kitaplar etiketiyle 2017’de yapılmıştı. Ancak şimdi Epsilon Yayınevi etiketiyle yıllar sonra bir kez daha raflardaki yerini aldı.

İllüstrasyonlarını Yüzüklerin Efendisi çizimleriyle tanınan Ted Nasmith ile Dungeons & Dragons illüstratörü Michael Komarck’ın hazırladığı kitapta Martin’e ayrıca iki büyük Game of Thones hayranı olan Elio M. García Jr. ve Linda Antonsson eşlik ediyor. Tamamı renkli sayfalardan oluşan eser, Buz ve Ateşin Dünyası’nın kurgusal evreninin tarihini renkli çizimlerle kapsamlı bir şekilde ele alıyor.

Buz ve Ateşin Dünyası - Westeros’un ve Taht Oyunları’nın Bilinmeyen Hikâyesi - George R.R. Martin

İşte orijinal adı The World of Ice and Fire: The Untold History of Westeros and the Game of Thrones olan ve ilk defa Ekim 2014’te yayımlanan kitabın arka kapak tanıtım yazısı:

Buz ve Ateşin Dünyası – Westeros’un ve Taht Oyunları’nın Bilinmeyen Hikâyesi – George R.R. Martin | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

GEORGE R.R. MARTIN’DEN WESTEROS’UN VE ÖTESİNDEKİ TOPRAKLARIN DAHA ÖNCE HİÇ GÖRÜLMEMİŞ TARİHİ

Eğer geçmiş bir önsözse, George R.R. Martin’in yarattığı zamanımızın en yaratıcı ve eğlenceli fantastik destanı muazzam bir takdimi hak ediyor. Sonunda… İşte Buz ve Ateşin Dünyası!

- Reklam -

170’ten fazla özgün renkli illüstrasyonun yer aldığı bu ihtişamlı eser, Buz ve Ateş’in Şarkısı serisinde yaşanan olaylara yol açan destansı savaşların, amansız mücadelelerin ve cüretkâr isyanların anlatıldığı, Yedi Krallık’ın kapsamlı bir tarihidir. Yıllar süren çalışmanın sonunda Martin, ünlü fan sitesi westeros.org’un kurucuları ve belki de bu dünyayı en az yaratıcısı kadar iyi bilen tek insanlar Elio M. García, Jr. ve Linda Antonsson ile bir araya geldi.

Bu eserde, üstatların ve septonların tüm birikimleri, ilmi, spekülasyonlar ve dilden dile aktarılan halk hikâyeleri bir araya getirilmiştir. Şafak Çağı’ndan Kahramanlar Çağı’na; İlk İnsanlar’ın gelişinden Fatih Aegon’un dünyaya gelişine; Aegon’un Demir Taht’ı kurmasından Robert’ın İsyanı’na ve Deli Kral II. Aerys Targaryen’in tahttan düşüşüne kadar uzanan; Starklar, Lannisterlar, Baratheonlar ve Targaryenlerin bugün sürdürdükleri mücadelelerin arkasındaki tarih…

George R.R. Martin’in göz kamaştırıcı bir şekilde kurguladığı evreninin tamamlayıcı parçası olan Buz ve Ateş’in Dünyası, kalemin kılıçtan çok daha güçlü olduğunun gözle görülür, elle tutulur bir kanıtıdır.

Buz ve Ateşin Dünyası - Westeros’un ve Taht Oyunları’nın Bilinmeyen Hikâyesi - George R.R. Martin

Toplamda 336 sayfadan oluşan eserin çevirini Mehmet Can Ayas, Sabiha Özge Altundağ, Muzaffer Eralp Ersoy ve Harun İçöz birlikte üstleniyor. Editörlüğünü ise Selnur Güneş yapıyor. Yeni baskı, Nisan 2024 itibaryla Türkçedeki yerini almaya başladı.

Kayıp Rıhtım’a özel olarak hazırlanan ÖN OKUMAsına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Buz ve Ateşin Dünyası – Westeros’un ve Taht Oyunları’nın Bilinmeyen Hikâyesi kitabını nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni çıkan kitaplardan haberdar olmak için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Kara_Hayat Kara_Hayat dedi ki:

    Akılçelen in baskısı kalitesizdi. Epsilon işinin hakkını vereceğini düşünüyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Exhuma Vizyon

“Oldboy”dan Choi Min-sik’in Başrolünde Yer Aldığı Güney Kore Filmi “Exhuma” Sinemalarda

Blue Lock Epsiode Nagi Türkiye'de Vizyona Giriyor Fragman

“Blue Lock” Filmi Türkiye’de Vizyona Giriyor: İşte Türkçe Altyazılı Fragman