in ,

Yeni Bir “Godzilla x Kong” Filmi Geliyor

Yeni Godzilla x Kong filmi için çalışmalar başladı. Sıradaki MonsterVerse yapımında senaryoyu kaleme alacak isim belli oldu.

Yeni Godzilla x Kong Filmi
- Reklam -
- Reklam -

Yeni Godzilla x Kong filmi senaristini buldu. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings’in ortak yazarı Dave Callaham gelecek Godzilla macerasında yazar koltuğuna geçecek isim olacak.

Kaiju sineması geçen yıl En İyi Görsel Efekt dalında Oscar Ödülü’ne layık görülen Godzilla Minus One ile 70 yıllık bir hasreti noktalamıştı. Öte yandan Legendary Pictures’ın MonsterVerse serisi de yeni yapımlarla evrenini genişletmeyi sürdürmüştü.

Son olarak Godzilla x Kong: The New Empire Mart 2024’te vizyona girmiş, 150 milyon dolarlık bütçesine karşılık gişede 550 milyon dolar hasılat elde etmeyi başarmıştı. Yönetmenliğini Adam Wingard’ın üstlendiği yapım Rotten Tomatoes’ta eleştirmenlerden %54, izleyicilerden ise %91 puan alarak adından söz ettirmişti.

- Reklam -

Yeni Godzilla x Kong MonsterVerse Filmi

Eleştirmenlerin düşük skoruna rağmen hayranların onayı, seriye yeni bir filmin gelmesinin önünü açtı.

Yeni Godzilla x Kong Filmi Hakkında Bilinenler Sınırlı

Godzilla x Kong: The New Empire beyaz perdenin ardından dijitale konuk olmaya hazırlanırken MonsterVerse’ün sıradaki adımında da planlar netleşti.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre yönetmen Destin Daniel Cretton ile birlikte Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings’in senaryosunu kaleme alan Dave Callaham, bir sonraki MonsterVerse filminin senaryosunu yazacak.

Godzilla x Kong’un son yapımıyla birlikte MonsterVerse serisi dünya çapında gişede 2,5 milyar dolardan fazla hasılat elde ederek Marvel Sinematik Evreni (11,7 milyar dolar) ve Star Wars (5 milyar dolar) gibi diğer sektör devlerinin ardından tüm zamanların en kârlı serilerinden biri hâline geldi.

- Reklam -

Yeni Godzilla x Kong Film

Callaham’ın senaryoyu kaleme almak için imza atmasının yanı sıra, şu anda bir sonraki Godzilla x Kong filmi hakkında çok az şey biliniyor.

Önceki yapımın yönetmeni Adam Wingard’ın yönetmenlik koltuğuna oturmakla ilgilendiği ancak henüz resmi imzaların atılmadığı da belirtiliyor. Wingard, şu sıralar A24 yapımı aksiyon ve korku gerilimi Onslaught ile meşgul. Dolayısıyla yönetmenin takviminde bir boşluk açılıp açılamayacağı şimdilik bilinmiyor.

Yeni Godzilla x Kong macerası için henüz vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu gibi detaylar açıklanmadı.

Sizler de yeni Godzilla x Kong filmi hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Chris Hemsworth - Süper Kahraman Filmleri - Martin Scorsese

Chris Hemsworth’ten Martin Scorsese’ye Cevap: “Süper Kahraman Filmleri Saygı Görmeyi Hak Ediyor”

Scavengers Reign 2. Sezon İptal

Eleştirmenlerden Tam Not Almıştı: Bilimkurgu Animasyonu “Scavengers Reign” İlk Sezonun Ardından İptal Edildi